Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за Ssang Yong Tivoli

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за Ssang Yong Tivoli

    Здравейте на всички,
    оказа се че тази марка няма собствен форум, затова ще задам няколко въпроса за нея тук, понеже виждам че има хора които са запознати доста добре с джиповете (макар че темата на разговора не е точно джип).
    Та искам да си купя накакъв 4х4 висок автомобил тип СУВ или джип. Налага ми се всеки ден да минавам дълъг маршрут до работа, който през зимата става ужасно заснежен/заледен в моментите в които е непочистен. Пък и ми е време да сменям сегашният ми автомобил с друг и искам нещо по-високо което да се държи добре на пътя. В никакъв случай не търся мощна офроуд машина или състезателен автомобил, а по-скоро такъв който предлага много конфорт при дълго шофиране, има някоя друга полезна екстра, не изглежда зле и накрая- възможно по евтин (автоматично отпадат всякакви BMW, VW и подобни). Първоначално се бях насочил към Дъстър, но няколко пъти го покарах и чесно казано въпреки че сигурно е страхотен автомобил за парите си, ми идва малко некомфортен и с постен интериор. И тъй като избора в тази по-ниска ценова категория не е кой знае какъв се насочих към марката Санг Ионг и по-конкретно модела Тиволи (късата база). Още не съм имал възможност да му направя тест драйв но го гледах на живо и попрочеотох/изгледах доста ревюта в Интернет и горе-долу ми се изгради сравнително добро впечатление.
    Та по въпроса ми- има ли някой колега който притежава такъв "джип", или може да даде някаква обратна връзка като цяло за модела от по-пряк опит?
    Мерси предварително.

  • #2
    От: Мнение за Ssang Yong Tivoli

    Трдуна работа.Дъстъра зависи кое ниво сте гледали.Проверете първо за наличностите на резервни части,какво наличности се поддържат по магазинната мрежа.Да не стане мяУ.
    И пълно каско да има,ако се наложи един калник да се смени,може да го изплатят по тяхна оценка,и се оправяй.Може и никога да не се случи,но все пак.
    Колко и разбират сервизите? Цени на консумативи и ходова част,неща които до 1г ще ти трябват в Бг.

    Коментар


    • #3
      От: Мнение за Ssang Yong Tivoli

      Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
      Трдуна работа.Дъстъра зависи кое ниво сте гледали.Проверете първо за наличностите на резервни части,какво наличности се поддържат по магазинната мрежа.Да не стане мяУ.
      И пълно каско да има,ако се наложи един калник да се смени,може да го изплатят по тяхна оценка,и се оправяй.Може и никога да не се случи,но все пак.
      Колко и разбират сервизите? Цени на консумативи и ходова част,неща които до 1г ще ти трябват в Бг.
      По принцип едно от предимствата е че Представителя на марката дава 5 години гаранция. Естествено Каското е задължително при нов автомобил. Това със частите защо трябва да е проблем, след като е с гаранция. Да предполагам има риска при нужда от ремот да се забави известно време вноса на дадената част, но предполагам че няма да е прекалено дълъг този срок. Иначе за консумативите няма как, но се надявам все пак да поддържат някакви наличности. Това ще го проверя.
      Дъстъра гледах най-високото ниво (мисля че се води Лауреат). Както казах преди, не мисля че автомобила е лош, просто на мен ми се струва малко постен от вътре и някак си не ми беше много конфортен при по-продължително шофиране.

      Коментар


      • #4
        От: Мнение за Ssang Yong Tivoli

        Пътен просвет 167 мм. По "ужасно заснежен и непочистен" път, има да пориш преспите с тая предна броня
        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

        Коментар


        • #5
          От: Мнение за Ssang Yong Tivoli

          Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
          Пътен просвет 167 мм. По "ужасно заснежен и непочистен" път, има да пориш преспите с тая предна броня
          Може би малко се изхърлих с това определение. Не искам да си представяте че кося напряко през някоя планина зимата. Просто обикновенно пътищата не са добре почитесни когато вали сняг и има малка снежна покривка. Другото е че паркинга ни е открит и никой не го чисти, та там редовно ми се случва да имам проблеми с излизането.
          Наистина 167 не са кой знае колко сравнение с истински джип или със 190-те (ако не бъркам) на Дъстъра, но сравнявайки ги със 120 на Аудито ми сега, мисля че ще са предостатъчно....

          Коментар


          • #6
            От: Мнение за Ssang Yong Tivoli

            Първоначално публикуван от cveteca Преглед на мнение
            Наистина 167 не са кой знае колко сравнение с истински джип или със 190-те (ако не бъркам) на Дъстъра, но сравнявайки ги със 120 на Аудито ми сега, мисля че ще са предостатъчно....
            Дъстър е с просвет не 190, а 210 мм и е с по-къси надвеси. При нормална експлоатация се чупи по-трудно от други марки. А че вътре е "дървен" - "дървен" си е. С бедна окомплектовка. Не само заради цената, но и да не изтегля много потенциални клиенти (пациенти) на паркетниците на Рено.

            Коментар


            • #7
              От: Мнение за Ssang Yong Tivoli

              Първоначално публикуван от dinko Преглед на мнение
              Дъстър е с просвет не 190, а 210 мм и е с по-къси надвеси. При нормална експлоатация се чупи по-трудно от други марки. А че вътре е "дървен" - "дървен" си е. С бедна окомплектовка. Не само заради цената, но и да не изтегля много потенциални клиенти (пациенти) на паркетниците на Рено.
              Предполагам че е така. Не споря че Дъстъра си има своите качества, но не това е целта на въпроса ми. Конкретно се интересувам от Tivoli, но както гледам май не са много разпорастранени и може и да не попадна на човек който има преки впечатления като собственик или поне да я е пошофирал известно време.

              Коментар


              • #8
                От: Мнение за Ssang Yong Tivoli

                Джипа не е само външен вид. По-добре дървено(зависи за кой какво е дървено) табло,но здрава механика отколкото красив,но на всеки три седмици да напомня за себе си. Не знам защо си мислите че Санг Йонг нямда се разкърца като лагерна количка табло/кори и т.н?За мен тогава външния вид минава много назад...
                Спред мен проблема е друг,от Ауди на Дачия ...

                Коментар


                • #9
                  От: Мнение за Ssang Yong Tivoli

                  Дъстър: Пътен просвет при празен автомобил: за 4x2 - 208 мм, за 4x4 - 213 мм
                  Ако няма преспи и не излизаш на черен път - все тая.
                  Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнение за Ssang Yong Tivoli

                    Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                    ...Спред мен проблема е друг,от Ауди на Дачия ...
                    Това е забавно. Може би трябва да уточня че става въпрос за А4 от 95-та година за да сме наясно че не е това проблема.....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнение за Ssang Yong Tivoli

                      Ако трябва да се сравнява дачия със Санг Йонг няма място за сравнение.Санг Йонг е доста по-напред.Дъстера и на мен ми е дървен доста както и всички дачии.Тиволито не е лошо за парите си.Пък и 5 години гаранция е доста добре.
                      SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнение за Ssang Yong Tivoli

                        Първоначално публикуван от svetli96 Преглед на мнение
                        Ако трябва да се сравнява дачия със Санг Йонг няма място за сравнение.Санг Йонг е доста по-напред.Дъстера и на мен ми е дървен доста както и всички дачии.Тиволито не е лошо за парите си.Пък и 5 години гаранция е доста добре.
                        Ами принципно изобщо не искам да сравняам Дъстър със Санг Ионг и нямам идея защо така се обърна темата. Просто питам за впечатления от Тиволи-то, и към момента не се интересувам от Дъстъра.

                        Между другото написах мненията си днес сутринта към 9 и едва към 20:00 часа бяха публикувани в темата. Би било хубаво ако модератора ми махне проверката която трябва да прави на тях, или ако е възможно да я прави по бързо (без да се обижда).

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнение за Ssang Yong Tivoli

                          Ами Тиволито не е лошо за парите си.Предлага всичко необходимо.По-комфортно е от дачия и по-добре направено.Имаш си и гаранция.Общо взето добра е машинката.Разбирасе Санг Йонг не използва най-качествените материали и след години ще поскръцва ама то това е при всички корейски и френски коли.Аз карам Кайрон 2.7 xdi автомат вече е на 9 години и има леко поскръцване от корите на вратите ама не е нещо фрапиращо и не е постоянно.
                          SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнение за Ssang Yong Tivoli

                            Първоначално публикуван от svetli96 Преглед на мнение
                            Ами Тиволито не е лошо за парите си.Предлага всичко необходимо.По-комфортно е от дачия и по-добре направено.Имаш си и гаранция.Общо взето добра е машинката.Разбирасе Санг Йонг не използва най-качествените материали и след години ще поскръцва ама то това е при всички корейски и френски коли.Аз карам Кайрон 2.7 xdi автомат вече е на 9 години и има леко поскръцване от корите на вратите ама не е нещо фрапиращо и не е постоянно.

                            Да предполагам че го има момента с качестовто на материалите, но все пак зная че не купувам Мерцедес. Принципно съм се насочил към дизеловият двигател поради по-добрата динамика. Интересува ме обаче дали си заслужава по-високата цена на автоматичната скоростна кутия? Незнам колко опит имат Санг ионг в тази сфера, а наистина предпочитам да взема автоматик, заради удобството.
                            Също така виждам че модела се предлага в 3 нива на оборудване (Advance, Comfort и Premium). Оправдана ли е по-високата цена на Premium спрямо Comfort за допълнителни екстри който добавя?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнение за Ssang Yong Tivoli

                              Ами автоматичните кутии,които слагат Санг Йонг са на Мерцедес.Перфектни са.Моя Кайрон е автомат 722.6 е кутията която е добре позната при Мерцедес.Здрава и безпроблемна.Предполагам и при Тиволи е така,но там несъм запознат дали е с тази кутия.Трябва да се допиташ до дилъра им Ратола.Принципно като си купуваш кола от среден клас какъвто е Тиволи е хубаво да е с повече екстри.За мен автомата е задължителен при джипките и лимузините.
                              SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X