Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся скутер за село

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Търся скутер за село

    Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
    Поправете ме ако бъркам, обаче няма законово положение, че мотопед е с педали, всичко останало е мотоциклет. С малките номера може да е всичко до 50 куб. Законът казва до 45 км/ч, но как се доказва това? Питам, защото в Италия например има много тунинговани пърдялки, които са с регистрация за мотопед и ги излавят с мобилни стендове, които представляват валяци и на които ги качват за проверка на скоростта като ги спрат на улицата. В България не знам да има такива и не виждам как на някой ще му напишат акт на такова основание, при положение, че няма как да го измерят. Хеле пък да се стигне до съд и адвокати.
    В България всичко е сбъркано та и с тия работи акта ще е на куково лято , т.е. веднага пада в съда. По горе колегата Ivan_J е дал примера. http://www.montana-rs.org/myapps/sas/ACTS/40704512/16342612.htm
    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

    Коментар


    • #47
      От: Търся скутер за село

      Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
      Поправете ме ако бъркам, обаче няма законово положение, че мотопед е с педали, всичко останало е мотоциклет. С малките номера може да е всичко до 50 куб. Законът казва до 45 км/ч, но как се доказва това? Питам, защото в Италия например има много тунинговани пърдялки, които са с регистрация за мотопед и ги излавят с мобилни стендове, които представляват валяци и на които ги качват за проверка на скоростта като ги спрат на улицата. В България не знам да има такива и не виждам как на някой ще му напишат акт на такова основание, при положение, че няма как да го измерят. Хеле пък да се стигне до съд и адвокати.
      Винаги могат да го приберат за експертиза. Но е малко вероятно защото изисква писменост.

      Коментар


      • #48
        От: Търся скутер за село

        На работа ходя с тротинетка с двигателче, минаваш навсякъде буквално, велоалеите, парковете и по пътя но само ако няма откъде другаде да минеш и с повишено внимание, не се иска нито регистрация, нито документи, е не става за дълги преходи, то си е за кеф и за кратки разстояния, решение за всеки който няма книжка и не се иска документи. В същото време влиза в асансьора и на терасата без да заема никакво място, ако случайно завали, кормилото се сгъва и в градския транспорт или метрото без никакви проблеми, много мобилно и практично решение.
        Последно редактирано от Еделвайс; 23-06-17, 08:26. Причина: Пояснение

        Коментар


        • #49
          От: Търся скутер за село

          Аз на работа често ходя с колелото, обаче усетих огромен дефект на този избор...В момента, в който се наложи да ходя до някоя по-забутана администрация с препълнен паркинг, се оказва, че няма как да отида с колелото, защото или някой ще го лепне, или ще му изчезне 'навесното оборудване' като як LED фар и т.н... Тротинетка не би ме устроила поради същата причина... Нито да влезеш с нея в административна сграда, нито да я оставиш безстопанствена ... Докато на скутера удряш ключа - и на късмет
          Та затова обмислям среден скутер... Ама както винаги със силно противопоставящи се параметри - евтин, здрав, 4Т (предполагам 125-200см3) с огромен багажник, но лек и компактен за да се навира между автомобилите, и да мога да го кача по стълбите на блока за да го прибирам в мазата за извън-сезона, или в коридора на фоаето
          Е още търся (и като гледам - ще търся дъъъъълго) Ако някой от личен опит може да даде идея, отговаряща на условията - да свирка
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #50
            От: Търся скутер за село

            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
            Ице, Ице и ти ли се пропи бре!? И що па трябва из гората да те гонят? Има го и варианта направо на гости у вас да дойдат, даже докато нанаш сладко, сладко след поредните геройства из гората! Знаеш ли какви хубави машинки отлежават тука при нас в службата прибрани, и двуколесни и четириколесни че даже и верижни! На всичките собственниците от юнаци, по юнаци и от неуловими по неуловими, ...!
            Е те тия са баш юнаци щом след учението си одят в къщи. Виси и си порка при ятаците на резервния пункт, па и кани всички полски, горски и стражари на ланско еленско. Пушките са разглобени и не са пипани от лани, дирите от атв или самурай и те. Не че няма нюанси и Не че органите не са си по местата доволни от берекета. После е града. Е, не е масово де, въртят ги душманите, местеха ги, ма пусто безпаричие.
            Последно редактирано от veskov; 27-06-17, 20:56.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #51
              От: Търся скутер за село

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Аз на работа често ходя с колелото, обаче усетих огромен дефект на този избор...В момента, в който се наложи да ходя до някоя по-забутана администрация с препълнен паркинг, се оказва, че няма как да отида с колелото, защото или някой ще го лепне, или ще му изчезне 'навесното оборудване' като як LED фар и т.н... Тротинетка не би ме устроила поради същата причина... Нито да влезеш с нея в административна сграда, нито да я оставиш безстопанствена ... Докато на скутера удряш ключа - и на късмет
              Та затова обмислям среден скутер... Ама както винаги със силно противопоставящи се параметри - евтин, здрав, 4Т (предполагам 125-200см3) с огромен багажник, но лек и компактен за да се навира между автомобилите, и да мога да го кача по стълбите на блока за да го прибирам в мазата за извън-сезона, или в коридора на фоаето
              Е още търся (и като гледам - ще търся дъъъъълго) Ако някой от личен опит може да даде идея, отговаряща на условията - да свирка
              Що да няма - има доста 125-150-ки, които не приличат на Титаник и са около 100кг.
              Здрави, ако не са окотени. Ако не случиш - ще научиш къде ми е сервиза

              Коментар


              • #52
                От: Търся скутер за село

                Имаме една педалетка в много добро състояние, баща ми не я кара защото няма регистрация. След 15 години с нея го спряха и му написаха акт и му взеха книжката за 2 месеца.Сега има велосипед с двигател за него се изискват 16 години. Ако имате желание мога да изпратя снимки.

                Коментар


                • #53
                  От: Търся скутер за село

                  Моторетката за нашто Бг село е измислена отдавна и все още се намират екземпляри в добро състояние. Симсон се казва.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X