Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пневматичен гайковерт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пневматичен гайковерт

    Този малкия пистолет като на Хазет ми го предлагат на марката Johnesway от Евро 07. Цената му е значително по-тънка, но го дават 600 н.м. Някой има ли впечатление от тази марка?

    Коментар


    • От: Пневматичен гайковерт

      Аз пък невярвам,че Hazet 1/2 ще развие и 600Nm на 8bar въздух.
      Всеки ден бръмча с него удобен не измаря ръката,но чак такава сила да изкара .
      Мога да се пробам да стегна гайка на 600Nm с дин.ключ и да се пробам обаче не мисля ,че ще я развие.
      Мартин Димитров
      УАЗ

      Коментар


      • От: Пневматичен гайковерт

        Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
        Брат,ако искам самоделни работи или от трактори щях да си остържа накрайници и да си навържа маркучи със тел и нямаше да мръднат.
        Аз искам да приличам на еропеец.да има някаква естетика и т.н!Явно няма да стане по мечтания ми начин.Заварките и телта ги умеем от 30 години!
        Като ти казвам за маркучи от трактор не мисли,че стоят като подарени,това си е най-нормален хидравличен маркуч.Щом можеш да си ги направиш сам спокойно може да си направиш преходник 3/4 или 1/2 към м20 и да ги свържеш без да има заварки,утре като отида на работа ще ти снимам как е направено при мен.Другия вариант е да си оставиш една бърза връзка на 1/2 от компресора и една бърза връзка на входа на тръбата,която ти захранва с въздух помещението,можеш да ги свържеш с маркуч и бързи връзки мъжко/мъжко или мъжко/женско,но както са ти казали всяка бърза връзка по системата намалява дебита.Има и бързи връзки с по-добър дебит,използват ги предимно колегите,които работят с камиони.При мен от доста време връзката между ресивера и централната тръба се държи на обикновена червячна скоба,мазачите изкъртиха маркуча и от 5-6 години все го оправям.Но от компресора до ресивера е с хидравличен маркуч,нямат проблеми нито с температурата,нито се нуждаят от мотане с тефлонови ленти и калчища.И най-важното ако сега градиш цялата система,направи така,че компресора да не ти дрънка до главата,колкото и да е тих накрая ще почнеш и насън да го чуваш,при мен е изведен в складово помещение през 3 стени от работното място и само по мъждукането на крушките разбирам че работи,та затова и красотата не ми е от първостепенно значение.

        Коментар


        • От: Пневматичен гайковерт

          Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
          Като ти казвам за маркучи от трактор не мисли,че стоят като подарени,това си е най-нормален хидравличен маркуч.Щом можеш да си ги направиш сам спокойно може да си направиш преходник 3/4 или 1/2 към м20 и да ги свържеш без да има заварки,утре като отида на работа ще ти снимам как е направено при мен.Другия вариант е да си оставиш една бърза връзка на 1/2 от компресора и една бърза връзка на входа на тръбата,която ти захранва с въздух помещението,можеш да ги свържеш с маркуч и бързи връзки мъжко/мъжко или мъжко/женско,но както са ти казали всяка бърза връзка по системата намалява дебита.Има и бързи връзки с по-добър дебит,използват ги предимно колегите,които работят с камиони.При мен от доста време връзката между ресивера и централната тръба се държи на обикновена червячна скоба,мазачите изкъртиха маркуча и от 5-6 години все го оправям.Но от компресора до ресивера е с хидравличен маркуч,нямат проблеми нито с температурата,нито се нуждаят от мотане с тефлонови ленти и калчища.И най-важното ако сега градиш цялата система,направи така,че компресора да не ти дрънка до главата,колкото и да е тих накрая ще почнеш и насън да го чуваш,при мен е изведен в складово помещение през 3 стени от работното място и само по мъждукането на крушките разбирам че работи,та затова и красотата не ми е от първостепенно значение.
          Тоя път вече разбрах.От компресора дръпвам един маркуч за високо налягане към полипропилена и там вече колена тетки всичко ясно.
          Последно не разбрах,да слагам ли филтърна група.Знам че по принцип трябва,ама дефакто !?

          Коментар


          • От: Пневматичен гайковерт

            Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
            Последно не разбрах,да слагам ли филтърна група.Знам че по принцип трябва,ама дефакто !?
            Всички хорово ще ВИ кажат,че е задължително. Но ако няма да се боядисва, а "бутилката" е с достатъчен размер и изходящия щуцер е високо - отдалечен от нагнетателя, даже конденз няма да има към консуматора.
            "Омасляването" ,ако работата е 5-10 минути на ден може да става с няколко капки с масльонката .

            Коментар


            • От: Пневматичен гайковерт

              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
              Всички хорово ще ВИ кажат,че е задължително.
              Аз пък солово ще кажа че при маслен компресор далеч не е. 2-3 капки в щуцера на машината преди работа и толкоз. Това за средностатистическа гаражана работа. Ако ще го тормозиш много и целодневно може да му купиш група. Не са скъпи. За мен премахването на конденза е по-важната част, която върши групата.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Пневматичен гайковерт

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                За мен премахването на конденза е по-важната част, която върши групата.
                Нали знаеш ,че говорим за домашно ползване и бутилката е само 500л.
                Компресора ще работи 5-10м. и никакъв шанс да се загрее въздуха в бутилката. При мен бутилката е с 50 л по малка пълня 10-11 ат. и ако не ползвам правия шлайф или пясъкоструйка отива 1-2 дена.
                Конденза дори във фабричния "утайник" е 50 мл. за година.
                Някъде из темата за компресорите бях качил снимки ......
                Намерих-102 страница пост 2027.
                Последно редактирано от petkov_bb; 28-02-18, 11:05.

                Коментар


                • От: Пневматичен гайковерт

                  "Домашно ползване" и "Средностатистическа гаражна работа" някак не ми се връзват с 500л. бутилка. Ама както и да е де - в такъв случай е категорично по-добре да има група и за конденза, и омасляваща. Но варианта "2-3 капки в щуцера на инструмента преди работа" така или иначе си работи.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Пневматичен гайковерт

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    "Домашно ползване" и "Средностатистическа гаражна работа" някак не ми се връзват с 500л. бутилка. .
                    Нали знаеш принципа-.не каквото трябва,а каквото "изпадне"!!!

                    Коментар


                    • От: Пневматичен гайковерт

                      Тези също вършат добра работа https://www.gav-bulgaria.com/sites/d...?itok=71jIPEX2
                      И не се налага да омасляваш цялата система.Аз имам 2 кондензоуловителя в системата,въпреки всичко при всяко включване на компресора ми е навик да ритна крана на бутилката и да го изпусна.Ако някой ден се наложи да се боядисва или да се работи с някаква друга машинка,която иска въздух без масло,омасляването в тръбите и маркучите може да ти е проблем.Тези масльонки от снимката смазват само инструмента и не намаляват по никакъв начин дебита,работят на принципа на карбуратора.

                      Коментар


                      • От: Пневматичен гайковерт

                        Имам такова като на снимката. Пробвах го веднъж и толкоз. В момента, в който започнах да работя така че да е под наклон, всичкото масло изфиряса за секунди и освен инструмента много качествено смаза и всичко около него, включително ръката ми.

                        Не съм питал "Мануел" по въпроса де, та може и аз нещо криво да съм свършил.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Пневматичен гайковерт

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                          Не съм питал "Мануел" по въпроса де, та може и аз нещо криво да съм свършил.
                          Няма нужда.Има верни и скъпи професионални решения има и евтини хоби .Вие по емпиричен сте стигнали до вярната масльонка.
                          (след "третирането" с масльонката гайковерта променя енергията на удара)

                          Коментар


                          • От: Пневматичен гайковерт

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Имам такова като на снимката. Пробвах го веднъж и толкоз. В момента, в който започнах да работя така че да е под наклон, всичкото масло изфиряса за секунди и освен инструмента много качествено смаза и всичко около него, включително ръката ми.

                            Не съм питал "Мануел" по въпроса де, та може и аз нещо криво да съм свършил.
                            Ползвам и такова, е трябва да внимаваш и при работа и при оставяне на гайковерта след работа. Не е трудно, свиква се лесно!
                            При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                            Коментар


                            • От: Пневматичен гайковерт

                              Моята изкарва около месец сравнително натоварена работа,дойде си с пистолета,даже на моменти се чудя дали не вкарва прекалено малко масло та понякога му капвам по 1-2 капки.Едва ли си объркал нещо,то не се сещам какво може да объркаш,при мен е работила под всякакви ъгли,доста често и с главата надолу и проблем не е имало,леко се различава от тази на снимката,но принципа е същия.

                              Коментар


                              • От: Пневматичен гайковерт

                                Еми не знам. Моето дойде с китайския гайковерт. Сложих го, сипах му масло (5W30), и след 5 отвъртяни болта половната масло го нямаше, или по-точно го имаше, ама върху болтовете и ръката ми.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X