Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за оптичен интернет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Въпрос за оптичен интернет

    Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
    Аз имам предвид за вътрешната локална мрежа дали ще я правиш оптика
    Нека първо да ми прекарат оптиката до апартамента, и вече на първо време локално в нас, ще ползвам стария си ми рутер и с лан свързаност, а впоследствие ще купя направо висок клас рутер към който директно да включа оптиката и от там насетне към лаптопа и телевизора.

    Коментар


    • #32
      От: Въпрос за оптичен интернет

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Я кажи това как сте го постигнали? (да светне де, иначе е ясно как пораженията са избегнати)
      Аааа между два стълба за осветление за които бяха хванати мрежата на тролеите в голям морски град.


      п.п Имах една колежка от Нова Загора,та тя питаше ,някой ви помогна или сами го измислихте[emoji3]
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #33
        Re: Въпрос за оптичен интернет

        Павка вземи си един микротик hap не лайт. Хвани някой да ти го настрои правилно и си пусни мед. Вържи го на хубав юпс и не го мисли. Оптиката е хубаво нещо но за да докараш повече от гигабит струва едни пари, които са безмислени за домашна мрежа. Ще ти теябват конвертори за всяка точка и упражнението губи смисъл.

        Коментар


        • #34
          От: Re: Въпрос за оптичен интернет

          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
          Павка вземи си един микротик hap не лайт. Хвани някой да ти го настрои правилно и си пусни мед. Вържи го на хубав юпс и не го мисли. Оптиката е хубаво нещо но за да докараш повече от гигабит струва едни пари, които са безмислени за домашна мрежа. Ще ти теябват конвертори за всяка точка и упражнението губи смисъл.
          Мерси за съвета Дани, така и ще направя, нека да видим как ще работи устройството на Була от оптика към мед, и вече при нужда ще те питам за повече подробности.

          Коментар


          • #35
            От: Въпрос за оптичен интернет

            И аз това повтарям от началото. Повече от 1Gbps е абсолютно безмислено за домашна мрежа, защото нито имаш какво да трансверираш, нито хардуер които да поеме такъв трафик....

            Коментар


            • #36
              От: Въпрос за оптичен интернет

              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
              Нека първо да ми прекарат оптиката до апартамента, и вече на първо време локално в нас, ще ползвам стария си ми рутер и с лан свързаност, а впоследствие ще купя направо висок клас рутер към който директно да включа оптиката и от там насетне към лаптопа и телевизора.
              Това с високия клас рутер и оптиката леко ме съмява да се получи.
              When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

              Коментар


              • #37
                От: Въпрос за оптичен интернет

                Нищо съмнително няма, получава се. Само е интрига докато разбереш кои vlan номера ползват.

                Коментар


                • #38
                  От: Въпрос за оптичен интернет

                  Я даите някои модел или линк на рутер с оптичен wan да видим...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Въпрос за оптичен интернет

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Нищо съмнително няма, получава се. Само е интрига докато разбереш кои vlan номера ползват.
                    Има поне няколко технологии за докарване на оптичен нет до краен клиент при покупката на крайно устройство следва да се съобразиш с това. Различните доставчици ползват различни начини за свързване да не се окаже че след смяна на доставчика оставаш с тухла струваща трицифрена сума. Да не говорим че при каквато и да е замяна на оптично устройство най-вероятно ще трябва съдействие от другата страна което се съмнявам че ще получиш.
                    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                    Коментар


                    • #40
                      Re: От: Въпрос за оптичен интернет

                      Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                      Я даите някои модел или линк на рутер с оптичен wan да видим...
                      Микротик hap. Не лайт, 5 порта гигабит и оптика.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Въпрос за оптичен интернет

                        Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                        Има поне няколко технологии за докарване на оптичен нет до краен клиент при покупката на крайно устройство следва да се съобразиш с това. Различните доставчици ползват различни начини за свързване да не се окаже че след смяна на доставчика оставаш с тухла струваща трицифрена сума. Да не говорим че при каквато и да е замяна на оптично устройство най-вероятно ще трябва съдействие от другата страна което се съмнявам че ще получиш.
                        Е ще се съобразиш де.

                        В зависимост от залога и калпавостта на крайното устройство от доставчика може да се окаже че трицифрена сума е добра цена за осигуряването на читав интернет. Съдействие ако не получиш, ще смениш доставчика и толкова.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Въпрос за оптичен интернет

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Е ще се съобразиш де.

                          В зависимост от залога и калпавостта на крайното устройство от доставчика може да се окаже че трицифрена сума е добра цена за осигуряването на читав интернет. Съдействие ако не получиш, ще смениш доставчика и толкова.
                          Интернета ще си е достатъчно читав и през ont-то на доставчика пуснат като bridge. Информацията която имам е че никой от големите доставчици няма да ти регистрира spf модула в тяхното olt. Ако ти знаеш някой доставчик ползволява такова нещо за домашен интернет сподели.
                          When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Въпрос за оптичен интернет

                            Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                            Интернета ще си е достатъчно читав и през ont-то на доставчика пуснат като bridge.
                            Зависи от късмета и от критериите за читав.

                            Лично аз съм ги правил тези неща без изобщо да тревожа доставчика с въпроси.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Въпрос за оптичен интернет

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Зависи от късмета и от критериите за читав.

                              Лично аз съм ги правил тези неща без изобщо да тревожа доставчика с въпроси.
                              Кой доставчик с какъв модул как се регистрира в olt-то без намеса от тяхна страна? Може и на лични.
                              When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Въпрос за оптичен интернет

                                Изобщо нищо никъде не регистрирам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X