Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Легенда ли е, че има значителни корозионни подобрения паджеро 3 от 2004 год.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Легенда ли е, че има значителни корозионни подобрения паджеро 3 от 2004 год.

    Здравейте колеги,

    мисля да си взема паджеро 3 Дълга база, дизел да го ползвам и за риба по черни пътища. Обаче приятели не ми препоръчват изобщо този джип заради проблема с ръждата, които имат. Четох на няколко места, че от 2004г. митсубиши направили драстични антикорозионни подобрения за паджеро. Имате ли поглед над тези неща, тоест дали от 2004г гният толкова много или това с подобреният е вярно.

  • #2
    От: Легенда ли е, че има значителни корозионни подобрения паджеро 3 от 2004 год.

    Мойто е 2001. Има няколко язви, но нищо чак драматично. Въобще при П3, за разлика от П2, корозията не е на първо място в списъка на притеснителните неща при покупка.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #3
      От: Легенда ли е, че има значителни корозионни подобрения паджеро 3 от 2004 год.

      Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
      Мойто е 2001. Има няколко язви, но нищо чак драматично. Въобще при П3, за разлика от П2, корозията не е на първо място в списъка на притеснителните неща при покупка.
      A по рамата имаш ли ръжда?

      Коментар


      • #4
        От: Легенда ли е, че има значителни корозионни подобрения паджеро 3 от 2004 год.

        Моето също беше 2001г и имаше ръжда зад предните фарове. Единствено изгнила беше тръбата за зареждане с гориво от калника до резервоара. Да не би да ти товорят за пинина,че там положението е страшно. От вън лъскаво,а от долу мама леоне. Като се замисля ,май здраво не съм виждал ,а как добре ги боядисват -направо върху гнилоча....

        Коментар


        • #5
          От: Легенда ли е, че има значителни корозионни подобрения паджеро 3 от 2004 год.

          Първоначално публикуван от kasababa Преглед на мнение
          A по рамата имаш ли ръжда?
          Тройката е с интегрирана рама, която е обработена и боядисана заедно с цялото купе. Гадно ръждясват и се спичат болтовете по окачването. При мен по купето има язви в задната част на предните рогове и едно петно на вратата на багажника, под уплътнението на джама.
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #6
            От: Легенда ли е, че има значителни корозионни подобрения паджеро 3 от 2004 год.

            Не знам какво са подобрявали драстично в П3, но колега има П4...не знам колко е ново, но е не повече от 7-8 годишно, карано само в България. Миналата година сменяха резервоар, поради теч на бензин. Беше толкова изгнил, че не подлежеше на ремонт. А колата се кара на бензин, т.е. резервоара си е използван по предназначение като се налива до горе.

            Коментар


            • #7
              От: Легенда ли е, че има значителни корозионни подобрения паджеро 3 от 2004 год.

              Резервоарите гният на всички. Японците така и не вдянаха да ги правят пластмасови.
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Biser Savov Преглед на мнение
                Моето също беше 2001г и имаше ръжда зад предните фарове. Единствено изгнила беше тръбата за зареждане с гориво от калника до резервоара. Да не би да ти товорят за пинина,че там положението е страшно. От вън лъскаво,а от долу мама леоне. Като се замисля ,май здраво не съм виждал ,а как добре ги боядисват -направо върху гнилоча....
                Не точно за Паджеро ми говорят, и то много знаещи хора от офроуд средите, които само за джипове си говорят и сега съм на кръстопът .

                Ако все пак ако се навия за паджеро 3, като го вдигна отдолу по рамата грам ръжда ли не трябва да има или е приемливо да има някое и друго петънце.
                Последно редактирано от CarTest™; 15-06-17, 13:11.

                Коментар


                • #9
                  От: Легенда ли е, че има значителни корозионни подобрения паджеро 3 от 2004 год.

                  Паджеро 3, като го погледнеш отдолу, трудно ще различиш кое му е рамата, понеже е интегрирана в купето, както вече споменах. Гнили рами в тия години може да има само на Пажеро Спорт, което няма нищо общо с тройката. Понеже не пише откъде си, ако си в София нямам нищо против да ти покажа мойто и да ти разкажа кое как и защо, пък после си го сравнявай с екземпляра, който искаш да купиш. Ама пак ще се повторя - ръждите не са най-голямата драма на тройката. Има други работи, за които е по-важно да се внимава при покупка.
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Легенда ли е, че има значителни корозионни подобрения паджеро 3 от 2004 год.

                    Първоначално публикуван от kasababa Преглед на мнение
                    Не точно за Паджеро ми говорят, и то много знаещи хора от офроуд средите, които само за джипове си говорят и сега съм на кръстопът .

                    Ако все пак ако се навия за паджеро 3, като го вдигна отдолу по рамата грам ръжда ли не трябва да има или е приемливо да има някое и друго петънце.
                    е

                    А тези приятели имали ли са П3 ? Много хора говорят за автомобили,които никога не са имали и карали ,но са чували това-онова от други,които също не са имали такъв автомобил. Един приятел преди време каза,че ако четеш много по форумите ,нищо няма да си купиш. Гледай като избираш . Резервоарите гният,защато са "облечени"в един пластмасов кожух,който освен да задържа кал и влага за друго не служи. Желая ти късмет при избора.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Легенда ли е, че има значителни корозионни подобрения паджеро 3 от 2004 год.

                      Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                      Паджеро 3, като го погледнеш отдолу, трудно ще различиш кое му е рамата, понеже е интегрирана в купето, както вече споменах. Гнили рами в тия години може да има само на Пажеро Спорт, което няма нищо общо с тройката. Понеже не пише откъде си, ако си в София нямам нищо против да ти покажа мойто и да ти разкажа кое как и защо, пък после си го сравнявай с екземпляра, който искаш да купиш. Ама пак ще се повторя - ръждите не са най-голямата драма на тройката. Има други работи, за които е по-важно да се внимава при покупка.
                      Мерси за предложението, но се отказах от П3. Иначе не сме се разбрали относно гниенето с моите хора аз и говорех за П3, те разбрали че искам П2 и за това така са ми говорили за ръждата.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Легенда ли е, че има значителни корозионни подобрения паджеро 3 от 2004 год.

                        kasababa, не мога да ти отговоря на личното съобщение, понеже кутията ти е пълна (като нов участник имаш лимит от само едно съобщение в кутията, независимо дали е входящо или изпратено - трябва да го изтриеш, за да получиш ново).
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Легенда ли е, че има значителни корозионни подобрения паджеро 3 от 2004 год.

                          Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                          kasababa, не мога да ти отговоря на личното съобщение, понеже кутията ти е пълна (като нов участник имаш лимит от само едно съобщение в кутията, независимо дали е входящо или изпратено - трябва да го изтриеш, за да получиш ново).
                          Добре, изчистих я.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Легенда ли е, че има значителни корозионни подобрения паджеро 3 от 2004 год.

                            100% истина, изпитана на моя глава/резервоар. По едно време на паркинга започнаха едни малки петна, които с теченение на времето /10-на дни/ започнаха да стават локви - леле майко. Сваляне на резервоар и лепене + отваряне с флекс на по големи дренажни отвори в защитната пластмаса. Други по видни места за ръжда са веждите на калниците на задната врата и черните колонки на стъклата.
                            Както се писа по горе - това да е проблема, а не ГНП-то, примерно....
                            Поздрави!!!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Легенда ли е, че има значителни корозионни подобрения паджеро 3 от 2004 год.

                              Първоначално публикуван от chasovnik Преглед на мнение
                              100% истина, изпитана на моя глава/резервоар. По едно време на паркинга започнаха едни малки петна, които с теченение на времето /10-на дни/ започнаха да стават локви - леле майко. Сваляне на резервоар и лепене + отваряне с флекс на по големи дренажни отвори в защитната пластмаса. Други по видни места за ръжда са веждите на калниците на задната врата и черните колонки на стъклата.
                              Както се писа по горе - това да е проблема, а не ГНП-то, примерно....
                              Поздрави!!!!
                              Истинският проблем не е гнп-то,а покритието на резервоара ,което се лющи и отделя стлужки,които от своя страна се налепват в актуатора(електромагнита ги събира) и бъркат дозирането на торивото.Помпите са измислени изключително добре и са много по-здрави от много други. Който кара П3 нека отвори горния капак на резервоара,да светне с една батерия вътре и да каже какво се вижда. Пълно е с блестящи стружки. А те от каде да дойдат?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X