Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Имобилайзер странен проблем...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Имобилайзер странен проблем...

    Здравейте! Като стана топло се появи странен проблем. При даване на контакт след 3, 4 секунди започва да мига оранжевия индикатор за грешка и няма палене. След връщане на ключа обратно и следващ опит няма мигане и мотора пали. Понякога се налагат 2, 3 опита докато спре да мига индикатора. При четене на грешка излиза излиза грешка в имобилайзера. Странното е, че когато таблото не е напечено от слънце проблемът го няма. Зимата всичко беше наред Та... някой имал ли е подобен проблем? Опитвал съм и с втория ключ разлика няма.
    ОФА КБ X20SE + метан

  • #2
    От: Имобилайзер странен проблем...

    Най вероятно температурата влияе на четеца на чипа, той се намира високо под таблото.
    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

    Коментар


    • #3
      От: Имобилайзер странен проблем...

      Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
      Най вероятно температурата влияе на четеца на чипа, той се намира високо под таблото.
      +1
      оня ден на една вектра същите симптоми. След лека софтуерна намеса нещата се изгладиха и вече колат може да пали с отвертка, мотика, козикрак ее и да не забравяме с нейният си клюя

      Коментар


      • #4
        От: Имобилайзер странен проблем...

        Ми тоо... освен да разглобя четеца, да му почистя връзките и огледам за калпава спойка (съмнителна работа), както и да огледам бобината около ключа друго не се сещам, както да направя...
        ОФА КБ X20SE + метан

        Коментар


        • #5
          От: Имобилайзер странен проблем...

          Имам същият проблем, който ми се случва често. Има ли някакъв начин да се изолира този имобилайзер?

          Коментар


          • #6
            От: Имобилайзер странен проблем...

            Някой софтуерен спец според мен може да бръкне в компа и го изолира.
            ОФА КБ X20SE + метан

            Коментар


            • #7
              От: Имобилайзер странен проблем...

              Блокировката не е във компа а във електронен блок който ( разрешава - забранява ) работата на компа. Блокчето се намира на средата на таблото на два сантиметра под стъклото.
              МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

              Коментар


              • #8
                От: Имобилайзер странен проблем...

                Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
                Блокировката не е във компа а във електронен блок който ( разрешава - забранява ) работата на компа. Блокчето се намира на средата на таблото на два сантиметра под стъклото.
                Това ясно, даже съм го срещал като съм го разглабял А как се изолира, как комуникира с компа? Две жици се свързват, някоя дава на маса, на +12, на +5 Лесно ли е, или... ?
                ОФА КБ X20SE + метан

                Коментар


                • #9
                  От: Имобилайзер странен проблем...

                  По принцип не може (няма невъзможни неща) но дали си заслужава трудът по през скачането.
                  МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                  Коментар


                  • #10
                    От: Имобилайзер странен проблем...

                    Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
                    По принцип не може (няма невъзможни неща) но дали си заслужава трудът по през скачането.
                    Като ми остане време ще почистя буксите, ще огледам модула пък ще видим дали ще има резултат... Благодаря за мненията!
                    ОФА КБ X20SE + метан

                    Коментар


                    • #11
                      От: Имобилайзер странен проблем...

                      Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
                      По принцип не може (няма невъзможни неща) но дали си заслужава трудът по през скачането.
                      Решението е в рамките на една бира време. Нищо не се реже, закъсява или замасява.
                      Без да влизаме в излишни спорове. Прав си, но има и друго по-изчистено решение. Директно премахване от самия компютър (Motronic 1.5.4). Паметта на имото е в 8-краковият чип 24c02, който е EEPROM -тоест може да бъде презаписан, спирам да подсказвам

                      Поздрави

                      Коментар


                      • #12
                        От: Имобилайзер странен проблем...

                        Аз съм автомонтьор - ( механик ) не софтуерист. Знам кой може да го направи във София но струва 250 лв.
                        МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                        Коментар


                        • #13
                          От: Имобилайзер странен проблем...

                          Здравейте колеги, и аз имам такъв проблем Frontera B 2,2 бензин, "шунтираха" имобилайзера в софия-270 пари, дали софтуерно или хардуерно незнам, но сега невинаги подава ток към помпата и съответно не върви, оставих я уж да я гледат, но ако някой има опит с подобен проблем и от къде идва тая работа ще съм благодарен да помогне с насока. Иначе лятото я поразходих до Исландия и освен това, други проблеми нямах, ама добре че там не отказа за постоянно, щеше да е страшно!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Имобилайзер странен проблем...

                            Първоначално публикуван от georgy_chakarov Преглед на мнение
                            Здравейте колеги, и аз имам такъв проблем Frontera B 2,2 бензин, "шунтираха" имобилайзера в софия-270 пари, дали софтуерно или хардуерно незнам, но сега невинаги подава ток към помпата и съответно не върви, оставих я уж да я гледат, но ако някой има опит с подобен проблем и от къде идва тая работа ще съм благодарен да помогне с насока. Иначе лятото я поразходих до Исландия и освен това, други проблеми нямах, ама добре че там не отказа за постоянно, щеше да е страшно!
                            Виж клемореда

                            Коментар


                            • #15
                              От: Имобилайзер странен проблем...

                              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                              Виж клемореда
                              За клемореда на контактният ключ ли става въпрос? Все по често почна да ми мига тази лампа, студено топло няма значение (на X20SE). Има ли начин да се изолира този имобилайзер по някакъв начин?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X