Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво да храним кучето?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С какво да храним кучето?

    Всъщност, става дума за кучка, но едва ли има някакво особено значение. Породата е неидентифицируема, взета е от приют, може би има някаква прабаба, имаща нещо общо с Коли или Лабрадор... Домашна кучка е, живее в апартамент, разходки два- три пъти дневно. Около 20 кила.
    От приюта ни казаха да я храним с пилешки шийки и фенери, сварени и омесени с хляб. На мен ми се струва ужасно еднообразно подобно меню. Е, хапва и гранули, парче ябълка, грозде, тиквени семки... ама това е по- скоро изключение. Могат ли да ѝ се приготвят някакви варени картофи, боб, ориз? Веднъж, докопа една юфка със сирене и я омете за секунди.
    Манджите, които си готвим ние, мисля че не са подходящи заради подправките, ама не съм сигурен. Днес ми казаха да ѝ давам настъргани моркови, чушки, зеле... напрао са обърках вече.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

  • #2
    От: С какво да храним кучето?

    Всъщност няма почти нищо което да става за хора и да не става за кучета. Това с подправките е съществено ако го ползваш за следово куче, иначе обонянието му се свежда до човешкото.

    Е, от сладкиши по-скоро трябва да се въздържаш.

    Коментар


    • #3
      От: С какво да храним кучето?

      Не мъчи кучето,ами го сложи на масата до теб!! Всичко,освен сладко.И така вече 8 години,и никакви грижи!

      п.п- моркови ....зеле ...веганка ли ще я правиш???
      088пет722пет99
      http://www.hydropompi.com/

      Коментар


      • #4
        От: С какво да храним кучето?

        Кучето е доместицирано щото е всеядно.
        Само не давай лук и чесън че са малко като вампирите.
        Пилешките кокали не са много умни за куче щото повечето не дъвчат и после серат кръв.

        Естествено най-добре е с говеждо Ангъс от Тексас
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: С какво да храним кучето?

          Кюфтенца от топлата витрина, когато са на промоция... Някоя съседска кокошчица, ако скъса синджира...
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • #6
            От: С какво да храним кучето?

            Понякога има нужда от мазнини - гасят нЕкои кожни проблеми, но не бива да се прекалява(по изходния материал се разбира най-добре). Макарони, ориз, пилешки варива (без тръбните кости), плодове на корем, но без костилки и семки, и, разбира се, гранули, в които би трябвало всичко необходимо да е в премерени количества. Подправки не му се полагат, а и няма особена нужда от тях.

            Ти знаеш ли какъв таралеж си си пъхнал в гащите?
            Аз на моите не им говорих месец след като доведоха кучето у нас. И ги пращах да го върнат там, от където са го взели. Преди почти три години. Сега не си представям да се прибера и да не ме посрещне.

            Коментар


            • #7
              От: С какво да храним кучето?

              За кучетата се препоръчва еднообразната храна.
              Моята яде сурова кайма и остатъци от масата.
              Според джоба и мерака за готвене.

              Коментар


              • #8
                От: С какво да храним кучето?

                Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                Ти знаеш ли какъв таралеж си си пъхнал в гащите?
                Докато не му спи в леглото и не изгони жена му от там не се брои
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: С какво да храним кучето?

                  Аз от баб знам , че пиле на куче не се дава .
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • #10
                    От: С какво да храним кучето?

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Пилешките кокали не са много умни за куче щото повечето не дъвчат и после серат кръв.
                    То затова шийки и глави.

                    Коментар


                    • #11
                      От: С какво да храним кучето?

                      Кучето не е човек и, ако не го разглезиш, спокойно можеш да го храниш с гранули. Върху тях не пречи да настържеш моркови или каквото харесва... Солта е отрова за кучетата! Сладкото също не е препоръчително. Темата е безкрайна, има хора, които хранят кучетата си със сурово месо, други с друго.... Имай предвид, че стомаха на кучето трябва да се адаптира към определения вид храна–сиреч не е добре да я сменяш често... Показателни са изпражненията. Ако изхожда полутвърдо или оформено, то пропорцията и храната са добре... Бягай от чорби и готвено особено сега в топлото... Кокалите нямат почти никаква хранителна стойност, тръбните /пилешките/ могат а докарат проблеми-цепят се, ако не ги сдъвче добре... Това набързо...

                      Коментар


                      • #12
                        От: С какво да храним кучето?

                        Не мъчи кучето! Никакви остатъци от манджи, никакви витамини, никакви готови кучешки храни. Само месо и то с яки кокали.

                        А таралежът и гащите - съвсем верно!
                        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                        Коментар


                        • #13
                          От: С какво да храним кучето?

                          Моето куче си го храня с квот ми падне основно хляб, месни бульони, гранула, кокали (рагу свинско), пилешки кокали (от купешки бройлери) от домашни кокошки без костите от бутчетата (по твърди са и като ги начупи със зъбите стават като ножчета). Същото става и с агнешките (не всички) по дебелите и твърди кости стават много остри и са опасни. Никога не давам сладки храни. Редувам различни по вид храни защото бързо му омръзват и спира да се храни. И много важно нещо внимавай да не прехранваш

                          Коментар


                          • #14
                            От: С какво да храним кучето?

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Докато не му спи в леглото и не изгони жена му от там не се брои
                            Там е то, че първо ми спеше в леглото, после тръгна да го маркира, реши да ме доминира, ако ме разбираш, а пък жена ми беше пас и му се кефеше. Щото и беше подарък от децата. Пък мен ме скъсаха, че "децата" вместо внуче, са ми донесли куче.
                            Не го убих. Сега жена ми ревнува понякога.

                            Коментар


                            • #15
                              От: С какво да храним кучето?

                              Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                              ако ме разбираш

                              Ми аз имам две + котарак

                              А за доминирането си е важно да се знае кой дава команди и кой слуша иначе стаат бели
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X