Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видеорегистратор DOD LS300W - въпросче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Видеорегистратор DOD LS300W - въпросче

    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
    Гагич - аз разполагам с трите налични фърмуера за фамилията. С първия - най-стария, дойде при мен устройството. В момента е с последната прошивка, междинния вариант не съм го пробвал. Последната версия отваря някои опции на устройството, които в първата ги няма. Прошиването с фърмуер за друга фамилия регистратори категорично води до екзитус леталис, а регистратора, макар и не много жив, не е съвсем умрял.
    Ти си знаеш. "Братушките" (поклон-тряс) сами си пишат някакви фърмуери и ги споделят. Не ползват оригиналните, които за известно време (+ всеки ъпдейт) са били на сайта на тайванския производител, но после ги свалят, щото прекратяват подръжката. Има и една софтуерна джаджа "Direct USB" която е пък на производителя на процесорите "Амбарела", използвани от DOD (но трябва да си сигурен, че наистина това е процесорът в тази камерка), с която се ресетва процесорът, ако другите "флашове" не свършат работа.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #17
      От: Видеорегистратор DOD LS300W - въпросче

      Ами процесора не е Ambarella - Novatek NT96650 е, CMOS-а е Aptina AR0330. На първо четене не намерих някакви прошивки из руските форуми, което не значи, че няма.

      До утре ще пробвам с ниско качество на записа, там пък при 640/480 записва с 60 fps, срещу 30fps в режим FHD, та не знам доколко ще е показателен опита.

      Коментар


      • #18
        Re: Видеорегистратор DOD LS300W - въпросче

        Вени да не му прекъсва захранването и да отива в паур офф. Настройката ауто пауър офф.

        Коментар


        • #19
          От: Видеорегистратор DOD LS300W - въпросче

          В менютата такава настройка няма. И не би трябвало, защото има motion detect, при който, ако е включен - трябва да се захранва непрекъснато с 12В. Моята запалка се изключва при гасене на колата, и този моушън детект е изключен.

          Захранването е външно - от запалката - адаптер 12-5В 1А.
          Пробвам го с две захранвания - неговото си и това от навигацията.

          Коментар


          • #20
            От: Видеорегистратор DOD LS300W - въпросче

            Мдаа, нещата почват да си идват по местата.
            След като се въоръжих с търпение и свободно време, констатирах следното

            - процесора на устройството е TioTech A8.
            - непосредствено до него е паметта Samsung K4B1G1646G-BCH9



            това е най-добрата от няколкото снимки, които направих в бързината, съжалявам за качеството.

            Грее тая памет, грее, и прегрява дори. За съжаление, не можах да премеря до каква температура стига, но е ~40 градуса или повече - мога да си държа пръста върху нея, но за не повече от минута. Процесора е с малко по-ниска температура, но и той грее.

            Монтирах пасивно охлаждане върху паметта, което леко отмести точката на срив, и с него успях да постигна ~30 минутна работа на устройството без прекъсване, но захраних не с 12В, а с 6В. В последствие започнаха сривове и рестарти, които зачестиха явно с повишаване на температурата на паметчицата.

            Мерейки температурата на корпуса, тя достигна до 45 градуса. Вътре температурата на паметта не можах да премеря, защото охладителната конструкция изисква затворен корпус. Използвах термопаста и меден радиатор, но уви.

            Явно устройството си е заминало, и опита ми да лекувам с аспирин мъртвец, не успя.

            Жалко - поредната железария, дето се оказа по-велика от мен.
            Съжалявам за загубеното време на хората, обърнали ми внимание.

            Отива в кофата регистратора, уви.

            Последно редактирано от Veni1; 20-06-17, 19:46.

            Коментар


            • #21
              От: Видеорегистратор DOD LS300W - въпросче

              Ако всичко едновременно грее, просто се е вдигнало напрежението и от 3.3 волта сигурно се захранва с 4 и сигурно може да се оправи ама не съм убеден че си струва.

              Коментар


              • #22
                От: Видеорегистратор DOD LS300W - въпросче

                Грее паметта - https://octopart.com/k4b1g1646g-bch9-samsung-25892016
                Supply voltage - 1.5 V

                Устройството е пуснато на 6В, вместо на 12В, и ефекта е почти същия.

                Всякакви усилия повече са излишни - опитите могат да се провеждат само при затворен корпус, а той ще издържи още няколко цикъла отваряне/затваряне.

                Game Over - връщам трупа на сестра ми, да си го погребе с почести.

                Коментар


                • #23
                  Re: Видеорегистратор DOD LS300W - въпросче

                  Вени, за съжаление китайска работа. Поне моя опит с чайна неща е такъв. Купих 2.1 ампера зарядно за кола, а зарежда макс с 1.3. На колегата отворихме пауър бан 20 000 ма.ч. и вътре половината батерии не са вързани, сложили ги за тежест. В случая предполагам пак нещо не е домислено.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Видеорегистратор DOD LS300W - въпросче

                    Не толкова до "китсйската работа" всичко си има живот. Даже и скъпите видео чипове на лаптопите заминават. Специално за такъв тип устройство, едно, че не може да се направи хубаво охлаждане, друго че и слънцето почти сигурно хубавичко го напича. Е след 3 години какво очаквате... Даже се обзалагам, че и да сложиш най-хубавия телефон и да го оставиш да работи при условията на видеорегистратора ще сдаде багажа даже по скоро...

                    Вени има решение Намери къде да го сложиш но от другия край на стъклото. Ще има активно охлаждане

                    Коментар


                    • #25
                      От: Видеорегистратор DOD LS300W - въпросче

                      Вени, имах подобен ефект на руско-тайванския ми DVR (рестартиране, умиране и т.н.)... В момента, в който споделих на руснаците за проблема, директно ми казаха - 'смяна на платка'....
                      За мой късмет излязоха доста коректни, и ми пратиха платката да си я сменя сам, като гарантирах, че съм наясно, че ще загубя гаранцията (защото алтернативата бе да изпратя устройството до там и обратно, и щеше да излезе златно)...

                      След смяната на платката всичко си дойде на мястото и вече 2 години си работи коректно... Явно - дефект в паметта...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Видеорегистратор DOD LS300W - въпросче

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        ...просто се е вдигнало напрежението...
                        Това е... търси заминал регулатор или пасивни компоненти по захранването.
                        А ти какво му подаваш на входа е без значение... след входа има контролери, които се грижат тоците да са в някакви граници.
                        Ако ще пращате джаджата в кръглата папка, то аз с удоволствие бих я отнесал

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X