Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко помощ за 4runner limited 2016г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко помощ за 4runner limited 2016г.

    Здравейте най-накрая и аз се домъкнах в този под форум.
    Купих въпросния автомобил и имам желание да променя няколко дребни но дразнещи неща в него.
    Нещата които ме дразнят основно са това,че температурите са в фаренхайт и външната и на климатроника.
    Това,че е в мили ще го преживея на този етап.
    Въпрос:
    1- ако някой знае как да сменя показанията на климатроника моля да каже.
    Доста четох по този въпрос общо взето всичко по чужди форуми доста хора имат този проблем но за сега няма решение или поне аз не го намирам.
    С комбинация от бутони вътрешен въздух ауто и контакт климатроника влиза в някакъв режим какъв точно не е ясно нито е ясно какво да се прави по-натам.
    2-показания на таблото за външна температура там е още по голяма мъгла.
    Днес ходих до тойота на цариградско там гледаха цъкаха и ми записаха час за 14.07.
    С диагностики като бош,лаунч,текса резултата е почти нулев.
    Каква е марката на оригиналната тойота диагностика накрая ще взема да си купя една.
    мерси на всички знаещи
    Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
    Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

    Sofrace Offroad Team

  • #2
    От: Малко помощ за 4runner limited 2016г.

    Тези неща би следвало да можеш да ги променяш с диагностика на диларско ниво , за Тойота това е Tech stream с нужния кабел за лаптоп или Denso intelligent tester който си е вид таблет . Последния има и китайска реплика в алито и е доста по евтина от оригинала .
    Последно редактирано от 75 turbodelta; 21-06-17, 08:40.
    2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
    ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

    Коментар


    • #3
      От: Малко помощ за 4runner limited 2016г.

      Така купих техстрим този който е от продавалника за 80лв. От мен да знаеш тове е една от най смешните диагностики които съм виждал последно време едно,че бавно работи и интерфейса хич не му е много френдли но полувината модули по колата не ги отваря а вече ги отворих с все диагностика дето я пробвах.Така като го гледам скоро ще се появи в раздел продава.
      С денсото не ми се занимава защото го няма налично в бг единствения който го продава ще го поръчва от някъде от къде мисля,че всички се сещаме.
      Това което ми направи впечатление,че с всички диагностики до момента или няма никакви функцйи за промяна или са винаги едни и същи тоест колата казва какво може и какво не не е като при ваг ето ти един кодинг и готово.
      Това което в тойота имат идея да направят до колкото ги разбрах е да видят климатроника и таблото на кой ИМ ПРИЛИЧА и да му качат софтуер за европейски подобен който те имат нещо което аз със сигурност няма да им позволя.Ако имат опция units changes могат да ги променят.Tакива това прилича на онова няма как да стане ,че ще почне да и духа топло през лятото от подобни манипулацйи.
      Интересен е факта,че в световен мащаб не успях да намеря някой да го е направил.
      Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
      Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

      Sofrace Offroad Team

      Коментар


      • #4
        От: Малко помощ за 4runner limited 2016г.

        Ами ако не успееш да обърнеш е европейски единици , в крайна сметка ще и свикнеш на американските и ще си я караш така . Не е толкова трудно , аз също първоначално си мислех че ще ми е драма но бързо свикнах
        2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
        ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

        Коментар


        • #5
          От: Малко помощ за 4runner limited 2016г.

          Е то е ясно,че ще си я карам но не обичам нещо да ме дразни.
          Външната температура едва ли някога съм я гледал само при много студено или много топло ама сега я гледам постоянно и ми вади очите.
          Та каквото мога ще го направя.
          И както ти обещах:http://www.offroad-bulgaria.com/show...96#post3175196
          Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
          Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

          Sofrace Offroad Team

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X