Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокаж на междуосов диференциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Блокаж на междуосов диференциал

    Освен да повдигнеш колелото има смисъл да подпреш някое от другите с камъни, иначе заради обикновеното триене в диференциалите все пак може да слезеш от крика.

    20/100 по черен път не е лош разход.

    Възможно е блокажът да не може да се изключи поради счупена вилка в РК, или поради незнание на шофьора докъде е ходът на лоста, или поради опит да го изключиш в затегнато положение (ако е така помага мърдане 1-2 метра напред и назад).

    РК на Нива като цяло не е проблемен агрегат, но както всичко друго по Нива не се знае кой самозван майстор е "ремонтирал" нещо вътре. По незнайна за мен и неизвестна за науката причина много ниваджии искат да си направят изключване на предния мост. Някои го и правят, но не е ясно как и в такъв случай какво прави лостчето за блокажа е известно само на автора на "подобрението".

    Коментар


    • #17
      От: Блокаж на междуосов диференциал

      Първоначално публикуван от LLcoolJ_A Преглед на мнение
      Благодаря за отговорите. Възможно ли е блокажа да не може да изключи? Вдигнах колата, така че предното колело остана във въздуха и при изключен блокаж (малкото лостче напред) при подаване на газ и плавно отпускане на съединителя колата потегли, а се очакваше да се върти само повдигнатото колело!? Друго което ме навежда на мисълта че блокажа е постоянно включен е че разхода е прекалено висок около 20/100 газ по черен път предимно.
      Пак я вдигна така, подпри останалите колела да не мърда напред-назад. Скоростната кутия да не е на скорост - на неутрална(двигател не ти трябва също- изгасен). Хващаш колелото с ръце и го завърташ. При изключен блокаж, ще се въртят частите до скоростната кутия и половината вътре в нея. При включен, ще трябва да завъртиш и частите на задния мост, респективно колелата и да задвижиш цялата добре подпряна срещу тръгване кола(може да ползваш и ръчната), тежаща над тон.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #18
        От: Блокаж на междуосов диференциал

        Според мен ако караше с блокиран междуосев диф постоянно вече щеше да се е строшило нещо.Аз строших раздатката за около 10км на асфалт с включен блокаж.

        Коментар


        • #19
          От: Блокаж на междуосов диференциал

          Не бях подпрял нивата ще пробвам пак благодаря

          Коментар


          • #20
            От: Блокаж на междуосов диференциал

            Сега един въпрос по темата да не цапам раздела.При пълен ляв/десен волан затяга до спиране и е нужно доста зор да потегли.Изключвам проблем със спирачки,проверено на подемник.Проблема се усеща само в завой при маневра,усещам и напрежение и лашкане на лостовете на РК При изключена РК проблема си седи,няма мърдане при пълен волан.При прав,инерция нормална.Някои бързи хрумвания,че утре мислех да я впрягам в гората,а нещо ми мирише на дифове?


            Коментар


            • #21
              От: Блокаж на междуосов диференциал

              Дали дифовете работят лесно се проверява.Вдигаш от едната страна и въртиш висящите колелета.Нищо не споменаваш за шумове появили се с появата на това задържане.
              Хидравлика имаш ли?
              Последно редактирано от kameno karp; 21-09-17, 23:17.
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • #22
                Блокаж на междуосов диференциал

                Шумове... нищо по-различно от преди,хидравлика да,ма не връзвам защо при пълен завой ще затяга.Интересното е,че на подемник всичката тая магия изчезва.Пълен ляв-десен,колелата се въртят на ръка,обаче при маневра положението е на полусъдинител почти,което ме води до диф,днес ще вдигам настрани.

                Коментар


                • #23
                  От: Блокаж на междуосов диференциал

                  И аз незнам защо(не съм запознат с устройството на хидравликата) ама така правят някои хидравлики.При навит волан правят това което описваш.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Блокаж на междуосов диференциал

                    Хидравликата няма как въобще да има нещо общо със задържане на колела ; диферинциали и тнт .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #25
                      От: Блокаж на междуосов диференциал

                      Товари двигатела.и от там трудното потегляне при навит волан.Един от старите ни служебни Мерцедеси имаше такъв проблем.При нормално потегляне с навит до края волан,направо гаснеше.Трябваше си повечко газ в такъв случай.
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Блокаж на междуосов диференциал

                        Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                        Товари двигатела.и от там трудното потегляне при навит волан.
                        Нищо не товари . Като качих моята даже и оборотите не паднаха . Няма никаква разлика при потегляне с пълен ляв или десен .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #27
                          От: Блокаж на междуосов диференциал

                          То от известно време не мога да блокирам и РК,след едно пооо- продължително копане това де,ама нямат връзка двете неща след като при изкл раздатка тоя проблем си го има,пробвано на място с бутане,затягането при навин волан си седи.


                          Коментар


                          • #28
                            От: Блокаж на междуосов диференциал

                            Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                            Товари двигатела.и от там трудното потегляне при навит волан.
                            Нищо не товари . Като качих моята даже и оборотите не паднаха . Няма как хидравличната помпа да натовари толкова двигателя . Преди това ще е запалила ремъка ако има някакъв проблем . Ремъка е десятка и от него чудеса не може да очакваш .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #29
                              От: Блокаж на междуосов диференциал

                              Като е изправна хидравликата не товари.Компютъра се справя с оборотите,ама при опит за потегляне с нормална газ направо гаснеше.
                              Споделям какво съм видял не поставям диагноза на колата на колегата.
                              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Блокаж на междуосов диференциал

                                Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                                Като е изправна хидравликата не товари.Компютъра се справя с оборотите,ама при опит за потегляне с нормална газ направо гаснеше.
                                Има логика това,защото товари компресора и задържа ремъка,но го изключих след подемника,там нещата са ок,не падат обороти,също и със сцепление ,няма разлика.


                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X