Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маслото от двигателя при антифриза, от какво може да е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Маслото от двигателя при антифриза, от какво може да е?

    Добър вечер!
    Вчера реших да проверя маслото на автомобила ми, но след като извадих щеката тя беше зацапана съвсем малко най-отдолу, което ме подтикна към мисълта, че колата гори или губи масло, защото 2 дена преди това, бях долял масло и то стабилно... След това реших да проверя антифриза... и какво да видя? Маслото вътре, полувината буренце е пълно с масло... Консултирах се с разни майстори, които твърдят, че най-вероятно е гарнитурата на главата, а други ми казват, че е възможно и да е от някакъв охладителен филтър или каквото и да е... Съжалявам, ако темата се повтаря, но при другите не видях да липсва цялото масло от самия двигател... Нека чуя вашето мнение, благодаря предварително!

  • #2
    От: Маслото от двигателя при антифрица, от какво може да е?

    Много ще помогне ако напишеш какъв е двигателят - марка и модел на автомобила, година, вид, мощност и обем на двигателя и други налични сведения.

    Коментар


    • #3
      От: Маслото от двигателя при антифриза, от какво може да е?

      Дано не съм прав ,но в повечето случаи не е гарнитурата ,а е спукана глава.Провери я ,щото ще попаднеш на майстор дето един път ще ти смени гарнитурата ,след това ще се окаже глава.Дано не съм прав ,обаче практиката това ми е показвала в повечето случаи.Като се разглоби за гарнитура,задължително и проверка на главата за пукнатини.Някои гарнитури имат тоя навик да пробиват при маслен отвор и охладителен,но много рядко.Успех и дано имаш късмет с малкия дявол!
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #4
        От: Маслото от двигателя при антифриза, от какво може да е?

        Най-често е от топлообменник масло-антифриз, ако има такъв. Има двигатели, които и на други места имат само уплътнения между масло и антифриз. Естествено маслото е с по-високо налягане и при повреда в уплътненията то навлиза в антифриза, а не обратното.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #5
          От: Маслото от двигателя при антифриза, от какво може да е?

          И според мен е топлообменник или уплътнение ,ако е гарнитура щеше да е обратното - антифриза при маслото. Но ако има и турбина , и тя е с водно охлаждане , възможно и там да е проблема.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • #6
            От: Маслото от двигателя при антифриза, от какво може да е?

            Автора да пробва от по-малката беля.Маркучите към топлообменника се разкачат от него.Тръбичка с походящ диаметър ги съединява.Сипва се масло на мотора и се пали да работи.Ако е пробит топлообменника откъм водните входове ще потече масло.
            Ако не е той...пак ще подсказваме
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #7
              От: Маслото от двигателя при антифриза, от какво може да е?

              И аз съм за топлообменник. На стария ми XUD 9TE ми направи същия номер, макар в по-малък мащаб. Бях се нашашкал за гарнитура или глава, а се оказа един О-пръстен. Кофтито е, че после следва промивка на охл. система и нов антифриз и обезвъздушаване и термостат...
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #8
                От: Маслото от двигателя при антифриза, от какво може да е?

                Маслото от двигателя при антифриза: нарича се, светено масло...

                После промий водната система от маслото, че разлага водните маркучи и почват да се пукат като пуканки..
                Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X