Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan Terrano II скоростите отказаха

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Nissan Terrano II скоростите отказаха

    Здравейте на всички , имам следния проблем . Поради не знанието ми и мерака който имах се случи нещо много кофти с новата ми придобивка. Става въпрос за 3.0 d, ръчни скорости . След първото ми качване на джипа и шофиране от 1 км , скоростите изключиха тоест на която и скорост да сложиш и на която и позиция да си на малкия лост не помръдва все едно е на свободна , единствено на 4L едва едва се опитва да отлепи и това с много газ. Не знам дали вината е в мен или така си дойде колата с проблем. Тъй като когато се качих да карам всичко беше перфектно вървеше сменяше предавките отделяше добре съединителя и в момента в който започнах да боравя с малкия лост колата омаля и спря . Лошото е че някои позиции през които минах на малкия лост бяха в движение но не с около 20 км/ч .Също така ми направи впечетления че нещо извибрира когато потеглих за първи път. След като отказа, го пробвах през всички позиции на малкия лост да потегля но не става , а на 2 скорост като включа и се опитам да потегля на 2 се чува много леко ромолене . Може ли да съм откачил нещо при смяната на мостовете в движение или си е имала някъв скрит проблем . Много ще съм благодарен да ми помогнете

  • #2
    От: Nissan Terrano II скоростите отказаха

    Първоначално публикуван от emzo1 Преглед на мнение
    Здравейте на всички , имам следния проблем . Поради не знанието ми и мерака който имах се случи нещо много кофти с новата ми придобивка. Става въпрос за 3.0 d, ръчни скорости . След първото ми качване на джипа и шофиране от 1 км , скоростите изключиха тоест на която и скорост да сложиш и на която и позиция да си на малкия лост не помръдва все едно е на свободна , единствено на 4L едва едва се опитва да отлепи и това с много газ. Не знам дали вината е в мен или така си дойде колата с проблем. Тъй като когато се качих да карам всичко беше перфектно вървеше сменяше предавките отделяше добре съединителя и в момента в който започнах да боравя с малкия лост колата омаля и спря . Лошото е че някои позиции през които минах на малкия лост бяха в движение но не с около 20 км/ч .Също така ми направи впечетления че нещо извибрира когато потеглих за първи път. След като отказа, го пробвах през всички позиции на малкия лост да потегля но не става , а на 2 скорост като включа и се опитам да потегля на 2 се чува много леко ромолене . Може ли да съм откачил нещо при смяната на мостовете в движение или си е имала някъв скрит проблем . Много ще съм благодарен да ми помогнете
    Най-вероятно превъртял денферен маховик. Спестили са ти нещо продавачите.
    0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

    Коментар


    • #3
      От: Nissan Terrano II скоростите отказаха

      Към кого колега да се обърна за разрешаване на проблема

      Коментар


      • #4
        От: Nissan Terrano II скоростите отказаха

        Здравей Колега, според мен след заигравката с малкия лост не си успял да го върнеш в изходна позиция.
        Намери някой с подобен джип и повече опит за съвет и съдействие.

        Успех.
        Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
        Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
        Opel Campo 3,1 TD '99
        Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

        Коментар


        • #5
          От: Nissan Terrano II скоростите отказаха

          Първоначално публикуван от emzo1 Преглед на мнение
          Към кого колега да се обърна за разрешаване на проблема
          Ако кажеш от къде си, ще е по-лесно
          0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

          Коментар


          • #6
            От: Nissan Terrano II скоростите отказаха

            Проблем с точно тия скорости и раздатка, без да го чуеш МНОГО сериозно когато се случи, е много малко вероятен. И аз клоня към проблем със съединител/маховик или нещо такова.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Nissan Terrano II скоростите отказаха

              Лостът на раздатката е останал в някакво средно положение примерни между 4л / 4н и затова след нея "няма никой".

              Коментар


              • #8
                От: Nissan Terrano II скоростите отказаха

                Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
                Лостът на раздатката е останал в някакво средно положение примерни между 4л / 4н и затова след нея "няма никой".
                Не ми се връзва с това:
                Първоначално публикуван от emzo1 Преглед на мнение
                ...единствено на 4L едва едва се опитва да отлепи и това с много газ...
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Nissan Terrano II скоростите отказаха

                  ако е съединител колеги, защо в началото си отделяше, потегляше и сменяше скоростите идеално

                  Коментар


                  • #10
                    От: Nissan Terrano II скоростите отказаха

                    Първоначално публикуван от emzo1 Преглед на мнение
                    ако е съединител колеги, защо в началото си отделяше, потегляше и сменяше скоростите идеално
                    Транспортирай колата до най-близкия оторизиран сервиз на Нисан. Там ще получиш компетентен отговор на всички въпроси.

                    Успех
                    Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                    Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                    Opel Campo 3,1 TD '99
                    Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Nissan Terrano II скоростите отказаха

                      Първоначално публикуван от emzo1 Преглед на мнение
                      ако е съединител колеги, защо в началото си отделяше, потегляше и сменяше скоростите идеално
                      Ами защото има много такива случаи- накратко казано!
                      0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Nissan Terrano II скоростите отказаха

                        Първоначално публикуван от emzo1 Преглед на мнение
                        ,............и в момента в който започнах да боравя с малкия лост колата омаля и спря .
                        Защото парт тайм на сухо и тръгнал съединител до това води.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Nissan Terrano II скоростите отказаха

                          Преди години, калеко ми си купи Лагуна 2,2 ТД, която е с демпферен махоник. Колата вибрираше при потегляне. Закарахме я на сервиз, един майстор свали кутията. Съединителят беше много износен, имаше и голям луфт в маховика. Понеже маховикът струваше 2000+ лв, калеко ми реши, че ще сменя само съединителя без маховика. Майсторът предупреди, че няма да стане така, но калеко ми реши, че ще пробва. Сложиха новия съединител. Колата, пак си вибрираше при потегляне, уж по-малко от преди. Изкара 2-3 дена при това положение, маховика превъртя и колата остана без скорости. Втори път в сервиза, смяна и на маховика, всичко заспа и колата се кара така вече 10 години.

                          Та има много голяма вероятност причината да е в маховика. Разбира се тук имаме и раздатка, която също може да е направила проблем. Но като се свалят скоростната кутия с раздатката ще се види къде е проблемът.
                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар


                          • #14
                            От: Nissan Terrano II скоростите отказаха

                            Колата да не е стояла много и просто да е блокирала/горна-долна/ помпата на съединителя
                            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                            Коментар


                            • #15
                              От: Nissan Terrano II скоростите отказаха

                              Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                              Колата да не е стояла много и просто да е блокирала/горна-долна/ помпата на съединителя
                              Ще се усети на педала. Всичко се усеща на педала, дори и най-малката неизправност или луфт.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X