Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пневматичен гайковерт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Пневматичен гайковерт

    До колкото разбирам ще трябва два верта.
    Предложете ми малък ,поне за гуми да развива.
    Ще купя първо малък и после ако ми потрябва ще търся някакъв як.

    Коментар


    • #77
      От: Пневматичен гайковерт

      Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
      До колкото разбирам ще трябва два верта.
      Предложете ми малък ,поне за гуми да развива.
      Ще купя първо малък и после ако ми потрябва ще търся някакъв як.
      Това имах предвид още от началото. Огледайте се и в продавалника.
      Нютоните само са "Рекламни". Аз ползвам малък на Вюрт,но всъщност е Тайвански и е около 450-500н.м. горна пределна граница с 8-10 ат. а не "изрисуваните" 1100н.м. .
      -Доволен съм, има три степени в двете посоки и е оборотен. Пъха се почти навсякъде.
      (мощните пневматични тресчотки са рискови при завиване защото "вързват" ръцете,А слабите се евтини,но ..............)
      Цените на компактните се движат между 280 и 350 лв.

      Коментар


      • #78
        От: Пневматичен гайковерт

        Аз и Дядо Владо ползваме малки на FORCH, който де-факто е пребоядисан HAZET 9012M:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2008.jpg
Прегледи:1
Размер:36.2 КБ
ID:5781095

        Ползвам и тая тресчотка на HAZET - 9022P:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:184538ba.jpg
Прегледи:1
Размер:29.1 КБ
ID:5781096

        Купих я, защото издържа на 400Nm ръчно стягане, тоест стягаш с нея, докато върви, а после стягаш на ръка спокойно, без да се притесняваш дали няма да се строши. Освен друго е и доста бърза. И достатъчно силна за да виеш на умряло като си стиснеш пръстите на кофти място.

        ПП:Забравих да спомена че и Beta имат подобно - модела е 1927XM. И цената му е подобна:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:r66730_hr.jpg
Прегледи:2
Размер:52.6 КБ
ID:5781098

        Предимнството им е че са малки и леки.

        ...и за да са максимално ефективни (не тия, а въобще) трябва да се ползват с правилните камъни. Не че и аз не ги ползвам за всичко, но съм забелязал че между удължител и камък за ударно и същите обикновено от гедорето определено има разлика в начина, по който отвива. Обяснение нямам.
        Последно редактирано от sparkybg; 16-02-18, 13:15.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #79
          От: Пневматичен гайковерт

          Сега разгледах какви обяви са излезли и има предложение на RC2277 за 400лв. Не зная дали цената е "последна", но обикновено модела държи цена над 500 и е от реномирана марка, която не си позволява големи разлики, между обявени и реални параметри.
          "Проблем" е размера при работа по окачването.

          Коментар


          • #80
            От: Пневматичен гайковерт

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Аз и Дядо Владо ползваме малки на FORCH, който де-факто е пребоядисан HAZET 9012M:
            [ATTACH=CONFIG]947970[/ATTACH]

            .
            Днес имах възможността да пипна Хазет.То това нещо ми се видя като детска играчка.
            Много сериозни съмнения имам относно силата.
            Бих казал че се влюбих.

            Коментар


            • #81
              От: Пневматичен гайковерт

              И аз така, като го пипнах. След 2 дена си го поръчах. Преспиването не помпгна.

              Нещото отвъртя гайката на коляновия вал на 3-литров дизел, завивана с 400Nm преди 12 години. Вярно с няколко опита, ама я отвъртя. Тоест към 400 може и да докарва, евентуално. Но категорично не е нито 700 нито 1100.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #82
                От: Пневматичен гайковерт

                Много е трошлив обръщача на посоката ,внимателно с него. около 600 е реално ,сравнявал съм го с доста гайковерти.
                Калин Владов,09РСПБЗН

                Коментар


                • #83
                  От: Пневматичен гайковерт

                  https://www.youtube.com/watch?v=Hp7u...ature=youtu.be
                  Днес снимах как бетата ми развива главина на бус фиат с вложка 41мм с преходник към 1/2-а на 10 бара.
                  Компресора ми е 30 л бутилка (но яка глава-над 300л) ,пуска се на 8 и спира на 10 ,на клипа не падна достатъчно за да се включи.
                  Че и гайката беше законтрена на две места.
                  Калин Владов,09РСПБЗН

                  Коментар


                  • #84
                    От: Пневматичен гайковерт

                    Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                    https://www.youtube.com/watch?v=Hp7u...ature=youtu.be
                    Днес снимах как бетата ми развива главина на бус фиат с вложка 41мм с преходник към 1/2-а на 10 бара.
                    Компресора ми е 30 л бутилка (но яка глава-над 300л) ,пуска се на 8 и спира на 10 ,на клипа не падна достатъчно за да се включи.
                    Че и гайката беше законтрена на две места.
                    Това не е най добрия пример. Точно пък тия гайки, не са най стегнатите по автомобила. А контрите са толкова че да не се отвие сама а става и ръчно и то не с кой знае с какво усилие.
                    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Пневматичен гайковерт

                      Гайка на полуос да не е стегната? Не говорим за главина на лада...
                      Калин Владов,09РСПБЗН

                      Коментар


                      • #86
                        От: Пневматичен гайковерт

                        Преди 15 години че да не са и 20 счупих две вложки 30 в полуоската на Голф2
                        А също съм чупил и 17 в болт на джанта .
                        Смятам че от затягане до затягане има разлика.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Пневматичен гайковерт

                          Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                          Преди 15 години че да не са и 20 счупих две вложки 30 в полуоската на Голф2
                          А също съм чупил и 17 в болт на джанта .
                          Смятам че от затягане до затягане има разлика.
                          Щом излизат такива "гайки" при Вас ,най добре минете на по високия стандарт гайковерт.
                          Тези на 1/2 не могат да счупят вложка 30!
                          (при мен се късат удължителите, но вложка още нямам счупена)

                          Коментар


                          • #88
                            От: Пневматичен гайковерт

                            Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                            Това не е най добрия пример. Точно пък тия гайки, не са най стегнатите по автомобила. А контрите са толкова че да не се отвие сама а става и ръчно и то не с кой знае с какво усилие.

                            Явно не си развивал главина на дукато

                            Коментар


                            • #89
                              От: Пневматичен гайковерт

                              Първоначално публикуван от Николай Шишков Преглед на мнение
                              Явно не си развивал главина на дукато
                              +1

                              И все пак, много е важно тоя преди теб да не е стягал с тръба 2+ метра

                              Коментар


                              • #90
                                От: Пневматичен гайковерт

                                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                                +1

                                И все пак, много е важно тоя преди теб да не е стягал с тръба 2+ метра
                                - Следва равно по големина и противоположно по посока усилие подкрепено с "чукова благословия" .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X