Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Имобилайзер странен проблем...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Имобилайзер странен проблем...

    Първоначално публикуван от andrei.petrov Преглед на мнение
    За клемореда на контактният ключ ли става въпрос? Все по често почна да ми мига тази лампа, студено топло няма значение (на X20SE). Има ли начин да се изолира този имобилайзер по някакъв начин?
    Да за него, бензиновата помпа при Опел работи само докато въртиш на стартер. За да ти кажа 100% дали става трябва да ми дадеш немера на компютъра.
    Иначе Да става и имото вече няма да е проблем ю, ще можеш да палиш с пирон, кирка, кози крак, мотика и всичко останало

    Коментар


    • #17
      От: Имобилайзер странен проблем...

      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
      Да за него, бензиновата помпа при Опел работи само докато въртиш на стартер. За да ти кажа 100% дали става трябва да ми дадеш немера на компютъра.
      Иначе Да става и имото вече няма да е проблем ю, ще можеш да палиш с пирон, кирка, кози крак, мотика и всичко останало
      Ще ти го пусна номера на лично, ако има значение съм и с външна помпа.

      Коментар


      • #18
        От: Имобилайзер странен проблем...

        Първоначално публикуван от andrei.petrov Преглед на мнение
        Ще ти го пусна номера на лично, ако има значение съм и с външна помпа.
        Ок !

        Коментар


        • #19
          От: Имобилайзер странен проблем...

          Привет колеги,
          От няколко дена имам проблем който допускам, че е по темата.
          Притежавам ОФА ДБ 97г.
          До сега, отваряйки врата с ключ, имам около 15 сек, да поставя ключа, и да го завъртя до положение ON. Ако не се вместя в времето, колата започва да пищи.
          Не съм съвсем подготвен по темата имобилайзер (все още), но имам наблюдение, че ако, при започване на пищенето, предна врата е затворена, то поставянето на ключа и завъртането, му не изключва алармата. При отваряне на вратата и повторно вкарване на ключа, и завъртането му до ON, досега решаваше проблема.
          От два дена насам, при поставяне на ключа и завъртането му, (в рамките на под 10 сек), алармата се включва. И никакви магии на тема отваряне и затваряне на вратата, и повторно вкарване, и завъртане на ключа до положение ON, не помагат еднозначно. В крайна сметка, след многократно повторение на процедурата, все някак се стига до прескачане на процедурата, и успявам да тръгна, но това е досадно и шумно.
          Моля за подсказка, в принципа на работа на системата, както и в най честите и места където дефектира.
          От прочетеното разбрах, че е възможно, да се манипулира чипа памет, но какво точно се записва в него, и как се постига датчика да рапортува съответния код ?
          Като цяло, по скоро бих искал да я върна в производствени параметри, а не да я осакатявам.
          Поздрави,
          ПитерД.
          Последно редактирано от Piterd; 16-12-17, 18:52. Причина: синтаксис

          Коментар


          • #20
            От: Имобилайзер странен проблем...

            Първоначално публикуван от Piterd Преглед на мнение
            Привет колеги,
            От няколко дена имам проблем който допускам, че е по темата.
            Притежавам ОФА ДБ 97г.
            До сега, отваряйки врата с ключ, имам около 15 сек, да поставя ключа, и да го завъртя до положение ON. Ако не се вместя в времето, колата започва да пищи.
            Не съм съвсем подготвен по темата имобилайзер (все още), но имам наблюдение, че ако, при започване на пищенето, предна врата е затворена, то поставянето на ключа и завъртането, му не изключва алармата. При отваряне на вратата и повторно вкарване на ключа, и завъртането му до ON, досега решаваше проблема.
            От два дена насам, при поставяне на ключа и завъртането му, (в рамките на под 10 сек), алармата се включва. И никакви магии на тема отваряне и затваряне на вратата, и повторно вкарване, и завъртане на ключа до положение ON, не помагат еднозначно. В крайна сметка, след многократно повторение на процедурата, все някак се стига до прескачане на процедурата, и успявам да тръгна, но това е досадно и шумно.
            Моля за подсказка, в принципа на работа на системата, както и в най честите и места където дефектира.
            От прочетеното разбрах, че е възможно, да се манипулира чипа памет, но какво точно се записва в него, и как се постига датчика да рапортува съответния код ?
            Като цяло, по скоро бих искал да я върна в производствени параметри, а не да я осакатявам.
            Поздрави,
            ПитерД.
            Здравей, при теб по-скоро нещата се въртят около НЕзаводска аларма поставяна допълнително. Поне аз така разбирам. Но все пак дай повече инфо дали алармата е заводска или не, че да ти се даде коректно мнение

            Коментар


            • #21
              От: Имобилайзер странен проблем...

              Привет I.Stoyanov,
              И аз попрочетох малко, и по скоро, към момента се насочвам към алармата. Да, алармата вероятно не е заводска, но не е монтирана в България. Причината да смятам така, е че на ръководството за шофьора, с което получих колата, разделите за алармата, и как да я включвам и изключвам, върху оригиналния текст, има залепени лепенки с описание, но точно в полетата, където би трябвало да са напечатани инструкциите на производителя. Изглежда много истинско.
              Другото което разбрах е, че ако имобилайзера, не прескочи процедурата, няма как да запаля колата. Блокира се както бензиновата помпа, така и искрата, но в момента, когато колата пищеше и мигаше, пробвайки различни положения на ключа, успявах да я запаля, за около две три секунди.
              За момента обаче възникна въпроса, а на моя автомобил, въобще има ли имобилайзер система?
              1.Да, имам, защото съм засичал едно характерно мигане на "чек енджин" (за което прочетох едва вчера), което обаче, до сега не ме е поставяло в ситуация, да не престане в рамките на 5-7 сек. след което паля и тръгвам.
              2.Не, нямам, защото по ключа, няма никакви допълнителни копчета с които да го активирам. (поне така ми бе разяснена ситуацията с имобилайзер системата от "запознати", макар в ръководството на шофьора на ОФА, не схващам да има такива процедури, а там има описание за електронен имобилайзер процедура за активиране и деактивиране)
              За момента съм до тук, но ще се насоча към алармата, пък се надявам, в движение да си доизясня нещата.
              Поздрави,
              ПитерД.

              Коментар


              • #22
                От: Имобилайзер странен проблем...

                Първоначално публикуван от Piterd Преглед на мнение
                Привет I.Stoyanov,
                И аз попрочетох малко, и по скоро, към момента се насочвам към алармата. Да, алармата вероятно не е заводска, но не е монтирана в България. Причината да смятам така, е че на ръководството за шофьора, с което получих колата, разделите за алармата, и как да я включвам и изключвам, върху оригиналния текст, има залепени лепенки с описание, но точно в полетата, където би трябвало да са напечатани инструкциите на производителя. Изглежда много истинско.
                Другото което разбрах е, че ако имобилайзера, не прескочи процедурата, няма как да запаля колата. Блокира се както бензиновата помпа, така и искрата, но в момента, когато колата пищеше и мигаше, пробвайки различни положения на ключа, успявах да я запаля, за около две три секунди.
                За момента обаче възникна въпроса, а на моя автомобил, въобще има ли имобилайзер система?
                1.Да, имам, защото съм засичал едно характерно мигане на "чек енджин" (за което прочетох едва вчера), което обаче, до сега не ме е поставяло в ситуация, да не престане в рамките на 5-7 сек. след което паля и тръгвам.
                2.Не, нямам, защото по ключа, няма никакви допълнителни копчета с които да го активирам. (поне така ми бе разяснена ситуацията с имобилайзер системата от "запознати", макар в ръководството на шофьора на ОФА, не схващам да има такива процедури, а там има описание за електронен имобилайзер процедура за активиране и деактивиране)
                За момента съм до тук, но ще се насоча към алармата, пък се надявам, в движение да си доизясня нещата.
                Поздрави,
                ПитерД.
                Дали имаш имобилайзер фабричен, можеш да рфазбереш като отвориш ключа внимателно с макетно ношче по дължина. АКо вътре има чип, значи имаш имо. Ако като го машнех колата не пали, значи имото си е налично в ЕКУ-то на двигателя.

                Допълнителна аларма се открива и отстранява сравнително лесно и бързо. Тръгваш по кабелите и я откриваш, продължаваш пак по кабелите и гледаш кои са прекъснати. Възстановяваш прекъсванията по инсталацията и си ти

                Успех

                Коментар


                • #23
                  От: Имобилайзер странен проблем...

                  Привет I.Stoyanov,
                  Благодаря за насоките и отделеното време.
                  Ключа ми е неразглобяем с макетно ножче, и единствен вариант, вътре да има чип е, да е отлята (щприцвана ) пластмасата върху ключа и чипа. Естественно няма да режа нищо, по скоро, ще потърся бобината която активира чипа.
                  Днес успях да запаля, без драмата от предните дни.
                  От ръководството на шофьора има процедура, с която мога да не включвам алармата, но да включа имобилайзера (ако го има). Понеже контактния ключ, така или иначе, ще го ревизирам, ако запаля без ключа да е в зоната на активиращата бобина, ще проверя дали имото е налично в ЕКУ то (ако го има).
                  Вероятно, на терен ще ръчкам около коледа и/или нова година. И ако нямам имо, или проблема не е в него, подсказката ти ще си остане такава.
                  Благодарности,
                  ПитерД.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Имобилайзер странен проблем...

                    Щом е 97-ма година трябва да има имобилайзер. Доколкото знам имобилайзерите са задължителни в Европа за бензинките някъде от около 94-та г. Затова на моделите от 95-та поне на късата база, каквато е моята, малко нескопосано и набързо са им присаждали имото.
                    При моята RFID чипът е в отделен стик, а не в дръжката на ключа. Не знам как е при дългите бази, просто не съм се интересувал.
                    При мен приемната бубина не е около патронника а в един модул малко по-надолу. Има мигащо червено диодче, които спира да мига, когато се поднесе стика до него. Честа практика е тези стикове да се залепят в кората близо до този модул още от първите собственици. И вторите собственици дълго време не знаят, че имат имобилайзер. Моята ми я пратиха с двата ключа и със стикове към всеки ключ на връзката.
                    Ако и при дългата база системата е такава, в ключа ти няма чип. След като не пишеш за стик с чип, значи стикът е залепен някъде около приемния модул. При това положение, ако запалиш със направено копие на ключа, което със сигурност няма чип - ще запали, а ти ще останеш грешното впечатление, че нямаш имобилайзер. Ако предположенията ми са правилни, потърси къде около този модул е залепен, закрепен или наврян там някъде стика. Моят е продълговат черен, заоблен в краищата и в единия край има отвор за халка на ключодържател.
                    Ако RFID чипът все пак е в дръжката на ключа, както е при нормалните коли от това време, огледай задната част на дръжката. Трябва да има едно квадратче, което все пак се различава от материала, от който е направена дръжката. Ключовете са се произвеждали с кухина в дръжката, след това при комплектоването RFID чипът се пъха в кухината и отгоре го заливат с материал, който да придаде завършен вид на изделието. Имобилайзерите не могат да се включват и изключват от бутони по ключа. Пради което в ключа може да има имобилайзер и да няма никакви бутони.
                    Най-добре е със сигурност да кажат, какво е положението тези, които имат фронтери дълга база от 94-та до 98-ма, с двигател X22SE, но със старото купе.
                    Най-вероятно и ти си със стик, който е закрепен около приемния модул но на критично разстояние и затова не работи сигурно. Извади го от там, сложи си го при ключа и го поднасяй преди палене до мигащото червено диодче, докато спре да мига.
                    Аз по едно време си оставях ключа на патрона за постоянно, а на ключодържателя с обичайните други ключове носех само стика. Сега съм на друга система.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Имобилайзер странен проблем...

                      Привет колеги!
                      За да затворя кавичките в темата за имобилайзер, бих искал да споделя накратко за проблема ми.
                      Та:
                      1. ОФА ДБ 97г. X22XE, има имобилайзер.
                      2. Проблема ми не бе в него, а бе реакция на алармата, вследствие на некоректна информация, от датчиците които следи.
                      Установих, че определен предпазител, изключва алармата, но не влияе на централното. Така карах известно време, до момента в който успях да и обърна повече внимание.
                      Благодаря на включилите се с насоки и коментари. Натрупания ми опит обаче е за друга тема. Няма да разводнявам нещата.
                      Поздрави,
                      ПитерД.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X