Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся скутер за село

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся скутер за село

    Здравейте, търся си скутер.Ще се кара в село та въпроса ми е тъй като не съм много запозната ще ми трябват ли някакви документи или регистрация на скутера?И ако можете да ми предложите някакъв скутер до 50 куб. ?

  • #2
    От: Търся скутер за село

    Honda Dio. С регистрация.Чисто нови гуми, акумулатор, ревизиран ауспух. Пали от четвърт. 480 лв.
    „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

    Коментар


    • #3
      От: Търся скутер за село

      Какво означава пали от четвърт. ?

      Коментар


      • #4
        От: Търся скутер за село

        С лишаване от право да управлява моторно превозно средство за срок от 6 до 12 месеца и с глоба от 200 до 500 лв. ще се наказва водач, който управлява МПС, което е нерегистрирано или по някаква причина се движи без регистрационни табели. При повторност книжката ще се взима за до 2 г., а паричната глоба скача на до 1500 лв.
        Последно редактирано от zemooo99; 20-06-17, 21:16.
        0884 987 137
        В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

        Коментар


        • #5
          От: Търся скутер за село

          Първоначално публикуван от Mishineva Преглед на мнение
          Какво означава пали от четвърт. ?
          По принцип означава че продавачът много иска да го продаде.

          Коментар


          • #6
            От: Търся скутер за село

            Първоначално публикуван от zemooo99 Преглед на мнение
            С лишаване от право да управлява моторно превозно средство за срок от 6 до 12 месеца и с глоба от 200 до 500 лв. ще се наказва водач, който управлява МПС, което е нерегистрирано или по някаква причина се движи без регистрационни табели. При повторност книжката ще се взима за до 2 г., а паричната глоба скача на до 1500 лв.
            Да ама ако го караш по републиканската пътна мрежа!
            Аз имам Honda DIO която съм обул със кросови гуми и за калищата на село е супер! Сглобен от части от ОЛХ . Нито документи нито регистрация, за гъби ми е идеален!!!!!
            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

            Коментар


            • #7
              От: Търся скутер за село

              Първоначално публикуван от Mishineva Преглед на мнение
              Ще се кара в село та въпроса ми е тъй като не съм много запозната ще ми трябват ли някакви документи или регистрация на скутера?
              Разбира се, че не! По селата не е нужно да се спазват каквито и да е закони и наредби.
              Силно препоръчително е да го караш поне на две ракии. И ако някой на повече от теб те сгази, не забравяй горното.

              Коментар


              • #8
                От: Търся скутер за село

                Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                Разбира се, че не! По селата не е нужно да се спазват каквито и да е закони и наредби.
                Силно препоръчително е да го караш поне на две ракии. И ако някой на повече от теб те сгази, не забравяй горното.
                Присъединявам се.Предлагам да питаме девойката , дали в техното село са садили просо (без значение от нейното участие).Да се съберем и да го прегазиме надлъж , нашир и по диагонал.Боси.Подсигурявам скутерчето.В зависимост от площта и броя на газещите ще пали понякога , та до от четвърт!
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #9
                  От: Търся скутер за село

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  По принцип означава че продавачът много иска да го продаде.
                  Продавача не иска много да го продаде. Нито го е обявил за продажба в сайтове. Пали от четвърт означава (за продавача) че пали ( ако е от манивела) преди тя да е стигнала до долу. Ако е от стартер- не се чува характерното дълго въртене, а пали мигновенно. Продавача не би си позволил точно тук, да предложи на съфорумец нещо, в което не е убеден относно качеството на въпросното нещо. Всъщност (любима дума на Ясен), продавача вече не е продавач. Моторчето не се продава.
                  „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся скутер за село

                    Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                    Да ама ако го караш по републиканската пътна мрежа!
                    Ами не позна.

                    Регистрация, преглед, данък, застраховка и книжка трябват на всеки път който е отворен за обществено ползване. Това включва всички улици, всички републикански пътища, всички общински пътища и повечето земни пътища (горски, селскостопански и подобни).

                    Това че на ушевите не им се занимава да ходят из гората не значи че си редовен.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся скутер за село

                      Чудно ми е какво е ограничението за скоростта по повечето земни пътища, не се заяждам.
                      И може би пак бъркам ама защо голяма част от АТВтата и кросовите мотори са без регистрация ?
                      Поздрави!
                      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся скутер за село

                        90 км/ч???А какво става,когато АТВ-то без регистрация и застраховка бутне заблеяна гъбарка с червена шапчица?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търся скутер за село

                          По земните пътища е 90 или 50 в зависимост от това дали е в чертите на населеното място или извън. Отговорност на водача е да знае наизуст кадастъра.

                          Голяма част от атв и матори, че и ужаски са без номера защото ушев още не е получил нареждане да им нашие по някоя квадратна глоба. Те много от тях са и крадени ама това е една трета тема.

                          МПС без регистрация, застраховка, ГТП и книжка може да се кара ЗАКОННО само на обособена писта/трасе и само ако собственикът на пистата/трасето изрично го е позволил.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търся скутер за село

                            А вкъщи в двора не може ли?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търся скутер за село

                              може

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X