Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля за съвет

    Здравейте
    Имам старичък микробус форд. Искам да го ползвам за подвижно пчеларство да си пренасям кошерите с пчели на къси разстояния около района в който живея. Проблема е че микробуса е малко нисък за черни пътища. Трябва ми съвет как мога да го повдигна поне с 10см (даже и повече). Предницата е на цял мост с ресиор. Проблемните точки за сега са предния мост и диференциала. Мисля да мина на по високи гуми,но не смятам, че това ще го повдигне достатъчно. За в бъдеще смятам да му сложа и един по мощен двигател,така че приемам съвет и какъв да е и от какъв микробус на прилична цена .Стига да има голяма тяга. Сега е с бензинов,но ми се струва малко слабиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMKER065.jpg
Прегледи:1
Размер:465.1 КБ
ID:6134832Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMKER063.jpg
Прегледи:1
Размер:572.7 КБ
ID:6134831Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMKER064.jpg
Прегледи:1
Размер:514.2 КБ
ID:6134830чък.

  • #2
    От: Моля за съвет

    Проблемните точки за сега са предния мост и диференциала.
    При този проблем решението е колела с по-голям диаметър.
    Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

    Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

    Коментар


    • #3
      От: Моля за съвет

      Колко кошера мислиш да возиш? Интересно! Каква система са кошерите? По-добрия вариант е ремарке за 16 кошера дадан блат (като гледам имаш теглич).
      Пчелар съм, но не практикувам пренасяне - моите са стационарни и пак съм доволен, а съм с над 100 в момента.

      Коментар


      • #4
        От: Моля за съвет

        Това отпред е мост греда с шенкелни болтове и ресори.Огледай възможността да прехвърлиш мостовете под ресорите и предни и задни.Мисля че има вариант да стане,евентуално с презаваряване на петите за ресорите.След това и по височки гуми и клиренса ще е значително увеличен.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X