Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво да храним кучето?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: С какво да храним кучето?

    Преди повече от 30г. един селски дис от Студен кладенец демонстрираше как кучето му яде и зелени домати, щото "гладно куче пази".
    Кво пази умрЕло от глад и изтръпнало от бой куче, дето прилича на чугунен радиатор, и на един метър синджир, не ми стана ясно.
    Никога не съм разбирал защо трябва да се мъчат животни, дори и от изтръпнали селски мозъци ?!
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #77
      От: С какво да храним кучето?

      Джой, това за изтръпналите селски мозъци към наша светлост ли беше? Благодаря.
      Кучето ни и преди него другите ни кучета не са гладували, не се тревожи. Това си личи по външния вид, както казаха и колегите преди мен. Хапването на плодове е защото тя го иска - например бера си череши от дървото и си ям, като падне някоя долу то си я хапва и така. Ся, не съм си толко загубил акъля, че да слизам от дървото долу, че да го гоня да не яде череши щото някой си не можел да го разбере това. Като набара да влезе при кокошките /за тях пък да не ти казвам за какво става въпрос/ опитва да си хапне и акита, ама аз я сритвам /С извинение, ако съм ти развалил следобеда/. jordanova junior понявга специално бере малини и й ги поднася - на кучката. На свободно отглеждане е по принцип, но си има синджир, близо два метра, да речем. Щото определено има хора, дето не изпитва симпатия към тях и като влязат в двора, по-добре да е вързана.

      Коментар


      • #78
        От: С какво да храним кучето?

        Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
        Джой, това за изтръпналите селски мозъци към наша светлост ли беше?
        ...
        Не, ама има връзка с темата, та се присетих, а и не мисля, че това което съм видял тогава е инцидентно, и практиката продължава.
        Драснал съм некви расъждения, пък който иска да се засяга.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #79
          От: С какво да храним кучето?

          Мойто освен трева понякога ,друг зеленяш не поглежда.С тревата си пречистват стомасите от козината и други боклуци поети с храната.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #80
            От: С какво да храним кучето?

            Както беше споменато по-горе, за всяка порода си има стандарти. Това, че едно куче е бЕло и дебЕло в никакъв случай не означава, че се храни правилно, разхожда достатъчно и пр.

            Коментар


            • #81
              От: С какво да храним кучето?

              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
              Да бе така е .Тези ваксини са важни ,че после лечението е страшно скъпо ...
              Няма ваксина за дирофилариоза. Има профилактика с различни лекарства като например ивермектин, която трябва да се прави ежемесечно. Най-малкото през сезона на комарите, но е за предпочитане да е целогодишно по причина на това, че, преди да се дава профилактично ивермектин, е задължително да се направи кръвна проба, за да се провери дали кучето вече не е заразено. Ако вече е заразено, профилактиката може да се окаже опасна за здравето. Ако профилактиката се прекъсне през зимата, на пролет ще трябва да се прави наново кръвна проба.

              Внимание: Преди да давате на кучето си ивермектин или друг подобен препарат - задължително се консултирайте с ветеринар. Тези лекарства са противопоказни за някои породи.
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 22-06-17, 16:45.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #82
                От: С какво да храним кучето?

                Бе тревата я яде и сякаш си чсти зъбите, де да знам? Не давам там разни кокали чистачи и конци за зъби дето са по рекламите, та затова сигурно.

                Коментар


                • #83
                  От: С какво да храним кучето?

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Няма ваксина за дирофилариоза. Има профилактика с различни лекарства като например ивермектин, която трябва да се прави ежемесечно. Най-малкото през сезона на комарите, но е за предпочитане да е целогодишно по причина на това, че, преди да се дава профилактично ивермектин, е задължително да се направи кръвна проба, за да се провери дали кучето вече не е заразено. Ако вече е заразено, профилактиката може да се окаже опасна за здравето. Ако профилактиката се прекъсне през зимата, на пролет ще трябва да се прави наново кръвна проба.

                  Внимание: Преди да давате на кучето си ивермектин или друг подобен препарат - задължително се консултирайте с ветеринар. Тези лекарства са противопоказни за някои породи.
                  Всичко се прави от ветеринар познат.Кръвна проба преди месец.
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #84
                    От: С какво да храним кучето?

                    С какво обезпаразитявате кучетата си?
                    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                    Коментар


                    • #85
                      От: С какво да храним кучето?

                      Тя темата е за друго ама кат сме почнали.... Аз давам Bravecto и си реших проблема с кърлежите и бълхите. До преди това третирах с Frontline капки + каишка без особен ефект. Става въпрос за дворно селско куче около 40 кг.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X