Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan Terrano II скоростите отказаха

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Nissan Terrano II скоростите отказаха

    Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
    Преди години, калеко ми си купи Лагуна 2,2 ТД, която е с демпферен махоник. Колата вибрираше при потегляне. Закарахме я на сервиз, един майстор свали кутията. Съединителят беше много износен, имаше и голям луфт в маховика. Понеже маховикът струваше 2000+ лв, калеко ми реши, че ще сменя само съединителя без маховика. Майсторът предупреди, че няма да стане така, но калеко ми реши, че ще пробва. Сложиха новия съединител. Колата, пак си вибрираше при потегляне, уж по-малко от преди. Изкара 2-3 дена при това положение, маховика превъртя и колата остана без скорости. Втори път в сервиза, смяна и на маховика, всичко заспа и колата се кара така вече 10 години.

    Та има много голяма вероятност причината да е в маховика. Разбира се тук имаме и раздатка, която също може да е направила проблем. Но като се свалят скоростната кутия с раздатката ще се види къде е проблемът.
    И според мен проблема е точно такъв.Винаги при такива коли (с демоферен маховик) се сменява и маховика със съединителя.
    Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

    Коментар


    • #17
      От: Nissan Terrano II скоростите отказаха

      Моя е без демпферен маховик. Мисля, че и другите 3,0 ZD са без.
      TERRANO2 R20; ZD30; WAGON; `04
      www.kamino92.com

      Коментар


      • #18
        От: Nissan Terrano II скоростите отказаха

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Проблем с точно тия скорости и раздатка, без да го чуеш МНОГО сериозно когато се случи, е много малко вероятен. И аз клоня към проблем със съединител/маховик или нещо такова.
        Ще го усетиш ти, но той се качва за първи път и е минал само километър.
        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

        Коментар


        • #19
          От: Nissan Terrano II скоростите отказаха

          Първоначално публикуван от gorskia79 Преглед на мнение
          Моя е без демпферен маховик. Мисля, че и другите 3,0 ZD са без.
          Честно казано и аз не съм сигурен дали всички zd30 са с демпферен маховик.За patrol с този мотор съм чел че е с демпфер за терано не знам,на мойто от както го имам не съм сменявал съединител.
          Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

          Коментар


          • #20
            От: Nissan Terrano II скоростите отказаха

            Няма автомобил или камион без еластичен елемент (демпфер, демфер) в един от елементите на съединителя (огледален, притискателен, феродов диск). Някъде има и комбинации. Все пак трябва да се зацепва плавно. И плавно да започва предаването на въртящият момент.

            Коментар


            • #21
              От: Nissan Terrano II скоростите отказаха

              при мен се беше скъсал феродовия диск и имах същия ефект.феродото се въртеше с маховика и притескателя,а оста на скоростната кутия със средната част на феродовия диск реално бяха изолирани и няма как да усвоят въртеливото движение

              Коментар


              • #22
                От: Nissan Terrano II скоростите отказаха

                Колеги аз имам доста подобен проблем само , че с Патрол прави същото както е описал колегата само , че се оправи два пъти сам.Сега всичко си му работи и се чудя от къде да го хващам , че два пъти ме оставя по пътищата

                Коментар


                • #23
                  От: Nissan Terrano II скоростите отказаха

                  Първоначално публикуван от mitio Преглед на мнение
                  Няма автомобил или камион без еластичен елемент (демпфер, демфер) в един от елементите на съединителя (огледален, притискателен, феродов диск). Някъде има и комбинации. Все пак трябва да се зацепва плавно. И плавно да започва предаването на въртящият момент.
                  Има доволно количество малолитражки без пружини върху феродовия диск или каквито и да било други демпферни елементи. Демпфер им е двигателя - достатъчно е малък и немощен.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X