Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винетка и приложението и

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Винетка и приложението и

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    ...За какво служи данък сгради?.....
    Таман туй щех да те попитам ! За поддръжка на сградите ?
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #92
      От: Винетка и приложението и

      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
      Ми че то повечето данъци са местни. АКо беше така, ехееее каква инфраструктура щеше да има...
      Съвсем не е така... МДТ ги плащаш веднъж годишно и сумата е умерена, а я виж що данъци се плащат покрай заплатата И съвсем не са местни
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #93
        От: Винетка и приложението и

        А данъците върху доходите - за подобряване на доходите ли са...
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #94
          От: Винетка и приложението и

          Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
          Ми че то повечето данъци са местни. АКо беше така, ехееее каква инфраструктура щеше да има...
          Да де, някоЙ тЕрикати плащат само данък сгради и от немай-къде данък върху ППС за да го минават на преглед. С това се изчерпват представите им за данъци и вият ли, циврят, как държавата е длъжна на ръце да ги носи, щото "плащат данъци".
          Аз за други местни данъци - данък наследство е с нулева ставка, разните символични патентчета и туристически данък, не се сещам.

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          Таман туй щех да те попитам ! За поддръжка на сградите ?
          Е, па аз мога да попитам "За какво служи общината"? Ама от Таатово (поклон-тряс...) време сме закърмени със светлия идеЙ, че общината е просто апарат на местните велможи-хранени хора на кесаря, коЙто той е турнАл на хранилка в определеното териториално-селищно образувание да ручат и да дерибействат.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #95
            От: Винетка и приложението и

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            ....
            Аз за други местни данъци - данък наследство е с нулева ставка, разните символични патентчета и туристически данък, не се сещам. ...
            Е трупат и данъци /такси по прехвърляния на имущество, 'тротоарно право', запазено паркомясто и т.н...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #96
              От: Винетка и приложението и

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Е трупат и данъци /такси по прехвърляния на имущество, 'тротоарно право', запазено паркомясто и т.н...
              Това са "тАкси", общината предоставяла "услуга" насреща. Например услугата "вдигане с паяк", "поставяне на скоба", предоставяне (ако има, де) на място за паркиране на улицата в "зона"... Не са данъци, такси билЕ.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #97
                От: Винетка и приложението и

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                ....
                Е, па аз мога да попитам "За какво служи общината"? Ама от Таатово (поклон-тряс...) време сме закърмени със светлия идеЙ, че общината е просто апарат на местните велможи-хранени хора на кесаря, коЙто той е турнАл на хранилка в определеното териториално-селищно образувание да ручат и да дерибействат.
                Аааа , дойдохме си на думата ! Аз от колко време го разправям това.

                Само бих допълнил , че "социалистическия принцип на разпределение" не е само в общините , ами в цялата Държава . Те това докато не се промени нема да заприличаме на онЕя, "на запад от Рая". Колкото и меркелици да ни тупат по рамото .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #98
                  От: Винетка и приложението и

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  А данъците върху доходите - за подобряване на доходите ли са...
                  Са.Са. За увеличаване на нечиЙ доходи са !

                  Коментар


                  • #99
                    От: Винетка и приложението и

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    Те това докато не се промени нема да заприличаме на онЕя, "на запад от Рая". Колкото и меркелици да ни тупат по рамото .
                    Еми, нема да се промени нищо и нема да заприличаме на никого, освен на назе си, докато битуват убеждения, че местните данъци са за папкане от общинарите, а не за издръжка на общински дейности като поддържане и почистване на улици, площади, озеленяване, благоустройство, поддържане на регистри за гражданско състояние, социални дейности и т.н. По-горе съм писал "уж", т.е. какво трябва да бъде, а вие ми спорите, че изобщо (и без "уж") общинските данъци не служели за това. Еми, щом по всеобщо убеждение не служат, значи и не трябва да служат.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Винетка и приложението и

                      Умело ги подхлъзваш с една храчка, за да плюнат убаво и после ... нях нях..

                      "Раздвоение на личността" има това общество. Да не се плащат данъци щОт ги крАднат. У другата тема, да се затворели кварталните сервизи, не щото нищо не разбират, а щото не плащали данъци.

                      Шизофренията достига невиждани размери.

                      Коментар


                      • От: Винетка и приложението и

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        ... По-горе съм писал "уж", т.е. какво трябва да бъде, а вие ми спорите, че изобщо (и без "уж") общинските данъци не служели за това. Еми, щом по всеобщо убеждение не служат, значи и не трябва да служат.
                        Не бре , съгласни сме с тебе , че така требе да бъде . Обаче констатираме ( поне аз де , щото мен цитираш ) , че от едни 70 години насам служат баш за папкане на общинарите , ( респ. на държавните чиновници ) . И докато "разпределяме" по социалистически (на принципа : всичко у кюпа и после - на който и както Ние решим!) - тука ще е така .
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • От: Винетка и приложението и

                          При мен в последните две години преасфалтираха двете големи улици в съседство и им оправиха тротоарите. На моята малка уличка преди няма и месец орязаха клони на дърветата и дойде бригада да пренареди 5-6 квадрата павета. Всички улични ламБи в околността светят. Не казвам, че е перфектно, но все пак нещо правят срещу данъците, които плащам.
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • От: Винетка и приложението и

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Еми, нема да се промени нищо и нема да заприличаме на никого, освен на назе си, докато битуват убеждения, че местните данъци са за папкане от общинарите, а не за издръжка на общински дейности като поддържане и почистване на улици, площади, озеленяване, благоустройство, поддържане на регистри за гражданско състояние, социални дейности и т.н.
                            Ми сам си изброил сума общински дейности, които не представляват едното асфалтиране. Така като ги разгледаш още веднъж, не стигаш ли до извод, че асфалтът е някъде доста назад в приоритетите - обективно. То верно, че Гойко е обявил асфалта за вся и всьо, ма представи си, че има разни ретрогради тук-там, дето не поемат така ентусиазирано линията на партията.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Винетка и приложението и

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Ми сам си изброил сума общински дейности, които не представляват едното асфалтиране. Така като ги разгледаш още веднъж, не стигаш ли до извод, че асфалтът е някъде доста назад в приоритетите - обективно. То верно, че Гойко е обявил асфалта за вся и всьо, ма представи си, че има разни ретрогради тук-там, дето не поемат така ентусиазирано линията на партията.
                              ОбЕснението за данък върху пътните превозни средства е това - поддръжка на улиците и общинската пътна инфраструктОра. За другите дейности има други местни данъци, както и такси, коЙто сА плащЪт. Искаш данАчна оценка - бум седемнаесе лева. Искаш удостоверение за нещо си - хоп - 5-6-10-50 лв. в зависимост от срока на издаване. Пращаш детето на деЦка градина - бум стотина лева на месец. Па за таксите (повтарям т.а.к.с.и.т.е.) за разните ми ти разрешения за строеж, да отварям ли дума? Данък ППС не е да плаща общината на циганите "социален патронаж".
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Винетка и приложението и

                                Данъците не са такси (и обратно), на теб ли да го казвам. Данъкът е върху собствеността сама по себеси (не случайно питах за данъка върху доходите). Винетката е такса, данъкът за колата не е пътен данък - в България такъв няма от години (десетилетия).
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X