Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокаж на междуосов диференциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Блокаж на междуосов диференциал

    Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
    А си чети поста 49.Нали се не въртеше предна лява?Вдигната!
    Верно , усложненост
    Върти се до луфта,написал съм го,не се върти свободно.


    Коментар


    • #62
      От: Блокаж на междуосов диференциал

      Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
      Тя и да е изключена,все тая.Изключването става от входящия вал,а въртейки от колелото въртиш през изходящия и въртиш всичките и карантии.
      Изходящите валове на РК излизат от дифа и.Сега вдигни и двете предни гуми едновременно (че е по-лесно от свалянето на кардан) и пак върти.
      Полезно,днес ще пробвам.


      Коментар


      • #63
        От: Блокаж на междуосов диференциал

        Най-сложната кола... Като си вдигнал предна лява, вдигни едновременно с нея и задна дясна...па върти и ще видиш кое се върти и кое не. Изправна Нива, като вдигнеш двете колела от едната страна (леви или десни), с не блокирана раздатка и включена на скорост, като въртиш на ръка предно или задно колело, другото вдигнато трябва да се върти в противоположната посока. С блокиран диф, трябва да изключиш от скорост за да ги завъртиш, и ще се въртят в еднаква посока. Това е всичко.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #64
          От: Блокаж на междуосов диференциал

          Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
          Първо алтернатора ,сега двете гуми едновременно?!
          Каква е разликата с това да върти едната ,а другата стъпила на земята? Двете едновременно ще се въртят ,но в различни посоки.
          А кардана трябва да свали за да се повози без да счупи нищо ,докато ремонтира раздатката.
          Алтернатор ли?
          За двете предни помисли, пък аз през това време ще ти подскажа. Ако с две вдигнати предни гуми предния кардан се завърти, какво следва? А ако пак не се завърти, какво следва?
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • #65
            От: Блокаж на междуосов диференциал

            Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
            Алтернатор ли?
            За двете предни помисли, пък аз през това време ще ти подскажа. Ако с две вдигнати предни гуми предния кардан се завърти, какво следва? А ако пак не се завърти, какво следва?
            Да ти обясня ако искаш? Все тая ,раздатката е проблема,па ти го карай да върти и гърнето ,ако искаш.
            Калин Владов,09РСПБЗН

            Коментар


            • #66
              От: Блокаж на междуосов диференциал

              Най-вероятно е да е раздатката, ама ако е с "блокаж" на предния диф? Не виждам логика да се свалят агрегати на посока, без 100% потвърдена диагноза.
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • #67
                От: Блокаж на междуосов диференциал

                Ще я мисля като имам време,понеже я докарах по планините и нямам ресурса и времето да я разглеждам подробно.Засега върви и в гората и е добре.Ще и обърна внимание най-вероятно другата седмица и ще кажа какво съм установил.Да благодаря на всички колеги включили се,всяко мнения ми е полезно.


                Коментар


                • #68
                  От: Блокаж на междуосов диференциал

                  Вчера свалих предния кардан,за да я прибера до София,резултата ме хвърля в нов тъч.Лекия волан се завърна при пълен завой,покарах малко на неблокирана РК,поне по лампа и позиция,след което РК се изключи в движение.Спрях и без усилие блокирах РК,продължих така и при всеки наклон на пътя надолу РК се самоизключва.Трябва да я държа в напрежение с подаване на газ,иначе се самоизключва.През седмицата ще я свалям и ревизирам,не съм отварял досега раздатка,така че ако някой се досеща на какво се дължи изкючването и ще ми е от полза.Ще ми се да сложа двуредови лагери на изходящия вал,чувам,че вибрациите намаляват доста.


                  Коментар


                  • #69
                    От: Блокаж на междуосов диференциал

                    С неблокирана РК ще си бръмчиш само на място.
                    РК се блокира с малкото лостче назад. С големия лост в средно положение се отцепва РК от СК, т. е. върти и се само входящия вал.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Блокаж на междуосов диференциал

                      Това ясно,била е останала блокирана без да свети лампа и в горно положение на лоста,затова не съм могъл да го включа "два пъти".


                      Коментар


                      • #71
                        От: Блокаж на междуосов диференциал

                        Правиш ли разлика между двата лоста на раздатката .....лампата свети ,само когато се включи малкия лост напред .....

                        Коментар


                        • #72
                          От: Блокаж на междуосов диференциал

                          Първоначално публикуван от karazaz Преглед на мнение
                          ...лампата свети ,само когато се включи малкия лост напред .....
                          Назад.
                          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Блокаж на междуосов диференциал

                            Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                            Назад.
                            Ми така е, като 2 години стои в бокса ,вече забравих и посоките на включване ....Като я пусна ,ще трябва да мина отново ПУЦ , за да я подкарам....Сори за грешката ...

                            Коментар


                            • #74
                              От: Блокаж на междуосов диференциал

                              Явно не съм се изказал правилно,дано сте ме разбрали.Лостовете са както трябва,лампата светва и примигва по наклон след което като го задържа натиснат лампата светва нормално.Без значение бързи-бавни.Пробвах и при инерция ,изключва сама.Карам нивата 4-5 г едва ли няма да знам кой лост за какво е и какво действие извършва,моя грешка в писането,сори.


                              Коментар


                              • #75
                                От: Блокаж на междуосов диференциал

                                Аз лично не те познавам и незнам какво знаеш, та просто коментирам написаното,пък историята помни случаи, дето колеги изключват двойното от малките лостчета. Та не се засягай и обиждай.
                                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X