Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    Звъниш ми когато решиш че ти трябва, и те пращам да си я вземеш от баща ми в Божурище(на лесно място е).
    Ааа, това мероприятие е ако се наложи въобще.
    Сега сълзи щото е топло и карам с нафта, че ми е по-изгодно. Ше му сипа 10-20л. отработено олио и всичко ще спре, особено като мине и тоя месец.
    Джипа ми е за возене, и се ремонтира само ако се наложи, или с превантивна цел, но резервоара не е в тая графа.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #62
      От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

      Ники, поялник, калай, ортофосфорна киселина и си ти.
      Кви са тия китове ))
      Е алтернативно можеш да го намажеш с епоксидна смола.
      Но правилния начин е пластмасов резерватив - по много причини
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #63
        От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Ники, поялник, калай, ортофосфорна киселина и си ти.
        Кви са тия китове ))
        Е алтернативно можеш да го намажеш с епоксидна смола.
        Но правилния начин е пластмасов резерватив - по много причини
        Абсолютно си прав и точно това искаха да направим пичовете с които го правихме, но го обезмаслих и направих сам на място, без да се сваля и на моя отговорност, първо за да им освободя възможно по-бързо крика, защото това го направих в късният следобед и на другата сутрин само сложиха защитата, а и защото не мога без кола, и ако станеше неква греда при свалянето увисвах, та за това.
        Сега ако реша да правя нещо, ще се приготвя предварително с комплектован пластмасов резервоар, и ако нещо се сбангьоса, си мЕтам стария.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #64
          От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

          Заради това:

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Малко инфо от петък.

          Разходка за грозде до Виноградец и после до Перник.
          Това го казвам заради маршрута, който от "Тракия" беше през "Северната тангента" и "Люлин".

          На отиване 120-130 горивото не мръдна много, но и по картата от Румънското посолство до Виноградец го даваше 83км. По километража ми беше около 5км. по-малко, което е разлика около 5%, а не 10 както си мислех, което прави разход почти 10 при предишните ми засичания.
          По-интересното беше в обратна посока.
          С 600кг. грозде и 200 кила тюфлеци, 120-130 по равното и 100-110 на 4-та по баирите, нафтата ми изчезваше очевадно по-различно, като не съм го засичал пълно-пълно.

          Скоростите ми са дълги, и под 110-120 не ще да върви, особено ако има и лек баир, и понеже двигателят ми е атмосферен, предполагам, че му давам повечко газ, а от там и разхода е нагоре.
          Май ще трябва да мина на старите предавателни числа, ако искам да карам с 31"-ци, но като за начало мога да сложа зимни 29"-ки, че е по-лесно и по-евтино, и да видя как ще е като предавателни числа и разход.
          пак се замислих за турбина или смяна на предавателните числа пак към заводските 4.55 за този мотор, ако ще карам с 31"-ци.
          Моста ми е KSC, който като двойка вътре си е DANA44, с келявата разпорна втулка разбира се, която е и била причината да се разджлямби пиньона и да протече от семерИнгата.
          Ако минавам на този вариант, мисля да метна и един Torsen отзад, но пък хич не ми се ще да махам четирисателитният диф с който съм сега.

          Както и написах в цитираният пост, може просто да сложа зимни 235/75/15, щото за градско-скараджийският офройд по-високи не ми и трябват, да видя как ще се държи на дълго, и след това да мисля за по-сериозни финансово и хамалогични промени.

          ... а турбина и/или газ не пречи.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #65
            От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

            Тия видя ли ги, виждат ми се читави и на добра цена, пък и шарката ми допада http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=221941

            Аз съм решил, че ще го карам с тоя размер - има много предимства, ако е предимно за транспортни цели, а не оффроад експерименти.
            Но не съм решил дали да взимам сега.

            Иначе за газта, един приятел беше взимал назаем, да си върши работа, един Спринтер от първите с тоя мотор, с добавена газ. Каза, че ефекта е доста голям.

            ПП: Не че някога бих се занимавал с газ на дизел... Това по идеологически причини.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #66
              От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

              Да, видял съм ги, ама изпаднаха и едни чисто нови 31/10.5/15.
              235/75/15 е по-добър за ежедневна употреба, само ме притеснява друсането, но пък плюсовете май са повече, а и на оригиналните 7" джанти се разпъват перфектно.
              Не е зор за утре, та само си разсъждавам, но е добре да си взема нови гуми преди да е паднал снежец, че ми се ще да сложа по-зимни.
              Ама желанието и сметките са едно, а какво ще стане, ще видим по-натам.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #67
                От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                В края на юли направих това:

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Много отдавна нещо ми прескърцваше докато мотора е студен, но малко след това всичко изчезваше. Напоследък на два-три пъти ми се наложи да измия мотора, след което наставаше яко свирене за малко и пак всичко приключваше, до последното измиване на мотора с обезмаслител заради спуканата тръбичка към едната дюза. Шума стана постоянен и прогресиращ, а ситуацията притеснителна.
                Според скромната ми диагноза трябваше да сменя ролките, с които и без това се сдобих още като взех джипа.
                Днес приятел си правеше колата и решихме, че може да сменим и ролките.
                Всичко беше набързо разглобено, но ролките си бяха перфектни. Така и така имах новите и ги сложихме, но се установи луфт в обтегача на ремъка, който беше свален. Оказа се, че лагера който е в него е разбит. В петък в 19:00 няма от къде да намеря и го събрахме така.
                Всъщност проблема се оказа, че е в алтернатора, който си работи перфектно, но оста му играе кючек, което автоматично значи, че ще ходи при Густав 6х6 (толкова ли не можа да напише направо 36, а ни кара да смятаме ).

                Ето снимки на лагера на обтегача, който за всики мотори ОМ60х е еднакъв, и както е видно от тях, се сменява с махането на една зегерка.

                [ATTACH=CONFIG]923330[/ATTACH]

                [ATTACH=CONFIG]923331[/ATTACH]

                Идната седмица ще го купя, и се надявам заедно с ремонта на алтернатора да сменя и него.

                P.S. Мисля утре (днес) да пръсна малко грес на спрей на алтернатора, барем да не го мисля постоянно.
                и както е видно, се оказа, че проблема е бил в алтернатора.
                Отдавна си мислех за по-голям, но да сменявам работещ не ми се щеше, за това и когато Яро продаваше 150А като за мен, докато се чудех дали да го взема, някой ме изпревари.
                Така или иначе трябваше да го правя, а видях, че в Мегапартс продават за 65лв. алтернатор от S350 и го взех, като мислех, че ще е поне 120А, но не би !

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15072294023401.jpg
Прегледи:2
Размер:761.3 КБ
ID:5769099

                Оказа се 100А !

                Както и да е, смених му лагерите, и го сложих вместо моят, щото Густав каза, че не може да го направи за деня щото беше заринат от работа и предвид отпускарският период беше по-добре, че да не зема да се приключа рЕзко.

                Добре отпочинал, Густав направи моят чисто нов

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15072293897240.jpg
Прегледи:1
Размер:822.8 КБ
ID:5769100

                на който днес му дойде момента да се върне на мястото си.

                Понеже започнахме към 18:30, не остана време за лагера на обтегача, който ще се прави по-натам.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #68
                  От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                  Не четеш - според дебелите книги, на всички бензинови мотори на Мусо е 115А.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #69
                    От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                    За бензиново Мусо не съм гледал, но същият 150А е на ML430 W163, и явно при бензиновите са по-големи заради тоците.
                    Както и да е, Густав каза, че няма абсолютно никакъв смисъл от по-голям алтернатор в моят случай, и при положение, че моят е изкарал 23г и 270 000, с нови лагери и реле се надявам да изкара до погребението.
                    ...

                    Исках да снимам как и какво, но смяната се импровизира и не можах.
                    Цялата операция е елементарна и бърза, само трябва да се махне дифузьора на радиатора за да има достъп до болтовете, и да се разхлаби обтегача на ремъка, за което се маха един болт в най-горният край на главата.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #70
                      От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                      Преди малко метнах новият 100Ah акумулатор който си взех от Форума наскоро.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15077415711042.jpg
Прегледи:3
Размер:599.8 КБ
ID:5769621

                      Лошото е, че като затворих капака стоеше надигнат при акумулатора, но вече бях събрал всичко, а и старият акумулатор замина с приятел утре да го качи на тарикатско зарядно да се поусвести, че с тва градско и постоянно на фарове ебаваме мамата на акумулаторите.
                      Така или иначе нищо повече не ми се правеше за днес.
                      Ако утре се окаже, че подпира много, ше трябва да го махам, а ми беше голям мерак !

                      Специални благодарности на Пенчо, който ми даде плочка от гума, от която подложих с цел да не подпира в капака.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #71
                        От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                        ... и си седя, и си мисля:
                        Ако верно новият акумулатор повдига капака, трябва да си сложа стария, ама вече съм с мисълта, че съм с рециклиран алтернатор, в който Густав сложи хубави лагери и реле, и който ще зарежда нов 100 амперов акумулатор.
                        Та, вариант едно - продавам новия, продавам и стария, и си купувам нов JIS 95-100Ah, но това веднага няма как да стане, и ако утре си купя нов акумулатор, ще си имам още два за продаване, и барабар с другия рециклиран алтернатор, ше трябва да си правя салата с тях, ако някой не ги вземе. Вариант две - да видя къде (и какво) подпира в капака, и да му усуча два чука, че ми писнА !
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #72
                          От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                          С две ръце за вариант 2 Баф го в железото, да си причиняваш толкова приключения за два чука работа.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                            Първоначално публикуван от martiob Преглед на мнение
                            С две ръце за вариант 2 Баф го в железото, да си причиняваш толкова приключения за два чука работа.
                            Баф го във варианта Подпира минусовата клема,та или набиваш клемата надолу или правиш цицина на капака .

                            Коментар


                            • #74
                              От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                              Всъщност и минусовата клема не опираше, защото сложих клеми със шпилки които въртя на където си искам.

                              На 13.10 колега взе акумулатора пък аз си купих JIS. Разменихме ги привечер, по тъмно, и като щракнах капака видях, че пак е повдигнат, но хич не ми се занимаваше на момента, и заебах всичко.
                              На другият ден го отворих и огледах.
                              Извел съм маркучи от отдушниците на дифовете възможно най-високо, и този от предният излиза при моторчето за чистачките, като минава покрай акумулатора и под минусовата клема.
                              Да, но това беше при 75Ah акумулатор, а при 100 амперовият Монбат преместих маркуча като го насочих напред, преметнах го през казанчето на разширителният съд, покрай калника, и го заврях под някаква планка, като въобще не съобразих, че мястото м/у капака и казанчето е много малко.
                              Оказа се, че маркуча повдига капака, а не акумулатора, както и, че тъпата путка съм аз.

                              ... е, поне съм с нов JIS акумулатор.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #75
                                От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                                Както съм писал и по-назад в темата, предният кардан ми е фира, и въпреки че след като ДЕдо го гресира, и каза че е "Станал перфектен, като за продаване" , след като включа предното почва да се подмЕта и продължава да блъска.
                                Зима иде, а с нея би трябвало и сняг и лед, и вчера реших да прозвъня обявите, та да видя какво ще изпадне.
                                Оказа се, че от петнайсетина обяви за части само две-три имаха предни кардани, а един перниканец ми обяви цена като за Г.
                                Така или иначе, понеже отпред са няколко размера, моят го нямаше никъде, а и дори да го намеря, ще е най-малко на 22 години, а проблема със шлиците се появява и следствие на ЕГНто и атмосферните условия, което обезсмисля подмяната му със също толкова дЪрт като моя.
                                Мислих по въпроса, и ако намеря по-нов, вариант е размера да се компенсира с дистанционни фланци, но след като попрочетох руските форуми и разгледах снимки, се оказа, че това си е слабо място и проблемен детайл, което пък обезмисля разправията по преправянето.

                                Работната дължина м/у фланците при мен е 770mm, като предвид независимото предно окачване почти не мърда.

                                Събирам идеи за кардани в този размер, като според това какво ще изпадне ще мисля как може да се реализира.

                                Надявам се решението да бъде полезно за всички, защото това е едно от малкото слаби и проблемни места на модела, който съществува и при Рекстън 1.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X