Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся скутер за село

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Търся скутер за село

    Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
    ... не е много ясно като как ще я глобяват. Е боя от тати е ясен де!
    Е то всеки може да я бие ако трябва.

    Това ме подсети, че горските пуснаха булдозери в горите, с гражданска и каско и регистрационни табели. Та ако бутнат някой да няма хън мън. Пазете се.
    The Flat Earth Society has members all around the globe.

    Коментар


    • #32
      От: Търся скутер за село

      Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
      Е точно това се крие под понятието мотопед в закона. Другите би трябвало да са мотоциклети, ако да са под 50 куб.см. Над 45 км/ч. са. Та пак си трябва абсолютно всичко, каквото си трябва.
      А как се доказва, че са над 45 км/ч? Това по талон никъде не се споменава, нито пък, че ако е с педали еди си кво. Демек би следвало органът да си го доказва ако му е зор.

      Коментар


      • #33
        От: Търся скутер за село

        Само с педали е ППС а като има и ДВГ става МПС или аз бъркам нещо.

        Коментар


        • #34
          От: Търся скутер за село

          Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
          А как се доказва, че са над 45 км/ч? Това по талон никъде не се споменава
          Споменава, споменава... в категорията ППС.

          Коментар


          • #35
            От: Търся скутер за село

            Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
            А как се доказва, че са над 45 км/ч? Това по талон никъде не се споменава, нито пък, че ако е с педали еди си кво. Демек би следвало органът да си го доказва ако му е зор.
            Еееее-ограмотявайте се де.
            Има ли талон ,значи има регистрация ,значи има номер ,значи номера на мотопеда е от малките ,значи органа няма какво да доказва.
            Голям номер -мотоциклет.
            Пак питай .

            Коментар


            • #36
              От: Търся скутер за село

              Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
              А как се доказва, че са над 45 км/ч? Това по талон никъде не се споменава, нито пък, че ако е с педали еди си кво. Демек би следвало органът да си го доказва ако му е зор.
              Органът ти пише документ, ТИ доказваш, че е крив. Или си главиш адвокат.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #37
                От: Търся скутер за село

                Хора,действителността по селата не е тази,която вие мислите че е,хеле пък при нас в Северозапада.Елате да ви водя в едно село,където 80% от колите се карат без гражданска,преглед и шофьорска книжка,останалите (с изключение на приходящите,като мен) имат по 1-2 от необходимите документи.За моторетка никой си и не помисля за регистрация и книжка.В редките случаи, когато дойде външна полиция,след първата жертва,улиците опустяват,като след ядрена бомбардировка,докато си тръгнат и така до след няколко месеца.Всеки си върши някаква работа,или просто се вози с МПС до 500 лв. и дори не знае,че в много случаи е направо за затвора.Явно,девойчето ще се вози в някое такова село,та от там идва и питането му.От мен само един съвет:да не кара моторетката,когато е пила алкохол,другото е ясно,че ще си е,както си се прави на село.
                Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                Враца

                Коментар


                • #38
                  От: Търся скутер за село

                  Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                  Хора,действителността по селата не е тази,която вие мислите че е,хеле пък при нас в Северозапада.
                  Я го знам как е в Северозапада и жокер ми не требе, въпросът беше как е по закон.

                  Иначе ми се е навирал Гоуф без номера и с пиян шофьор отзад под Ужаската и милиционерът ме е убеждавал че нямам кой знае какви повреди, та да не пишем. По тоя повод сума време по-късно още пишем. Обещал съм им че ако няма акт за шофьора и адекватно наказание за мильото, ще публикувам записа от задната кола (със звук). Още мислят.
                  Последно редактирано от Ясен; 22-06-17, 21:03.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Търся скутер за село

                    Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                    Еееее-ограмотявайте се де.
                    Има ли талон ,значи има регистрация ,значи има номер ,значи номера на мотопеда е от малките ,значи органа няма какво да доказва.
                    Голям номер -мотоциклет.
                    Пак питай .
                    Да точно така е,единствено минава между капките велосипед с монтиран двигател.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Търся скутер за село

                      п.п. и мАтор в предната броня ми се е нашивал из селцата. Ама келешът много бързо бегА та се размина с пускане на матора по дерето.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Търся скутер за село

                        Зависи от адвоката и съдията
                        http://www.montana-rs.org/myapps/sas...2/16342612.htm

                        Коментар


                        • #42
                          От: Търся скутер за село

                          Абе и аз ги чакам да ме подгонят у странджанския джендем ама нещо не искат , що ли? Дали щото по улиците на Царево през есента се режат дървата на хората с едни самоделки луноходи , а от горе им се хилят едни опушени и облещени с големи зъби джентълмени от маалата? Ченгетата тях не скиват а вие искате мене у лонгоза да ме фиркат , как стаа таа рабутъъъ?
                          Ами за раздрънканите камиони с които вадят дървата кога завали дъжда и снега , които ни фар , ни здрав мигач имат , камо ли пък нещо , като спирачки. И всите тези творения са на нечие ченге брат или братчет му или пък на горски баджанака му........
                          П.п. Яворе ти ми мязаш , като на човек живеещ в Софето , затуй ще да са мислите и писанията ти таквиз в глъвътъ и в темата?
                          Къде го бараш Ясен,той откъде да знае за партизанските премеждия в Карловския край,нито пък е чувал за втори партизански отряд,също незнае че бабите още бъркат мармалада с прикладите от пушките.
                          hristo jivota Хеле пък с тоя звяр на снимката ми малко съм гърмял по нощитена времето из вашите джендеми Карлово , Марино поле , Калофер. Знам ви аз вас кви сте джигити там.........
                          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Търся скутер за село

                            Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                            Ако искат може да пробват,много ще е яко патрулка в гората,ще си играем на стражари и апаши,а в гората действат едни по различни закони,че и не само гореописаните мпс са незаконни ами има и много незаконно оръжие,бурканите на патрулките стават чудни мишени няма и да разберат откъде лети оловото.
                            Ице, Ице и ти ли се пропи бре!? И що па трябва из гората да те гонят? Има го и варианта направо на гости у вас да дойдат, даже докато нанаш сладко, сладко след поредните геройства из гората! Знаеш ли какви хубави машинки отлежават тука при нас в службата прибрани, и двуколесни и четириколесни че даже и верижни! На всичките собственниците от юнаци, по юнаци и от неуловими по неуловими, пък сега машинките ги яде ръждата на двора.... Та пали свещички да не станеш трън в нечие око, че карането на мотор из гората може да стане толкова неприятно изживяване та сам доброволно да се откажеш!
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #44
                              От: Търся скутер за село

                              Поправете ме ако бъркам, обаче няма законово положение, че мотопед е с педали, всичко останало е мотоциклет. С малките номера може да е всичко до 50 куб. Законът казва до 45 км/ч, но как се доказва това? Питам, защото в Италия например има много тунинговани пърдялки, които са с регистрация за мотопед и ги излавят с мобилни стендове, които представляват валяци и на които ги качват за проверка на скоростта като ги спрат на улицата. В България не знам да има такива и не виждам как на някой ще му напишат акт на такова основание, при положение, че няма как да го измерят. Хеле пък да се стигне до съд и адвокати.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Търся скутер за село

                                Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                                Ице, Ице и ти ли се пропи бре!? И що па трябва из гората да те гонят? Има го и варианта направо на гости у вас да дойдат, даже докато нанаш сладко, сладко след поредните геройства из гората! Знаеш ли какви хубави машинки отлежават тука при нас в службата прибрани, и двуколесни и четириколесни че даже и верижни! На всичките собственниците от юнаци, по юнаци и от неуловими по неуловими, пък сега машинките ги яде ръждата на двора.... Та пали свещички да не станеш трън в нечие око, че карането на мотор из гората може да стане толкова неприятно изживяване та сам доброволно да се откажеш!
                                Като не вярват на мене, ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X