Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокаж на междуосов диференциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Блокаж на междуосов диференциал

    Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
    Аз лично не те познавам и незнам какво знаеш, та просто коментирам написаното,пък историята помни случаи, дето колеги изключват двойното от малките лостчета. Та не се засягай и обиждай.
    Не,няма проблем,не ме разбирай погрешно,напротив.Важно е темата да е полезна и насочваща за други хора,а това че уточняваме надявам се помага на всеки,защото при писане и четене е по-трудно отколкото жив контакт,така че всичко е в рамки[emoji106]


    Коментар


    • #77
      От: Блокаж на междуосов диференциал

      Дойде и времето на раздатката,след сваляне и разбор се вижда счупен лагер и износени зъби на единия вал.Ако не намеря нов вал с 37 зъби,което май ще е проблем като гледам ,ще търся раздатка след 2010 г ,там мился има двуредов лагер на изходящия и вибрациите са по-малко.Някой впрочем ако има читава раздатка,приемам оферти.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6009.JPG
Прегледи:1
Размер:589.6 КБ
ID:5772339Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6007.JPG
Прегледи:1
Размер:391.5 КБ
ID:5772340Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6008.JPG
Прегледи:1
Размер:673.8 КБ
ID:5772341


      Коментар


      • #78
        От: Блокаж на междуосов диференциал

        И на старата раздатка се поставят двуредови лагери без проблем и без да се налага смяна на капаците с други. Аз лично така направих на моята и на двата изхода към предния и задния кардан съм с двуредови лагери. Необходима е само стругар да ти направи една втулка и да се купи друг модел лагер....Ако искаш подробности ,насреща съм ...

        Коментар


        • #79
          От: Блокаж на междуосов диференциал

          Вал май ще намеря изглежда,а лагерите и от двете страни ли двуредови сложи,полезно ще е за всички къде е нужно втулки да се правят,ако имаш време сподели,ще е от полза,също така усещаш ли разлика с новите лагери.


          Коментар


          • #80
            От: Блокаж на междуосов диференциал

            Лагерите от двете страни са двуредови ,разликата не мога да усетя, защото още не съм сглобил колата имам още работа по нея. Става с тези втулки изработени на струг. Лагерите са - 3056205 (3205)VBF . Снимките с капаците са на моята раздатка как са поставени. Втулките се нагряват и лагара влиза в тях плътно ,ако са изработени по чертежа. След това лагерите заедно с втулките се слагат във фризера за няколко минути ,а капака се нагрява ,но не много и всичко си заспина на мястото- Поставя се дистанционната втулка от чертежа ,слага се зегерката и това е. От външната страна на изходите НЕ се монтират маслоотражателните шайби.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #81
              От: Блокаж на междуосов диференциал

              http://www.offroad-bulgaria.com/show...=136230&page=4
              Ето ти още малко за размисъл.
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • #82
                От: Блокаж на междуосов диференциал

                Принципно доста по-лесно бих решил проблема с друга раздатка,но намерих вал и ще пробвам схемата на колегата,супер подробно и благодаря.Не съм събирал РК досега и ще ми е интересно да си поиграя,резултата ще го видя накрая,надявам се да не е супер сложно.Темата за лашкането съм я прегледал и оттам ще открадна нещо,полезна е.


                Коментар


                • #83
                  От: Блокаж на междуосов диференциал

                  Задължително ползвай гарнитури,че без тях ще стегнеш аксиално лагерите.Може и да ти е ясно това,може и да не ти е,та за това наблягам на това.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Блокаж на междуосов диференциал

                    В един доста известен ладов сервиз не използват подобни екстри,мажат здраво със силикон и затварят,точно затва реших сам да я събирам.Лагерите ще ги мия и тях с бензин,че повечето събират прах по рафтове.


                    Коментар


                    • #85
                      От: Блокаж на междуосов диференциал

                      Силикона трябва да бъде забранен, освен за временно циганьосване на позакъсани маншони !

                      Локтайд 510 или 518.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #86
                        От: Блокаж на междуосов диференциал

                        Остава и да пренапишат сервизните ръководства!
                        Кажи им!
                        Калин Владов,09РСПБЗН

                        Коментар


                        • #87
                          От: Блокаж на междуосов диференциал

                          Има и доста свестни стари механици,които не изневеряват на правилата,проблема идва от това,че няма контрол и не достига работна ръка,оттам настъпва хаус и работата ги затрупва,а те не успяват да я поемат и крайно неуки хора извършват специализиран труд.Та от тех ме е страх,това включва всички оторизирани сервизи,да не ги споменавам,но имам срещи точно с три такива.Предполагам са доста повече впрочем.


                          Коментар


                          • #88
                            От: Блокаж на междуосов диференциал

                            Манталитета ни такъв,парлапански.Дежурните изрази:
                            Нищо му няма,то ще се окара
                            То и така ще работи
                            Това не му пречи
                            Ти Руска кола дето не тече къде си видял
                            И ред други такива.Та прави си сам колата,да ти е мирна главата.
                            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Блокаж на междуосов диференциал

                              Така и така си разглобил раздатката ,или ще я разглобяваш ,купи си нови лагери и ги смени ,купи си нови семерини ,смени и тях и повече този агрегат няма да го мислиш ....Няма нищо сложно в тази раздатка ,ако не внимаваш като разглобяваш ....

                              Коментар


                              • #90
                                От: Блокаж на междуосов диференциал

                                Лагери,семеринги,всичко съм взел,довечера ще я почвам полека,лагерите на дифа някой да знае със скоба ли се вадят,че мойта се счупи да взимам назаем.


                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X