Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Искам да продам автомобила си в Украйна.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Искам да продам автомобила си в Украйна.

    А пълномощното за к'во е?

    Коментар


    • #17
      От: Искам да продам автомобила си в Украйна.

      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
      А пълномощното за к'во е?
      За да не я купи в украйна
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #18
        От: Искам да продам автомобила си в Украйна.

        За да може да се управлява без да се сменя регистрацията.
        С договора се прехвърля собственоста. Купувача става собственик и е длъжен да приведе автомобила в съответствие със законодателството на неговата страна. Мита, такси, смяна регистрация.
        Пълномощното не променя собственоста. Упълномощения има право за ползване но автомобила си запазва българската регистрация.
        Договора се използва от продавача да закрие данъчната партида, също така уведомява КАТ за продажбата.
        На украинеца му трябва само пълномощно за да пести от разправии.
        Издаването на двата документа едновременно е нарушение.
        Последно редактирано от galinvayov; 11-07-17, 08:43.
        A Lone Rider

        Коментар


        • #19
          От: Искам да продам автомобила си в Украйна.

          Е те няма да са издадени едновременно... Никой не ти пречи да издадеш пълномощно, но след това да се договориш с човека да ти купи автомобила...
          Оформяш нотариално сделката, уведомяваш властите... И от там нататък - не ти носиш отговорност...
          Украинеца е задължен да си регистрира автомобила, ама за това той да си бере гайлето - ти не носиш отговорност за неговите сделки.
          Но не знам дали при продажба на автомобила на чужденец, няма условности от рода да трябва да върнеш номерата, а чужденеца да пътува с временни номера и т.н...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #20
            От: Искам да продам автомобила си в Украйна.

            Нямам време да ровя сега по наредбите, но нещо имам съмнения в достовереността на цялта тая работа с пълномощното. Имам спомен, че при износ на МПС се подава заявление за прекратяване на регистрацията и се връщат табелите.

            Коментар


            • #21
              От: Искам да продам автомобила си в Украйна.

              Боби, ти не изнасяш колата, тя излиза с пълномощното. Отписването става два часа след като е минал границата.
              ПП И понеже съм седнал да обяснявам мушенгиите - ако колата има каско се обявява за открадната.
              Последно редактирано от turtey; 11-07-17, 09:19.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #22
                От: Искам да продам автомобила си в Украйна.

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                ПП И понеже съм седнал да обяснявам мушенгиите - ако колата има каско се обявява за открадната.
                Това действие е малко в повече. Нямаш документите на колата, каско ще видиш през крив макарон. Отгоре на всичко, ако разследват както трябва, имаш копие от договора за продажба при нотариус, та ако ще пробваш да взимаш каско, по-добре само с пълномощно.

                Имах познат работещ във фирма за коли под наем - няколко случая ми е описвал, как им взимат чисто нови коли уж под наем и после не ги връщат. Ползват фалшиви документи при наемането и после няма такъв човек и адрес... Но главното е, че колата не може да се обяви за открадната и каско не се изплаща - искат двата талона и ключовете, иначе си им я дал доброволно (както си е) и колата се води "обсебена" или нещо подобно.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #23
                  От: Искам да продам автомобила си в Украйна.

                  Яко ви е напекло ))

                  Коментар


                  • #24
                    От: Искам да продам автомобила си в Украйна.

                    А бре! За вас няма ли бира? Прав е Борислав.
                    А по темата. На питащия му обяснявах преди известно време нещата.
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Искам да продам автомобила си в Украйна.

                      Аман от далаверки!
                      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                      0882 52 00 52 - Жоро

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X