Обява

Свий
Няма добавени обяви.

САНТА ФЕ - пуши при високи предавки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • САНТА ФЕ - пуши при високи предавки

    Здравейте,
    Имам САНТА ФЕ дизел, 2001г. и всичко беше ОК до деня, в който на магистралата се чу звук, появи се голям бял или сиво-бял облак,колата изгасна и не запали, само въртеше особено /доколкото си спомням/. В сервиза казаха, че турбото не е било проблема, оправиха паленето и вече година и половина колата си върви нормално с две особености, както ги виждам от шофьорската седалка:
    1. Като запаля се появява малко черен пушек за примерно 3-5 секунди;
    2. При ускорение на ниска предавка - няма пушек отзад, но при висока предавка - черен пушек.
    Доколкото разбрах като я гледаха отдолу - няма катализатор, а гърне някакво, като смяната е правил предишния собственик, а аз я карах може би 30-50 000 км. преди да се случи "облачния" проблем.
    Та не знам какво да предприема.

  • #2
    От: САНТА ФЕ - пуши при високи предавки

    Аз бих премерил компресия на първо време.

    Коментар


    • #3
      От: САНТА ФЕ - пуши при високи предавки

      Черния пушек е богата смес, много гориво малко въздух.ЕГР,незатварящ уестгейт,проблеми по въздуховодите на турбото и тн.

      Коментар


      • #4
        От: САНТА ФЕ - пуши при високи предавки

        Черният пушек при дизелов двигател може да значи много работи.

        Коментар


        • #5
          От: САНТА ФЕ - пуши при високи предавки

          Интересно ми е, че ако мога да ускоря от трета или четвърта и ускоря от трета - няма пушек, но ако ускоря от четвърта - има.

          Коментар


          • #6
            От: САНТА ФЕ - пуши при високи предавки

            Първоначално публикуван от dimitar68 Преглед на мнение
            Здравейте,
            Имам САНТА ФЕ дизел, 2001г. и всичко беше ОК до деня, в който на магистралата се чу звук, появи се голям бял или сиво-бял облак,колата изгасна и не запали, само въртеше особено /доколкото си спомням/. В сервиза казаха, че турбото не е било проблема, оправиха паленето и вече година и половина колата си върви нормално с две особености, както ги виждам от шофьорската седалка:
            1. Като запаля се появява малко черен пушек за примерно 3-5 секунди;
            2. При ускорение на ниска предавка - няма пушек отзад, но при висока предавка - черен пушек.
            Доколкото разбрах като я гледаха отдолу - няма катализатор, а гърне някакво, като смяната е правил предишния собственик, а аз я карах може би 30-50 000 км. преди да се случи "облачния" проблем.
            Та не знам какво да предприема.
            По точка едно -до сега не съм видял дизел при палене да не пропуши.Щом е черно е добре.
            По точка две -на висока предавка и с ниски обороти при газ също пропушва ,когато се натовари много мотора.
            Та какво питаш ?

            Коментар


            • #7
              От: САНТА ФЕ - пуши при високи предавки

              Първоначално публикуван от dimitar68 Преглед на мнение
              Здравейте,
              както ги виждам от шофьорската седалка:
              Щом ги вижда от там, значи не пропушва, а си пуши мъжката.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #8
                От: САНТА ФЕ - пуши при високи предавки

                Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                По точка едно -до сега не съм видял дизел при палене да не пропуши.Щом е черно е добре.
                По точка две -на висока предавка и с ниски обороти при газ също пропушва ,когато се натовари много мотора.
                Давам ти моя комънрейл за месец .... ако документираш пропушване ти го подарявам ,ако не успееш ,преценяваш сам как да компенсираш временната ми раздяла с непушещата ми кола
                Пушеше и вървеше като самолет старото ми TDi при завишено предварение.При CR освен кондензна пара зимните сутрини друго не съм виждал.
                Определено колата на колегата има проблем ,па бил той ЕГР ,турбо или Бош.
                Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                Коментар


                • #9
                  От: САНТА ФЕ - пуши при високи предавки

                  Преди аварията никога не пушеше. А сега действително доста дими - особено когато вместо на трета ускоря на четвърта примерно.
                  И всичко започна с големия бял облак, който се появи без предупреждение.
                  Като казвате турбото се сещам, че при потегляне и сега има някакво леко свирене, което не е от ремък, проверено.
                  Това го имаше и Преди аварията, не знам дали има значение.

                  Коментар


                  • #10
                    От: САНТА ФЕ - пуши при високи предавки

                    Първоначално публикуван от sapuna Преглед на мнение
                    Давам ти моя комънрейл за месец .... .
                    За един месец ще почне да пропушва още преди да съм го запалил.
                    Това знам ,това съм написал.

                    Коментар


                    • #11
                      От: САНТА ФЕ - пуши при високи предавки

                      Първоначално публикуван от sapuna Преглед на мнение
                      Давам ти моя комънрейл за месец .... ако документираш пропушване ти го подарявам ,ако не успееш ,преценяваш сам как да компенсираш временната ми раздяла с непушещата ми кола
                      Пушеше и вървеше като самолет старото ми TDi при завишено предварение.При CR освен кондензна пара зимните сутрини друго не съм виждал.
                      Определено колата на колегата има проблем ,па бил той ЕГР ,турбо или Бош.
                      Хайде сега, митове и легенди за неизпушващи дизели...Стъпиш ли му на врата си пуши.
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • #12
                        От: САНТА ФЕ - пуши при високи предавки

                        Повечето дизели, произведени примерно след 2005г , в първите си 100-150 хиляди километра нямат видима димност на изгорелите газове в никой режим. После - както потръгне. Включително когато са експлоатирани в България с български горива. С достатъчно старание това положение се запазва през целия експлоатационен период.

                        За автора на темата:
                        Това че пуши само на висока предавка е най-вероятно заблуда заради различното завихряне на въздуха и на изгорелите газове зад колата. За да е сигурно трябва да се гледа от друг автомобил отзад при подходящи условия.

                        За да предполагаме каква е причината е добре да се знае какъв е направеният ремонт и какви части са подменени.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X