Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Много дими!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Много дими!!!

    Здравейте, от скоро съм с x-trial 2.2.114кс. 2002г. Но ми направи впечатление че много думи при ускоряване, започва от 2000об. Когато съм на 6-та с около 60км. и подавам газ дими много силно. Другото което ме "впечатли", е че турбото не се чува и не мога да разбера от колко оборота се задейства. Ако може да ми кажете как да разбера дали турбото работи и дали е от него?

    Намислил съм да ходя на водородно прочистване и се надявам да има ефект.

  • #2
    От: Много дими!!!

    Ти се радвай, че турбото не се чува, че започнеш ли да го чуваш, ще има изваждане.
    Принципно, то си работи постоянно, но трябва да го усещаш осезаемо (как сработва/развърта - по дърпането), след 1800 оборота някъде.
    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

    Коментар


    • #3
      От: Много дими!!!

      Ами недей да караш с 60 на 6 та.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #4
        От: Много дими!!!

        Започни със смяна на въздушен филтър.

        Коментар


        • #5
          От: Много дими!!!

          Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
          Ти се радвай, че турбото не се чува, че започнеш ли да го чуваш, ще има изваждане.
          Сигурно нямат общо с турбината на Диско1 , ама мойта се чува вече 7-ма година и то сигурно от 1км. като го "смачкам" до към 3000-3300 оборота, пък още си стои там където и да се намира
          Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

          Няма вече Диско,няма вече Pinz...

          Коментар


          • #6
            От: Много дими!!!

            С 60 на 6та и Ферари ще започне да дими.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              От: Много дими!!!

              Възможно ли е да е то дюзите или от дебитометър?

              Коментар


              • #8
                От: Много дими!!!

                Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                Ами недей да караш с 60 на 6 та.
                Е това ме изкефи!И на мене това ми избоде очите.Има много такива водачи ,даже и мъчат да катерят на 5 и 6 та баири.Хем си трошат колите ,хем правят тапи в трафика.По принцип нямаш ли усет за кола в началото ,не се качвай въобще,ма няма как да стане и тая крайност. Ошашавил си датчици ,ако караш така системно.Запушвания и кво ли не.Всяка кола иска разумно каране .Много от повредите идват следствие кофти каране и подръжка.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #9
                  От: Много дими!!!

                  Явно трябва да попитам отново. ОД дюзите ли е или от дебитометъра или от турбото. И ме интересува дали горивната система е помпа дюза или е една помпа и 4 дюзи. По точно дюзите обикновенни ли са или са всяка с помпа.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Много дими!!!

                    След тоя въпрос ще ти препоръчам да отидеш в сервиз.

                    ... и гледай следващата кола да ти е автомат.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Много дими!!!

                      Бивша шефка, възрастна дама, си кара колите много бавно и полека. Независимо, че са автоматици, редовно им се задръстват всякакви филтри и екологии.
                      Докато работех при нея, ги "ремонтирах" с всичката газ на магистралата.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Много дими!!!

                        Първоначално публикуван от fanfanetko Преглед на мнение
                        Явно трябва да попитам отново. ОД дюзите ли е или от дебитометъра или от турбото. И ме интересува дали горивната система е помпа дюза или е една помпа и 4 дюзи. По точно дюзите обикновенни ли са или са всяка с помпа.
                        Българския роден език ли ти е? Промени начина си на каране. Не е нито от дюзите, нито от дебитомера.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Много дими!!!

                          Пичове аз този автомобил го имам от 5 дена. Ако не сте достатъчно компетентни да давате мнения не давайте. Аз си мисля че тук трябва да се изказваш ако си информиран а ако си простак с някакви познания. Ако не сте достатъчно информирани относно моят въпрос моля не коментирайте. Не ме интересуват некомпетентни отговори.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Много дими!!!

                            Първоначално публикуван от fanfanetko Преглед на мнение
                            Ако не сте достатъчно компетентни да давате мнения не давайте.
                            Сигурно няма да повярваш, но хората които ти отговориха са компетентни. Доста при това.
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • #15
                              От: Много дими!!!

                              Не знае, не пита, а като му кажеш не чува. Смени дюзите, дебитомера, ГНПто, диференциала и ядрения колайдер в краен случай.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X