Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Загуба на мощност Pajero 3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Загуба на мощност Pajero 3

    Здравейте.Преди няколко дена след дълъг преход по време на път пажеро 3.2 дид при скорост 110-120 км/ч започна да придърпва.В интервал от 5-6 секунди ту се форсира,ту заглъхва двигателя.Проблема се влоши по пътя и скоростта спадна постепенно.Пътувах за Полша и все пак успях да стигна след около 40 часа премеждия.Тук(Полша) не успяха да ми извършат диагностика,защото обд-буксата не работи.Все пак видяха,че вакум-маркуча(уточнявам,че съм пълен дилетант) е изскочил.Сложиха го и колата полетя,но не за дълго.Започна проблема със скоростната кутия и да не превключва на по-висока.Днес карах на тип-троник(забравих да спомена,че при всеки проблем се включва чек лампата) и чека не светна,но при 110 км/ч почна да придърпва отново.Намирам се в Нова Сол и е трудно тук да намеря сервиз за диагностика.Моля помогнете.

  • #2
    От: Загуба на мощност Pajero 3

    На мен това ми звучи като блокирал уейстгейт. Като вдигне налягане над допустимото влиза в авариен режим и обикновено изплюва маркуча от колектора към МАП-сензора. Скоростната кутия е отделен проблем, вероятно датчик на изходящия вал, ако не превключва нагоре на всички предавки. Диагностиката на Паджерото работи с MUT протокол, не с OBD, въпреки че буксата е същата. Съответно скенери за този протокол има само или предимно в сервизи, които се занимават основно с Мицубиши.

    П.П. Има начин за базова диагностика, чрез замасяване на 1-ви пин на диагностичната букса и броене на премигванията на лампите по таблото.
    --> http://www.pajero.guru/how-to-read-c...nner-3-2-di-d/
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #3
      От: Загуба на мощност Pajero 3

      Подобен проблем прави и при изкочил датчик на кулера ,ако има .Трябва да има,връзвах един принудително та се прибрах ,на друг мотор ,но същата гадост,както си вървеше хвърчейки и умре от раз от 10мм.дупка ,ма там където не трябва да я има.
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #4
        От: Загуба на мощност Pajero 3

        Тройката няма датчик, щото няма и отделен вентилатор за кулера. Самия кулер е заврян долу, зад бронята - не е отгоре като при П2.
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • #5
          От: Загуба на мощност Pajero 3

          Минах през няколко сервиза и никой не успя да ми направи диагностика. Оторизираните на Митсубиши са много далече. Най-близкият ми дават час чак за след 3 дена. В единия сервиз ми казаха единствено да сменя горивния филтър,при положение,че колата е обслужена напълно преди по-малко от 2 месеца. Смених го и утре ми предстои пак дълго пътуване,ако пак прави проблеми ще търся оторизиран сервиз в друг град. Благодаря все пак.

          Коментар


          • #6
            От: Загуба на мощност Pajero 3

            pajero.org.pl e тамошния форум - питай да те насочат, щото и там (а и навсякъде) не е по-различно от тука, по отношение на официалните сервизи.
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • #7
              От: Загуба на мощност Pajero 3

              Горивния филтър е бил проблема. Не знам какви са ви впечатленията от бензиностанции Марешки. Заредих пълен резервоар от там преди да тръгнем. Но грешката ми е може би бензиностанцията,от която заредих преди Калотина,някаква САРА. Близо 600 км досега без проблем.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X