Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винетка и приложението и

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Винетка и приложението и

    Или по-скоро, колко от парите за ремонт на пътищата отиват точно за това ?!
    Иначе, на хартия, всичките.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #77
      От: Винетка и приложението и

      АПИ предупреждава,"Не карайте по магистрала" Хемус"!".Е що бе нали сме платили винетки ,значи требва ресто на парите,иначе е лесно като ги взимат!Цена -качество,ако няма такова ,няма и висока цена.Така е с всяка една стока.97 лв. за винетка не са да кажеме прекалено много,но не и за тези пътища в това окаяно състояние.Нито първокласните са на ниво ,нито по голямата частот магистралите.Що не направят апи един тегел по новия път през Искърското дефила или да минат сутрин между 6-9 часа от Илиенци към Требич или обратно,ма с нещо по едрогабаритно ,не че и с кола е лесно да минеш разстояние от 12 километра Нови Искър-Централна гара София за 1,30-2.00часа.Това безхаберие на пътен възел Петролна база Илиенци-скоростна тангента е меко казано престъпление.Верно е че за там не трябва винетка,но се плащат всякакви данъци ,ама не за това да ти е гадно.Има проектанти ,архитекти дето трябва да им се наложи забрана да се занимават с тая дейност,защото нанасят щети ,понякога непоправими.Решението за тоя пътен възел беше просто като фасул,старият път трябваше да си остане и магистралата да мине отгоре с по дълъг насип от пътен възел Петролна база ,елементарно въпрос на 300 метра.И казал е един умен човек"Прави нещата просто,тъпако !" Ма така е с купените постове и дипломи в БГ! Лошото е че на такива свинщини не се обръща внимание ,бам главата в пясъка и това е,задника нека си стърчи ,нищо че е омазан.Даже не се опитват да се избършат ,макар и некачествено!
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #78
        От: Винетка и приложението и

        Гледам бистрите как се ходи до Дядо Владо без "Венетка" - ходи се, но малко се обикаля: през Мрамор - Житен - Голяновци.
        Знаци за винетка има между Волуяк и Костинброд, а също така след Божурище до разклона за Пролеша/Костинброд - табелките аз лично съм ги виждал преди 2-3 месеца.
        Сега друг е въпросът, че ако няма табела, нямат основателна причина да ти напишат акт. Разбира се, че могат да ти напишат акт, разбира се, че може да го оспориш в съда, но дали ще падне е друга тема. Някакси трябва да докажеш своята невинност. Глупаво, но... това е положението.
        Кратката версия: От последното населено място до спирането за проверка не трябва да има знак за винетка. Теоретично бих го документирал на видеоклип. На практика съм си купил 2 винетки, защото не ми се занимава с простотии, а и времето ми е по-скъпо.
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • #79
          От: Винетка и приложението и

          А нали винетките са незаконни, по Европейските закони трябвало да има алтернативен безплатен път за да се начислява такса.Какво ще стане в съда е друга тема,ако ми напишат акт дали ще падне в съда?

          Коментар


          • #80
            От: Винетка и приложението и

            Алтернативен път трябва да има, за да се въведе ТОЛ какса.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #81
              От: Винетка и приложението и

              Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
              ...ако ми напишат акт дали ще падне в съда?
              В нашия надали. Те и много други практики са не баш както трябва в нашия.

              А в европейския - не знам доколко време и енергия можеш да отделиш за това.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #82
                От: Винетка и приложението и

                Кои са тия "европейски закони"
                Поредния "чул недочул" и недоразбрал посетител на конспирационни сайтове тип "доят ни незаконно".

                Коментар


                • #83
                  От: Винетка и приложението и

                  Съгласен съм с колегите по-горе... Няма такива 'европейски закони', задължаваща държавата да осигурява безплатно използване на държавната пътна инфраструктура...
                  Имаше за автомагистралите с тол-такси - там се изискваше паралелен 'безплатен' път, но това не означава, че за него не трябва да се плащат винетни стикери или друга форма на събиране на пари..
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Винетка и приложението и

                    А финансовата компонента наречена пътен данък дето го плащаме в общините за какво е ?
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #85
                      От: Винетка и приложението и

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      А финансовата компонента наречена пътен данък дето го плащаме в общините за какво е ?
                      Теоретично е за улиците в населените места.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #86
                        От: Винетка и приложението и

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        А финансовата компонента наречена пътен данък дето го плащаме в общините за какво е ?
                        В общината се плаща данък ППС-пътно превозно средство.
                        ТЛК 80 4,2ТД-95г

                        Коментар


                        • #87
                          От: Винетка и приложението и

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          А финансовата компонента наречена пътен данък дето го плащаме в общините за какво е ?
                          Боголюб го е казал Навярно си забелязвал, че в някои населени места до табелата пътя е леш, а от табелата нататък - идеален... И обратното...
                          Защото от държавния бюджет (и винетките) се разпределят парите за републиканската пътна мрежа (т.е. - основно извънградските пътища с малки изключения), а от общинския (където е данъка МПС) - улиците в населените места...
                          Да, като повечето данъци, и данък МПС не е целеви - т.е. не всичко отива за улиците
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Винетка и приложението и

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            А финансовата компонента наречена пътен данък дето го плащаме в общините за какво е ?
                            Не знам кои сте тези , които плащате "пътен данък" . Също и в кои общини го правите , та ми е любопитно : ще покажеш ли една квитанция за платен "пътен данък" , щото в противен случай ше излезе , че говориш 5 за 4 .

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Теоретично е за улиците в населените места.
                            Няма такова нещо , дори на теория .
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Винетка и приложението и

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

                              Няма такова нещо , дори на теория .
                              За какво служи данък сгради? Местните данъци уж са за поддържане на общинската инфраструктура.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #90
                                От: Винетка и приложението и

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                За какво служи данък сгради? Местните данъци уж са за поддържане на общинската инфраструктура.
                                Ми че то повечето данъци са местни. АКо беше така, ехееее каква инфраструктура щеше да има...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X