Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с палене на Santa Fe I

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с палене на Santa Fe I

    Първо здраве и късмет на всички в този форум
    Предисторията: От месец и половина съм доволен собственик на Хюндай Санта Фе , първо поколение, последен конвейр , 2006г, 2.0 CRDI, 4WD, автоматични скорости, 125 Hp., кит La vita. Колата я взех за да замени вече омръзналата ми Опел Астра комби 2003, което показва и че ще се ползва предимно на асфалт.
    Дотук скромната ми кариера извън пътя е свързана с УАЗ 452 . Lada Niva и Сузуки Витара 1.6 карбуратор, къса база/ между другото УАЗа и Витарата още са си при мене и са в движение /
    Та като човек свикнал на по-простички автомобили, които нямат никаква електроника и стига да си носиш куфара с инструментите, може и да ги оправиш и под някой дъб, малко се притеснявам да започна да ровя из джигера на Сантата, затова търся съвет.
    Проблемът с паленето се появява след дъжд или след като колата не е палена поне седмица. Слагам ключа, всичко си е както трябва, подгрявам свещите, въртя, таблото премигва, чува се едно цъкане някъде зад жабката и толкова. След 6-8 опита колата пали и повече проблеми няма до следващия дъжд или по-дълъг престой. Ясно е че някакво реле издава звука, но все пак е по-добре да потърся съвет , може някой да се е сблъсквал с проблема.
    Намерих из руските форуми подобен проблем свързан с разхлабване на контакта на силовия кабел със стартера, та се наврях отдолу и ги проверих контактите, но не е от там.
    Иначе всичко по автомобила работи, няма никакви проблеми. Особена ми е малко ситуацията с Daylight , защото те са автоматични с паленето на колата, но като превключа лостчето на габарит, къси или дълги осветлението на таблото малко потъмнява, като че ли се появява голяма консумация, но промяна в състоянието на автомобила няма и всичко си работи нормално.
    Последно редактирано от odysey; 18-06-17, 09:39.
    Всичко тече, но не всичко се пие !

  • #2
    От: Проблем с палене на Santa Fe I

    Преди да откаже да пали,виж имобилайзера дали светва на контакт.Имаше букса дето се окислява на имобилайзера в дясната колонка ако не греша.

    При контакт имобилайзера трябва да светне и като запали да изгасне.
    Ако не светне на контакт ,антена или буксата за която споменах
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с палене на Santa Fe I

      Добре, ще го проверя, но мисля, че светваше. Благодаря за съвета.
      Всичко тече, но не всичко се пие !

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с палене на Santa Fe I

        Първоначално публикуван от odysey Преглед на мнение
        Особена ми е малко ситуацията с Daylight , защото те са автоматични с паленето на колата, но като превключа лостчето на габарит, къси или дълги осветлението на таблото малко потъмнява, като че ли се появява голяма консумация, но промяна в състоянието на автомобила няма и всичко си работи нормално.
        Не е от повишена консумация, просто минава в нощен режим.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с палене на Santa Fe I

          Има логика и вероятно е така, не съм сигурен на Daylight дали има разлика с комплексното осветление на автомобила и при пуснати къси светлини, просто още не съм пътувал нощно време с Сантата и нямам наблюдение Може още тая вечер да се поразкарам, за да направя наблюдения ! Малко смешна ми е ситуацията, щото лежа с болки от шип в ключицата на левия крак, но понеже колата е автоматик /първият ми, между другото/ и това, което досега не съм могъл да си позволя/ трудно се натиска съединител с болки в петата и ключицата/ е възможно. Благодаря за отговора.
          Последно редактирано от odysey; 18-06-17, 09:05. Причина: запетаи
          Всичко тече, но не всичко се пие !

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с палене на Santa Fe I

            Здравейте, наскоро купи Санта фе 2003г 115 к дизел, сменил съм ремъци масла филтри, датчик колянов вал, разп. вал .. от време на време пали трудно, показва грешка за имобилайзера нещо си ... 2 седмици седя в сервиза сложиха нов софтуер с нови ключове и пак трудно си пали и то когато си иска го прави, нещо да помогнете ако сте имали подобни проблеми

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с палене на Santa Fe I

              Темата е приключена отдавна, проблема е решен Извинявам се на модератора,че не съм писал по-рано за приключването. Като любопитен опит, да споделя историята
              Цъкането на релето, дето съм описал в първия пост се оказа в следствие на проблем със стартера, контактът , който подава ток на електромагнита в стартера вътре е много особен , една кръгла шайба, която съединява две дебели/5 мм/ медни пластини. При мен едната пластина беше станала 2 мм, а другата си беше 5 мм и когато шайбата трябва да даде контакт, той не се получава. Проблемът го реших сам , свалих стартера и просто изкривих едната клема малко нагоре, като и вързах малко медна тел за подложка В духа на класическия български майстор ! Иначе си купих и един стартер втора употреба за 80 лева , на който му направих профилактика и сега седи в багажника на Санта фе -то , а аз си карам вече 5 хил км със стария и не съм имал никакви проблеми . Историята звучи малко странно , но така се получава, когато първата ти кола е била Москвич 408 и първо си се научил да ремонтираш, после да караш. Здраве и късмет на всички във форума!
              Всичко тече, но не всичко се пие !

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с палене на Santa Fe I

                Здравей колега аз имам същият проблем ти реши ли твоя???
                Първоначално публикуван от Мирослав Миланов Преглед на мнение
                Здравейте, наскоро купи Санта фе 2003г 115 к дизел, сменил съм ремъци масла филтри, датчик колянов вал, разп. вал .. от време на време пали трудно, показва грешка за имобилайзера нещо си ... 2 седмици седя в сервиза сложиха нов софтуер с нови ключове и пак трудно си пали и то когато си иска го прави, нещо да помогнете ако сте имали подобни проблеми

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с палене на Santa Fe I

                  Възможни причини както е писал колегата:
                  Ако не върти само цъка, но ток има - стартер.
                  Датчик колянов вал. (Не съм сменял лично)
                  Върти и гасне:
                  Подкачаща електрическа помпа. Сменях такава, преди мен бяха сложили такава за бензин и съответно се беше скапала.
                  Гасне без причина в движение на загрял мотор и пали след 10-20мин. - Клапа обратна нафта на някоя дюза или дюзи.
                  На студено пали, но претриса и има сивкав пушек. - Разпръсквач на дюза.
                  Проблем с палене и на - 19 градуса, не съм имал.
                  Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X