Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво да храним кучето?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: С какво да храним кучето?

    Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
    ... Много хапват с голям апетит и лайна. Що не им ги включвате в менюто? Като гледам другите неща, които им давате, може да се окаже, че са и по-пълноценни.

    Нищо лошо няма, стига да са си техните. Обаче повечето домашни глезльовци предпочитат само да се отъркалят в чуждите. Задължително в началото на разходката. Ако няма чужди - и каква да е мърша им върши работа. Първият път когато се случи, жена ми изпадна в нервна криза.


    Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
    Да попитам - защо си причиняваш това - да вземеш голямо куче от приют, да го социализираш, па даже и в чужбина да го мъкнеш?! Кучето ще е наплашено до края си, с подвита опашка, бог знае какви издевателства е понесло, преживе...?!
    Куче да Е, от сой да Е!

    И по темата - за качеството на храната и усвояването и от вашите любимци съдете по... лайната им!
    Подчертаното не вярно. Знам поне дузина, взети от приют, дето не отговарят на това обобщение. Те са като нас с различни характери и всичко е индивидуално.

    Коментар


    • #62
      От: С какво да храним кучето?

      Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
      Да попитам - защо си причиняваш това - да вземеш голямо куче от приют, да го социализираш, па даже и в чужбина да го мъкнеш?! Кучето ще е наплашено до края си, с подвита опашка, бог знае какви издевателства е понесло, преживе...?!
      Куче да Е, от сой да Е!

      И по темата - за качеството на храната и усвояването и от вашите любимци съдете по... лайната им!
      Въпросът и отговорът са за съвсем друга тема, но ще ти отговоря тук.
      От приюта я взехме на година и два- три месеца. Била е вкарана там като едномесечно пале, хванато от улицата. Ориентировъчно, щото родителите ѝ са неизвестни, за дата на раждане, да не говорим.
      Вече, три години и половина е при нас. Когато я качих в колата от приюта, първата ѝ работа беше да се насере, втората- да повърне. Влизайки в апартамента, изфиряса на северния балкон и нямаше сила, която да я накара да влезе вътре. Първата зима я изкара там. Всякакви опити да я приберем, завършваха с паническо дращене по вратата на балкона. Опитахме да постелем поне чердже. Смотава го и ляга на теракота (балконът не е остъклен и зимата там си е ветрилник). Не знам виждал ли си клетка в приют, вероятно не. В продължение на една година, това животно не издаде нито един звук. Признаците на радост бяха странни. Въртеше се по земята като пумпал. Мина година и половина, за да си позволи да подскочи и още една година, за да разбере, че няма нищо страшно да излае или изскимти. Вече бях решил, че имаме нямо куче...
      Да продължавам ли?
      В момента имам още един страхотен приятел, надявам се че и аз съм такъв за нея. Просто искам да разбера, как да се грижа по- добре за този приятел. Децата я обожават, а за жена ми... ми, нямам думи. В началото отношението беше доста хладно (много меко казано) като основно си го отнасях аз, заради тъпата си идея, че едно куче покрай децата ще формира някои черти в характера им, които няма как да придобият по друг начин. В момента си говорят като комшийките пред блока. Това започва да ме притеснява, но е съвсем друга тема.
      Благодаря за вниманието.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #63
        От: С какво да храним кучето?

        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
        ....
        Тропчо, сипвам си едно малко за твое и за нейно здраве! Наздраве!

        Коментар


        • #64
          От: С какво да храним кучето?

          Е такива странности при овчарките няма.Напад и лаят по всичко ,сам знам какво ми струваше да я науча на елементарни команди ,ма нема ли ме до ная ....Снимката на колегата си е с такъв фокус за това се получава зрителна измама .Немските рядко минават 30-35 кг.Кавказците са 60 до 90,БОК 40 -60,карпатската и шарпланинец са 35 до 60 при височина при холката 65-70 см.Ето сравнение 90кг.Аз и песа към 40кг.,не е мерен отдавна ,може и да е повече,но горе -долу ,поне при опит да я вдигна.Може и да е повече че си стана на 3 години.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-05-95a9475e00f9b1a134b41db5360a17699b3d2e1d39f2f91cbdbf788bf7415f35-V_crop_575x405.jpg
Прегледи:1
Размер:220.5 КБ
ID:5757133Тая вечер отнесе половин кило пилешки изрезки за супа с половин стар хляб,като реди това оръмжа даже и оградата преди да почне да яде .Има си ритуал,никога не се нахвърля на храната ,ако ще да е умряла от глад и да е най вкусната кучешка храна.Най -напред обикаля и ръмжи по всичко живо дето се движи наоколо /не по мене/,след като се убеди че няма конкуренция за храната ,подушва и почва много внимателно,но след секунди се чува само хлопане на челюсти и трошене на кости ,когато има.Интересно и умно животно.Едно време имахме БОК на балкана и той беше неква такава птица ,интересен начин на хранене ,като при хищниците в дивоча.
          Последно редактирано от faster; 21-06-17, 22:27.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #65
            От: С какво да храним кучето?

            [QUOTE=Тропчо;3173092]Въпросът и отговорът са за съвсем друга тема, но ще ти отговоря тук.


            Ясно! Не се заяждам...Интересен експеримент.

            Коментар


            • #66
              От: С какво да храним кучето?

              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
              .Немските рядко минават 30-35 кг
              Знам ли, в момента има тук до мен един косматко на четири и половина месеца и е 20 кг. Ще се отчета след 1 година, ама няма как да е под 50 според мен, а сигурно и нагоре.
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • #67
                От: С какво да храним кучето?

                Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                Знам ли, в момента има тук до мен един косматко на четири и половина месеца и е 20 кг. Ще се отчета след 1 година, ама няма как да е под 50 според мен, а сигурно и нагоре.
                Все пак има приети международни стандарти, не става въпрос за кучеугояване!

                Коментар


                • #68
                  От: С какво да храним кучето?

                  Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
                  Все пак има приети международни стандарти, не става въпрос за кучеугояване!
                  Никакво угояване, кльощав е и му се броят ребрата. Жега му е и не яде много. Уж се води старонемец.
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • #69
                    От: С какво да храним кучето?

                    Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение

                    Ясно! Не се заяждам...Интересен експеримент.
                    Ако го бях приел за заяждане, нямаше обяснявам.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • #70
                      От: С какво да храним кучето?

                      Ориз и пилешки шийки.
                      Готви му се всеки ден и яде топла храна.
                      Няколко пъти на ден по 5-6 гранулки за
                      награда че е добро куче.
                      Освен това му се дава помалко от всичко печено,
                      пържено, готвено което правим за нас.

                      Коментар


                      • #71
                        От: С какво да храним кучето?

                        Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                        Знам ли, в момента има тук до мен един косматко на четири и половина месеца и е 20 кг. Ще се отчета след 1 година, ама няма как да е под 50 според мен, а сигурно и нагоре.
                        Характерно е за всички овчарки е ,че между 3 тия и 6 тия месец растат интензивно и на ръст и на тегло ,след това развитието продължава до година и половина ,две,очертаване на муцуна /физиономия/,гриви по гърба,козина лапи.В периода на интензивен растеж се препоръчват гранули богати на калций ,плюс допълнително такъв,редовно мерене и посещения при специалист за наченки на рахит.И моята на 5 месеца при ветеринар в кв.Надежда я измерихме 25 кг.Растат като гъби и едни несъразмерни ,големи лапи и крака с бебешка козина.Още на 4 седмици когато я взех беше като мече ,не като куче.Сега не я тъпча с храна ,а и не яде лакомо като невиждала.Винаги са ми били чудни кучета дето ядат зеленчуци,такива не съм имал.За тия килограми има невероятна пъргавина и липса на умора.Идва време за ваксини против комари ,не че ще проникнат през това руно ,за всеки случай обаче трябва.
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #72
                          От: С какво да храним кучето?

                          Всичко си е до кучето, каракачанеца ми не обича месо и кокали, харесва мляко, кисело и прясно, гончета ми харесват месо.
                          Храня ги с хляб и бульон, но на каракачанеца когато няма мляко му сипвам чиста вода в хляба.
                          давам и гранула, най обикновенната.
                          Варя фенери с ориз, но каракачанеца не им е фен, а сега лятото не ги поглежда.

                          Някой да има някое мъжко териерче за подаряване?
                          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                          Коментар


                          • #73
                            От: С какво да храним кучето?

                            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                            .... ,не че ще проникнат през това руно ...
                            Въобще не залагай на това - комарите хапят по носа и около очите, дето руно няма.

                            Коментар


                            • #74
                              От: С какво да храним кучето?

                              Да бе така е .Тези ваксини са важни ,че после лечението е страшно скъпо.Тая мойта не дава и на мухите да и кацат по тенджерите,камо ли по нея,но риск винаги има.Много проклето псе.Днес ще облажи със сурови рибени изрезки,много ги обича.Както пише и колегата с каракачанеца ,може да кара и само на мляко,няма омръзване.При овчарите по балкана мляко и млечни отпадъци са основна храна ,плюс някое животно като даде фира,за нула време го ликвидират.
                              Последно редактирано от faster; 22-06-17, 12:44.
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • #75
                                От: С какво да храним кучето?

                                На село помиярката тия дни си отяде на вишни и череши, костилките ги плюе. Сливи и летни круши също уважава. Сурово месо не даваме никога. Много обича като набара зърно някъде и да го лапа, после го виждам къде отива. Освен напред изброените неща, понеже имам достатъчно кюспе, хвърлям й по някоя плочка отвреме навреме. Следобед е храненето и когато е основно сух хляб и вода - пак някое парче кюспе. Зимата една лъжица свинска мас вътре и с гореща вода, ммм - елексир

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X