Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

    Като стигнеш до ламарините ми се обади, ще се разберем да го огледаме и да преценим какво ще има нужда от правене и какво от освежаване.

    Коментар


    • #47
      От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

      Ако купето няма много за кърпене ще го събличам отвътре и ще го звуко и термо изолирам, ако е зле ше го карам до умирачка или ше му измисля неква монстер трансформация.
      Ма тва са "бъдещи творчески планове", а сега е важното да не спира и да харчи малко, че нямам друго желязо.

      P.S. Ако си взема нещо лъскаво и бензиново за междуселски разхоки, и ако няма смисъл да се прави отвътре, ми се върти в главата да му върна старите предавателни числа, или още по-бавни, и да го метна на 33", ама там пък ше има рязане отвън.
      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 09-07-17, 11:24.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #48
        От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

        Много отдавна нещо ми прескърцваше докато мотора е студен, но малко след това всичко изчезваше. Напоследък на два-три пъти ми се наложи да измия мотора, след което наставаше яко свирене за малко и пак всичко приключваше, до последното измиване на мотора с обезмаслител заради спуканата тръбичка към едната дюза. Шума стана постоянен и прогресиращ, а ситуацията притеснителна.
        Според скромната ми диагноза трябваше да сменя ролките, с които и без това се сдобих още като взех джипа.
        Днес приятел си правеше колата и решихме, че може да сменим и ролките.
        Всичко беше набързо разглобено, но ролките си бяха перфектни. Така и така имах новите и ги сложихме, но се установи луфт в обтегача на ремъка, който беше свален. Оказа се, че лагера който е в него е разбит. В петък в 19:00 няма от къде да намеря и го събрахме така.
        Всъщност проблема се оказа, че е в алтернатора, който си работи перфектно, но оста му играе кючек, което автоматично значи, че ще ходи при Густав 6х6 (толкова ли не можа да напише направо 36, а ни кара да смятаме ).

        Ето снимки на лагера на обтегача, който за всики мотори ОМ60х е еднакъв, и както е видно от тях, се сменява с махането на една зегерка.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15012724839960.jpg
Прегледи:1
Размер:892.6 КБ
ID:5760861

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15012724969611.jpg
Прегледи:1
Размер:889.2 КБ
ID:5760862

        Идната седмица ще го купя, и се надявам заедно с ремонта на алтернатора да сменя и него.

        P.S. Мисля утре (днес) да пръсна малко грес на спрей на алтернатора, барем да не го мисля постоянно.
        Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 28-07-17, 23:07. Причина: P.S.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #49
          От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

          Обещах да не пиша суперлативи, а само за проблеми и недостатъци. Но държа да отбележа, че машината като цяло много ми допада, въпреки дребни кусури.
          В крайна сметка, за краткото време в което си бях в България, не успях да се организирам да я обслужа и да проверя нещата, които Джоу ме посъветва(благодаря му за консултацията). Само успях да напазарувам правилните течности препоръчани също от него. (Така де, все пак трябваше и да си почина, нали отпуска ).
          Въпреки всичко врътнах едни около 800км, за няма и десет дена, предимно градско и малко тестове извън пътя, плюс доста работа на място особено след като му допълних климатика, та да почне да работи .Разхода определено ме радва, но няма да го рекламирам.

          Та причината да пиша в тая тема, а не в другата, са някои кусури които ще трябва да се отстраняват.
          Най-същественото е един неприятен луфт, (който за сега го мисля точно от къде е, и май съм го измислил) при отпускане и подаване на газ.
          Първият заподозрян беше задния мост (Джоу каза, че някои от тях са проблемни) - т.е. луфт в главното предаване и диференциала. При завъртане на задния кардан има луфт, но както лично се убедих не по-голям от на съвсем безпроблемно BMW(Е46). Други луфтове на фланеца към кардана не се забелязват, а и карданите и каретата са си ОК.
          Естествено като стигна да му сменям маслото ще го погледна по-сериозно.

          Втори заподозрян - тампони на щангите по задния мост. Не са в перфектно състояние и при възможност ще се сменят, но и не се вижда моста да мърда от тях. Плюс това, при каране на ниска предавка, проблемния луфт при подаване и отнемане на газта, се усеща доста по-слабо.

          За да поизключа чаркаляците по задния мост, плюс тампоните по щангите му, направих проба с включен преден мост но проблема се усещаше по същия начин.

          Тогава се замислих, че най-осезаемо се усеща на пета предавка, и стигнах до извода, че проблема трябва да е в демпфера в главината на феродовия диск. За доказателство мислех да правя още тестове, но не намерих време

          Отделно съм склонен да вярвам, че може това което се усеща, да е в резултат на съвместните "усилия" на всичките заподозрени. Така че отстраняването на причините една по една няма да е грешно. Но и няма да е съвсем скоро щото ме няма, а джипа си върви и така (като му свикне човек, може да се кара така че дори да не се усеща).

          Междувременно още докато си бях в България, хвърлих един поглед какви чаркаляци се предлагат за модела, и като на майтап си поръчах 6-7 чисто нови неща от Мегапартс за общо 38лв
          Та получих чисто нов диференциал за 8,80лв(ако не е за моя модел ще го преживея), чисто ново табло с уредите за около 10лв, чисто нови накладки за ръчната спирачка заедно с нЕкви щанги към тях за около...9лв, чисто нова сонда за резервоара комплект с нивомера за няма и 5лв, комплект чисто нови оригинални гарнитури за картера на мотора също за някакви дребни пари... Само чисто нов фар за 5лв(изложени няколко в сайта им) не можаха да ми намерят та не го включиха в доставката.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #50
            От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            Обещах да не пиша суперлативи, а само за проблеми и недостатъци. ...

            ...
            .Разхода определено ме радва, но няма да го рекламирам.
            .
            И правилно, нека да направим нещо и за радост на Гагич !

            Всъщност, колкото повече проблеми опишем, и обсъдим отстраняването им, толкова по-полезна ще е темата.
            Аз, когато и колкото мога, ще пускам по-подробна информация и снимки.
            ...

            Докато си скучаех в неврохирургията, си поръчах евтин лагер за обтегача, че FAG-овете бяха по 50лв. без ДДС.
            Ще взема още 3-4, да имам, та ако някой иска да се обажда, ще са нещо около 12-15лв.
            Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 05-08-17, 15:32.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #51
              От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

              Не сте прави да знаете ...с тия цени на частите ...май ще се разделя с УАЗа ...абе тоя джип може ли да вози дърва
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • #52
                От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                Не сте прави да знаете ...с тия цени на частите ...май ще се разделя с УАЗа ...абе тоя джип може ли да вози дърва
                Ами аз живея в къща, и тЕнката ми първоначална мисъл беше и тая, че така и така постоянно съм (или по-скоро бях) по горите, та да съчетая полезното с приятното.

                Към 2m^3 му е обема при свалени седалки, а и съм описал как се правят хубави и работещи бъмп-стопове за без пари.

                P.S. Мога и да ти щракна лагери за главина на цена от нЕма и 20лв. двата. Външният е като за НИВА, а вътрешният май е като нЕкъв Фронтерски, ама нЕма никво значение, щото и по Timken са около 60лв.

                ... а и нЕма нищо лошо докато си пренасяш дървата, да си пуснеш климатроника, особено в тия жеги.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #53
                  От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                  Само да ти кажа че дървата които пренасям са законни ...с печати и документи. ПП ... просто там не може да стигне камион и се принуждавам да пренасям с джипа .
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • #54
                    От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                    Ами стига навсякъде дето стига парт-тайм с хубави 31", щото това му е максимума с леко окастряне на калобраните.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #55
                      От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                      Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                      Не сте прави да знаете ...с тия цени на частите ...май ще се разделя с УАЗа ...абе тоя джип може ли да вози дърва
                      Забравих, и чисто нов компютър за ABS- а за около 5-6лв

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-05-b1494d2ddc159bb0b9b7cd9b6421a4c450f746f866ba8574b0d21bf057fbba87-V.jpg
Прегледи:1
Размер:99.2 КБ
ID:5762809Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-05-b23c2764e8040627f363ba494d926ba50c4bd31bb49ac82e06e47dc61d6c1cc8-V.jpg
Прегледи:1
Размер:99.0 КБ
ID:5762810
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-05-2ed983e724850a02f8d454b018387b4fd73af08d082690a2af8415c67c23a689-V.jpg
Прегледи:1
Размер:97.9 КБ
ID:5762811Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-05-3051c7df018f289b4e52b1bd881b88e1590606d0380ff3019096edf3b0b54902-V.jpg
Прегледи:1
Размер:98.3 КБ
ID:5762812
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-05-b79ef2119ddd00301c1cbdbf2a089b56541a0b04227e3c91ac18e7d9ac863fb5-V.jpg
Прегледи:1
Размер:97.1 КБ
ID:5762813Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-05-42ac29e89dc33d271bd6a70c3167e939e4532e6f2e324073a36382efec378193-V.jpg
Прегледи:1
Размер:99.9 КБ
ID:5762814
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-05-48c5df7c437461b22c61dafa185dfbbdeec130ed59b9bccf9f57c276c509f469-V.jpg
Прегледи:1
Размер:99.5 КБ
ID:5762815Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-05-b7875684c15742d842cffef3b106166fed87176460b64f4b70ed3112d79fd381-V.jpg
Прегледи:1
Размер:98.7 КБ
ID:5762816

                      Извинявам се за едрите снимки.

                      ПП: Джоу, сондата с горивомера още я имат според сайта, ако не, имаш я подарък от мен стига да минеш да си я вземеш. Имаш ми телефона, в случай че и от другите неща ти трябва нещо. Аз съм ги взел щото са без пари, е така да има.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #56
                        От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                        Ми аз мислех да изкупя останалите, ама вчера ме изписаха, та сигурно ше стане в понеделник.

                        P.S. Само не знам тия челюсти за какво са ти, защото отзад би трябвало да си с дискове, а тези за ръчната са съвсем различни ?
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #57
                          От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          Ми аз мислех да изкупя останалите, ама вчера ме изписаха, та сигурно ше стане в понеделник.

                          P.S. Само не знам тия челюсти за какво са ти, защото отзад би трябвало да си с дискове, а тези за ръчната са съвсем различни ?
                          Първо, и най-важно, успешно оздравяване!

                          А за накладките, знам че съм с дискове, но май гледах в ръководството, че ръчната е с челюсти вътре в диска...(сега ще я погледна пак). А тия на снимките изглеждат по-големи отколкото са.

                          ПП: Абсолютно си прав, сега погледнах. Ама така става като гледа човек повече картинки, отколкото какви са му точно наличните железа. МинАл съм се...с 5 кинта .
                          Последно редактирано от cecoa1; 05-08-17, 22:36.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #58
                            От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                            Айде не се оплаквайте, на битака е по-скъпо. А накладките имат номер на тях, чукни ги в нета и ще разбереш за какво са и така ще направиш някой щастлив.
                            А Джоу да се оправя по скоро. Тея дни ще ти звънна да си полафим.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              ...

                              ПП: Джоу, сондата с горивомера още я имат според сайта, ако не, имаш я подарък от мен стига да минеш да си я вземеш. Имаш ми телефона, в случай че и от другите неща ти трябва нещо. Аз съм ги взел щото са без пари, е така да има.
                              Цецо, сега се замислих, и може и да се възползвам от офертата за сондата.
                              Преди две години си ремонтирах резервоара по системата с косматия кит както ремонтират дъртите тираджийски резервоари които тук-таме са станали на паяжина. При мен е имало удар който е скъсал няколко точкови заварки точно колкото да сълзи доста, и реших, че ще пробвам, пък каквото сабя покаже. Две години изкара така, но гледам, че под резервоара пак има петна.
                              Варианта е пак такъв ремонт на място, сваляне и заварка, защото като ламарина е здрав, или слагане на пластмасов от следващият модел, при който вариант може би ще се наложи леко преправяне.
                              Варианта с пластмасовият резервоар ми се вижда най-перспективно-алтернативен, но резервоарите които преди намирах бяха без сонди, а предполагам, че са различни, та ако намеря такъв приемам предложението ти за сондата с отворени обятия.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #60
                                От: Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                Цецо, сега се замислих, и може и да се възползвам от офертата за сондата.
                                ...
                                Варианта с пластмасовият резервоар ми се вижда най-перспективно-алтернативен, но резервоарите които преди намирах бяха без сонди, а предполагам, че са различни, та ако намеря такъв приемам предложението ти за сондата с отворени обятия.
                                Звъниш ми когато решиш че ти трябва, и те пращам да си я вземеш от баща ми в Божурище(на лесно място е).
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X