Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шлайфане на цилиндър и ново бутало

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шлайфане на цилиндър и ново бутало

    Здравейте хора! Имам въпроси относно шлайфане на цилиндър и ново бутало. Преди дни свалих цилиндъра на мотора ми (Cagiva T4 350R) и видях, че сегментите бяха свършили буквално... Не мисля, че цилиндъра ми е никасил, защото беше надран на места (както зная никасилов цилиндър трудно се надира), а и като пусна буталото в цилиндъра пада свободно за секунда... Та въпроса ми е такъв: Искам да сменя буталото и да шлайфам цилиндъра (понеже искам и мотора ми да върви повече за в бъдеще, защото вече е отворен и по-нататък не ми се занимава). Прочетох в мануала, че лимита на буталото в цилиндъра е 0,05 мм. Та въпроса ми е как да направя шлайфа на цилиндъра, така че да съвпадне с буталото и лимита от 0,05 мм. От къде мога да намеря качествено бутало да пасне както казах по-горе? Моля някой да отговори на въпросите ми понеже не съм много навътре в тази сфера с кросовите мотори. Искам да направя ремонта на мотора си в най-скоро време и ще съм благодарен ако някой отговори и ми поясни какво трябва да правя и дали е добре да го направя. Благодаря предварително! Поздрави!

  • #2
    От: Шлайфане на цилиндър и ново бутало

    Без да познавам конкретния мотор ти казвам че принципно си се насочил в грешна посока.По добрите варианти са или нов цилиндър или наслояване на никасил на твоя.

    Коментар


    • #3
      От: Шлайфане на цилиндър и ново бутало

      Първоначално публикуван от CagivaT4 Преглед на мнение
      Здравейте хора! Имам въпроси относно шлайфане на цилиндър и ново бутало. Преди дни свалих цилиндъра на мотора ми (Cagiva T4 350R) и видях, че сегментите бяха свършили буквално... Не мисля, че цилиндъра ми е никасил, защото беше надран на места (както зная никасилов цилиндър трудно се надира), а и като пусна буталото в цилиндъра пада свободно за секунда... Та въпроса ми е такъв: Искам да сменя буталото и да шлайфам цилиндъра (понеже искам и мотора ми да върви повече за в бъдеще, защото вече е отворен и по-нататък не ми се занимава). Прочетох в мануала, че лимита на буталото в цилиндъра е 0,05 мм. Та въпроса ми е как да направя шлайфа на цилиндъра, така че да съвпадне с буталото и лимита от 0,05 мм. От къде мога да намеря качествено бутало да пасне както казах по-горе? Моля някой да отговори на въпросите ми понеже не съм много навътре в тази сфера с кросовите мотори. Искам да направя ремонта на мотора си в най-скоро време и ще съм благодарен ако някой отговори и ми поясни какво трябва да правя и дали е добре да го направя. Благодаря предварително! Поздрави!
      На кратко, ако наистина цилиндъра не е с никасил би трябвало да се продават ремонтни бутала 1-2-3-то през ХХ десети ли стотни ли (не знам точно) и ти трябва да провериш през колко са и дали можеш да намериш от къде да купиш за твоя мАтор. След това носиш цилиндъра на някой който знае какво прави и той ще ти каже на колко ще излезе цилиндъра и какво бутало да купиш. Ако е много износен може и направо последен размер да трябва.

      Life is good... on a dirt bike!

      Коментар


      • #4
        От: Шлайфане на цилиндър и ново бутало

        Чувал съм, че твоя двигател и този на Suzuki DR 350 са идентични. Провери и ако е истина, в Миркат ме изненадаха с добри цени на оригиналните части за моя DR 350. Мисля, че оригиналното бутало беше Ф80мм, а ремонтните: 80,5 и 81мм.

        Коментар


        • #5
          От: Шлайфане на цилиндър и ново бутало

          Първоначално публикуван от CagivaT4 Преглед на мнение
          Здравейте хора! Имам въпроси относно шлайфане на цилиндър и ново бутало. Преди дни свалих цилиндъра на мотора ми (Cagiva T4 350R) и видях, че сегментите бяха свършили буквално... Не мисля, че цилиндъра ми е никасил, защото беше надран на места (както зная никасилов цилиндър трудно се надира), а и като пусна буталото в цилиндъра пада свободно за секунда... Та въпроса ми е такъв: Искам да сменя буталото и да шлайфам цилиндъра (понеже искам и мотора ми да върви повече за в бъдеще, защото вече е отворен и по-нататък не ми се занимава). Прочетох в мануала, че лимита на буталото в цилиндъра е 0,05 мм. Та въпроса ми е как да направя шлайфа на цилиндъра, така че да съвпадне с буталото и лимита от 0,05 мм. От къде мога да намеря качествено бутало да пасне както казах по-горе? Моля някой да отговори на въпросите ми понеже не съм много навътре в тази сфера с кросовите мотори. Искам да направя ремонта на мотора си в най-скоро време и ще съм благодарен ако някой отговори и ми поясни какво трябва да правя и дали е добре да го направя. Благодаря предварително! Поздрави!
          Ако буталото ти е здраво купуваш само сегменти и в Казанлък ще ти направят нова риза по буталото,вариант 2 купуваш ново бутало ремонтно,пак в Казанлък шлайфат ти цилиндъра по него и си готов,внимаваш само с ремонта на буталото до каква степен ти е надран цилиндъра.

          Коментар


          • #6
            От: Шлайфане на цилиндър и ново бутало

            Благодаря колега за помощта! Оказа се, че ще взимам сегменти както каза ти, защото буталото си е оригинално и е по-здраво от днешните ''бутала''. Аз понеже не разбирам много и закарах цилиндъра при друг майстор и ми каза, че няма нужда от ново бутало и цилиндъра не може да се каже, че е ''надран''. Така и смятах от пръв поглед когато го свалих и така се оказа. Благодаря за информацията колега сега остава само да действам! Много поздрави!

            Коментар


            • #7
              От: Шлайфане на цилиндър и ново бутало

              Оказа се, че цилиндъра не е надран, просто съм попаднал на друг ''майстор''. Буталото е здраво - оригиналното е и няма пукнато или надрано. Остава само да действам - сегментите са в процес на пристигане! Относно информацията благодаря много колега! Много поздрави!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X