Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с развиващи се болтове!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с развиващи се болтове!

    Здравейте колеги. Вече не знам за кой път ми се развиват болтовете на задния кардан от към раздатката. Писна ми да разглобявам капаците и да ги стягам а пък е и доста недостъпно мястото. Имал ли е някой от вас подобен проблем? Някой може ли да ме светне как да ги накарам да не се развъртат, но в същото време да могат все пак, ако се наложи да се отвият?

  • #2
    От: Проблем с развиващи се болтове!

    Вържи ги
    или им сложи ламаринка на по два болта.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с развиващи се болтове!

      Трябва да са със ситна резба, закалени и да са плътни(резба да има само където е гайката с федерката). Ако дупките на фланците са разшлякани вероятноста да се развиват е голяма.Колегата преди мен е писал- ламаринки е оригинално. С поздрав Борето (Марката за която питаш е перфектен тренажор за поддържане на физическата и мисловна дейност.Собствениците на съвременни машини спират да мислят (ежедневно ) и напълняват.
      Последно редактирано от boreto2; 20-06-17, 05:47.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с развиващи се болтове!

        Първоначално публикуван от CCCP Преглед на мнение
        Здравейте колеги. Вече не знам за кой път ми се развиват болтовете на задния кардан от към раздатката. Писна ми да разглобявам капаците и да ги стягам а пък е и доста недостъпно мястото. Имал ли е някой от вас подобен проблем? Някой може ли да ме светне как да ги накарам да не се развъртат, но в същото време да могат все пак, ако се наложи да се отвият?
        Пробиваш главите на болтовете с 4 мм. и ги връзваш с тел два по два ....след като ги стегнеш де
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с развиващи се болтове!

          Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
          Трябва да са със ситна резба, закалени и да са плътни(резба да има само където е гайката с федерката). Ако дупките на фланците са разшлякани вероятноста да се развиват е голяма.Колегата преди мен е писал- ламаринки е оригинално. С поздрав Борето
          Отпред са болтове ...няма гайки
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с развиващи се болтове!

            Или Локтайт за резби.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с развиващи се болтове!

              ALDR е прав! Отпред е без гайки. Но смятам че при отвор повече от ф2 няма да остане глава на болта. Баси вече мисля по бавно. Борето

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с развиващи се болтове!

                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                Или Локтайт за резби.
                и точно заради болтове на кардан съм си хвърлил в жабката такъв фиксатор, но на друга марка. В друга тема също е ставало въпрос, но не мога да намеря снимките.
                Поради подобни причини си нося и медна грес.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с развиващи се болтове!

                  Сега вече само както казва Търтея, иначе са пас болтове, но вероятно е опорочено. Може допълнително и лепило.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с развиващи се болтове!

                    Има тук един, който това работи, продава резбоосигурител на Локтайт.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с развиващи се болтове!

                      В сервиза като бачках ,го ползвах много и знам че върши добра работа.Не прави проблем при следващо отвиване.Ползвахме син и червен ,една капка на резбата ,стягаш и забравяш,само да не е мазно.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с развиващи се болтове!

                        Тва е ужаз
                        Кво лепило
                        Ламарина и кърти чисти извозва
                        То ако е направено като хората не се саморазвива
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с развиващи се болтове!

                          В УАЗ всичко се саморазвива. Обикновено е заради криви пасващи повърхности, недостатъчна якост на болтовете или неточни размери някъде.

                          Универсална рецепта няма - ламарини, лепило, нови болтове и/или дозатягане след известен пробег - каквото свърши работа на конкретното място. Аз бих почнал с лепило че е най-малко занимавка. Ама не е казано че ще помогне.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с развиващи се болтове!

                            Е ако лепило не помага, значи болта трябва да играе кючек в отвора !
                            Чак па толкова да е недомислено всичко, не ми се вярва.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с развиващи се болтове!

                              Мани недомислено, проблема е че е сделано
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X