Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първи Джип. Съвети....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първи Джип. Съвети....

    Здравейте, колеги

    Решил съм да си купя джип. Изчетох доста от темите тук, но реших да попитам и аз за помощ, мнения и съвети..., тъй като изискванията ми са малко различни.

    Бюджет: 15000-16000 (като в тях трябва да се побере и обслужването, т.е. до 14000 за автомобила)
    Скорости: Автоматични

    Основното, което търся е комфорт, возия и да не се троши много . Ще бъде каран предимно извънградско. Няма да се кара off-road (освен зимата в заснежена градска улица), т.е. не търся високо проходим автомобил. Разгледах по сайтовете за автомобили и за моя бюджет, като визия ми харесват VW Taureg, Jeep Grad Cherokee, Volvo XC90, BMW X5... всичките са 2004-2007, но не искам да се ограничавам до тях.

    Моля за вашите мнения и съвети. Благодаря предварително!

  • #2
    От: Първи Джип. Съвети....

    X5 и Туарег мисля, че няма да ти влязат в бюджета ... Освен ако бюджета не стане примерно 16к + 4к ...

    Коментар


    • #3
      От: Първи Джип. Съвети....

      За тези пари може да се намери X5 E53 (2002-2003),а от по-новите години X5 и новото поколение E70 от 2006 са по- скъпи.Най-логично ми звучи да търсите jeep grand cherokee wj или wh за парите от бюджета ви ще се намерят добри екземпляри.
      Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

      Коментар


      • #4
        От: Първи Джип. Съвети....

        Извади от списъка тая Х5-ца. Какво е за теб комфорт и возия? Сравни с нещо в което си се возил и искаш подобно усещане. За мен комфорт и возия предлагат S-class и А8. Джип да покрива тия критерии - едва ли! Сравнително комфортни и вървящи са Q7, Лексус, Инфинити, Тойота (от новите). В тия, които си се огледал всички са дървения страшна. Ако критериите ти не са високи, то всички ще ти се струват комфортни, но реално няма да е нищо особено. Имам добри наблюдения от към возия и комфорт и от Range Rover 2005г.

        Коментар


        • #5
          От: Първи Джип. Съвети....

          Набелязваш няколко, качваш се да покараш и да разгледаш как са от вътре и избираш на тази база.

          Но на база на набелязаните ти цели (без offroad, основно асвалт и по заснежен асвалт зимно време) не разбирам кое е определящо за избора на 'джип'. За тези цели има прекрасни леки автомобили.

          За Grand Cherokee WJ мога да кажа, че най-вероятно не е твоят Jeep. Най-вече заради комфорта който не е много на ниво. Можеш да пробваш Mercedess ML. Разправят, че са по-евтини за поддръжка, а и са по-асвалтови от Grand Cherokee-то. Но май и те са далеч от комфорта на X5/Q7/Touareg и другите подобни от тези години.

          Коментар


          • #6
            От: Първи Джип. Съвети....

            Благодаря за отговорите!
            X5 и Туарег мисля, че няма да ти влязат в бюджета ...
            И от двата модела има обяви до 14к... Нещо неправилно ли гледам?

            Какво е за теб комфорт и возия?
            За возия визирам да вози меко, да стои стабилно на пътя, да чувстваш удоволствие на докато шофираш.
            За комфорт - да е шороко, високо, голям багажник, климатик, автоматик...глезории. Повечето ги имат и точно затова специфицирах, че са важни за мен. Притесняват ме неща като дали климатика може да охлади голямото купе, дали няма модели, на които редовно се чупят електрониките и струват много пари всеки път... дали няма модели, които да не са добре обезшумени.... неща, които неопитен шофьор няма да забележи за кратък тест драйв.

            ...не разбирам кое е определящо за избора на 'джип'...
            Основното е широко и висока купе с голям багажник... като към момента не съм се насочил към някой миниван, защото джип ми е на сърце от много време.

            Само да споделя, че това ще е втора кола за семейството ми (първата е малка - "градска") и ще се ползва по-рядко за по-големи разстояния или по голям багаж.

            Коментар


            • #7
              От: Първи Джип. Съвети....

              Повечето джипове не се отличават с много голям багажник. Според мен преглътни височината и се насочи към някое комби 4х4. А6 аутбек ..

              Коментар


              • #8
                От: Първи Джип. Съвети....

                Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                Извади от списъка тая Х5-ца. Какво е за теб комфорт и возия? Сравни с нещо в което си се возил и искаш подобно усещане. За мен комфорт и возия предлагат S-class и А8. Джип да покрива тия критерии - едва ли! Сравнително комфортни и вървящи са Q7, Лексус, Инфинити, Тойота (от новите). В тия, които си се огледал всички са дървения страшна. Ако критериите ти не са високи, то всички ще ти се струват комфортни, но реално няма да е нищо особено. Имам добри наблюдения от към возия и комфорт и от Range Rover 2005г.
                Не знам 100 и 120 джип ли се водят, но возят хмм... особенно стотицата... отделно Ленд Ровърите също имат много хубава и приятна возия за джип и затова си мисля, че жипка с хубава возия все пак има. Х5 може да е всичко друго, но не и джип..
                Real Recognize Real

                Коментар


                • #9
                  От: Първи Джип. Съвети....

                  Първоначално публикуван от tokki Преглед на мнение
                  ... И от двата модела има обяви до 14к... Нещо неправилно ли гледам? ...
                  Като за начало 2 бона само за обслужването на мотора на Туарег-а няма да ти стигнат. Говоря или за V6 3.0 TDI, или за V8 4.2 бензин. R5 2.5 TDI, V10 5.0 TDI и W12 6.0 бенз даже не ги и споменавам. 2.5 е доста проблемен, а е едва половината на V10-ката, където всичко е сериозна цифра. Тук във форума има примери. 6.0 си е екзотика, и то доста скъпа.
                  На 3.0 TDI веригите мисля бяха 3, а на 4.2 - 4 (или обратното) и основния проблем е, че са отзад - тоест вади се мотора. Кутиите не са от най-здравите, така че и там е една сериозна цифра - почва се от 1500-2000 лева ...

                  Лично мен ако питаш - или XC90 или МЛ 280 CDI/320 CDI/350 бензин.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Първи Джип. Съвети....

                    Е@аси и Туарега много солен бре, за тия пари безгрижно ще поддържаш 200ца дори и с дизеловия осмак..
                    Real Recognize Real

                    Коментар


                    • #11
                      От: Първи Джип. Съвети....

                      Шевролет Каптива

                      Коментар


                      • #12
                        От: Първи Джип. Съвети....

                        Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                        Е@аси и Туарега много солен бре, за тия пари безгрижно ще поддържаш 200ца дори и с дизеловия осмак..
                        Това за кутията дето го споменах ако трябва ремонт да и се прави ...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Първи Джип. Съвети....

                          Първоначално публикуван от tokki Преглед на мнение
                          Основното е широко и висока купе с голям багажник...
                          Discovery 3... Мразя да звуча като Пенчо...
                          Виден столичен ихтиолог

                          Коментар


                          • #14
                            От: Първи Джип. Съвети....

                            Май се насочвам към Volvo XC90, освен ако някой много не ми препоръча Taureg-а пред него.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Първи Джип. Съвети....

                              Един приятел искаше Туарег бензинов В6 - 3.2 мотора... Намери за около 11хиляди... За няколко месеца го е карал няколко седмици, като през останалото време виси по сервизите (то се прави при един друг приятел уж за по-евтино, ама се бави доста време). Туарега май беше 2003-а, като сега сметката с ремонтите (скорости в джемини, полуоски, кардан с лагер, обслужване с малса, филтри, накладки и дискове, дифове), както и 4 някакви летни гумета на 17" - около 20 хиляди. А още не е сложил и гас, та да може спокойно да я кара. Така че това желязо е доста скъпо и затова сигурно се продават за без пари

                              От личен опит мога да препоръчам Мицубиши Аутлендър след 2006-а - за 5 години зверско малтретиране по улиците са заминали само предни амортисжори и 4 пружини... Предните дискове издържат 2 смени на накладки, а самите предни накладки са консуматив - на всяка смяна на маслата )+(10-15 хиляди км)
                              "That is not dead which can eternal lie,
                              And with strange aeons even death may die."
                              ~H. P. Lovecraft

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X