Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за оптичен интернет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпрос за оптичен интернет

    Мнение на Румен Николов-sineto
    йок




    интернет...


    Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
    интернет...
    Дано Румен, да види темата и да помогне с каквото може.

    Между другото да спомена на Румен ако прочете тук, да узнае как работи един от техниците който дойде при мен.
    Когато нямах интернет през втората половина на август месец, в началото на септември месец се свързах с оператор и с една дума дойде техник, при което като отвори кутията на етажа откъдето се разпределени лан кабелите за интернета, оказа се след проверки изгорял суич, техника ми каза че не е бил оторизиран да смени суича, а някакъв друг колега трябвало да дойде, кога ще дойде, не се знаело, та тогава сложи някаква временна друга гола платка, какво бе учудването ми, като видях как хвана двете голи платки, обърна ги по гръб откъм спойките им, сложи едно парче плик между платките за изолация за да не дадат накъсо и после ги хвана със свински опашки, лан кабелите в кутията бяха нагънати и със сила натика платките и затвори вратичката, като малко преди да ги натика силово, лампичките на едната платка за малко изгаснаха, поосвободи малко място пак с натискане на кабелите и затвори вратичката, какво да ви кажа, останах без думи и не се сетих да направя снимка, толкова се радвах че ще имам нет че реших изобщо да не питам техника защо така рисково монтират платки, та като се замисля защо ли се учудвам че връзката прекъсва, ако така монтират и на друго място, олеле......

    Румене, ако решиш да пратиш хора лично да видят това което видях, пиши ми на ЛС за координати?
    Последно редактирано от Еделвайс; 01-10-17, 21:43. Причина: Пояснение

    Коментар


    • От: Въпрос за оптичен интернет

      Мислиш че това е прецедент ли?

      Коментар


      • От: Въпрос за оптичен интернет

        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
        ...какво да ви кажа, останах без думи и не се сетих да направя снимка, толкова се радвах че ще имам нет че реших изобщо да не питам техника защо така рисково монтират платки, та като се замисля защо ли се учудвам че връзката прекъсва, ако така монтират и на друго място, олеле...
        Ако си мислш, че си видял нещо екзотично - да те разочаровам.
        Така си беше едно време, по този начи работи ланаджийството и сега.
        Единствената разлика е, че на повечето места свалиха кабелите от фасадите.
        В резултат на това сега по-рядко тече вода от ерджейката - това поне трябва да се отбележи [emoji23]



        PS: Е тия суичове даже не са били в кутия.
        Всъщност не е точно така - подпокривното на панелката може да се приеме за голяма кутия с технологични вентилационни отвори за пасивен кулинг [emoji5]
        Последно редактирано от Esper; 02-10-17, 02:25.
        Враг усраине

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X