Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за оптичен интернет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпрос за оптичен интернет

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Какъвто и оптичен кабел да са пуснали,ти гарантирам че с голи ръце ще ти е трудно да го прецакаш.Ако кабела е със фибро водач,със ръце не можеш да го прецакаш,повреждал съм такъв магистрален кабел на Виваком полагайки до него във същото HDP ,движещия се кабел- новия,протърква статичния кабел,тубите се оголват и влакната чупят.
    п.п Ако правилно съм ти разчел мерните единици,200 мегабита са 16 мегабайта в сек.
    Вероятно си прав, просто техниците са се презастраховали и ми казаха да не го прегъвам. Сега намерих едно парче от кабела (hi-tech 1f g.657a armor foc - това пише на кабела) който остана при монтажа и го отрязах да видя какво има и изглежда здрав, около кабела има метално жило което всъщност пречи да се извие и да се пречупи, иначе пробвах да пречупя самото влакно и като го огънах на буква Г се чу звук от счупване, едно леко изпукване

    Последно редактирано от 600sel; 11-06-17, 23:41. Причина: 1

    Коментар


    • #17
      От: Въпрос за оптичен интернет

      Това се води бронировка,това е кабел за вътрешно полагане,металния тел пази кабела на опън,бронировката пази срещу механични повреди,тоя кабел е сравнително скъп ,ползва се основно при полагане в тръба на повече​ от един кабел ,срещу протриване за което споменах.



      При този ъгъл е малко вероятно да се счупи,трябва да го огънеш към 0 градуса с тая окръжност,бялото се казва туба,в нея има гаден силикон,в силикона плува влакното което има защитен цветен пластмасов филм.

      Тоя кабел е кофти за работа,на всичко отгоре е 1 влакно,тоест разклонение от Ман мрежа към краен потребител.
      Последно редактирано от Roninn; 12-06-17, 00:31.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #18
        От: Въпрос за оптичен интернет

        Забравих да кажа че предвид цената му,се полага на места дето се предполага наличие на мишоци.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #19
          От: Въпрос за оптичен интернет

          Както казах във Варна работят с тънки кабелчета (мисля това е четирижилно)...
          Тенекия в него няма никаква (отдавна сплайсвах, ама май имаше някаква синтетична нишка вътре, заедно с оптичните нишки)...
          Опъваше се през тънки тръби безпроблемно... Огъваше се на 90 градуса със сравнително малък радиус (при монтаж в апартамент нямаше никакъв проблем да направиш ъгъла с леко заобляне на мазилката при преминаване на стена)...
          Това тук е как излиза кабела в офиса - за сравнение онова горе е телексна розетка, ама тя е с размер на телефонна Да, малко грозно е, ама е скрито зад бюра и не пречи Сечението на кабелчето е под 2х3мм...
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170612_083329.jpg
Прегледи:1
Размер:221.9 КБ
ID:5756329
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #20
            От: Въпрос за оптичен интернет

            Двойка е кабела на първо четене,всички работят по къщи и апартаменти с такъв
            За вътрешно и аз ползвам такъв,цената му е най ниската възможна,приятен е за работа.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #21
              От: Въпрос за оптичен интернет

              Въпреки всичко мисля бе четворка - 2х2, тънки като косъмчета Трябва да видя дали ми е останало парченце...
              Но действията бяха отдавна, та може и да бъркам де
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #22
                От: Въпрос за оптичен интернет

                Това въобще не е важно ,важен е крайния ефект
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #23
                  От: Въпрос за оптичен интернет

                  @Павел Василев в крайна сметка какво реши оптика ли ще пускаш?

                  Ето малко цени:
                  Optical Media Convertor 1 Gbps - 60 лв за брой (за 1 кабел ти трябват 2)
                  PCIe карта с оптичен вход - 200 лв брой

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпрос за оптичен интернет

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    Всъщност наличието на проволка в оптиката е по скоро изключение отколкото правило.Досега съм срещал задължително изискване за проволка само когато кабела е за директно заравяне,без HDP тръби и никакво осигуряване.На обекти като жп-то и ТЕЦ Марица комплекса сме полагали въздушно, оптичен кабел със кевлар,проволка няма как да пуснем въздушно няколко стотин километра и то на 3 метра от фидера.



                    Такъв е кабела
                    Използва се ADSS - All dielectric Self Supporting оптичен кабел.

                    Мога да ти навъртя разумно количество метри.

                    Като гледам на какво отстояние сте от контактната мрежа, инсталацият трябва да си е професионална.

                    Ако имате нужда - обадете се.

                    Т
                    Good guys drive Land Rovers!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въпрос за оптичен интернет

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Както казах във Варна работят с тънки кабелчета (мисля това е четирижилно)...
                      Тенекия в него няма никаква (отдавна сплайсвах, ама май имаше някаква синтетична нишка вътре, заедно с оптичните нишки)...
                      Опъваше се през тънки тръби безпроблемно... Огъваше се на 90 градуса със сравнително малък радиус (при монтаж в апартамент нямаше никакъв проблем да направиш ъгъла с леко заобляне на мазилката при преминаване на стена)...
                      Това тук е как излиза кабела в офиса - за сравнение онова горе е телексна розетка, ама тя е с размер на телефонна Да, малко грозно е, ама е скрито зад бюра и не пречи Сечението на кабелчето е под 2х3мм...
                      [ATTACH=CONFIG]917823[/ATTACH]
                      Това си е меко казано неправилна инсталация! Изглежда е спазен ъгъла на завиване (bending radius), но е оставен да се рее във въздуха и е въпрос на време да преживее силни емоции.

                      Сега има влакна G.657, които са bent insensitive - т.е. по нечувствителни към огъване. Но все пак е редно да уважаваме светлината, а не да я блъскаме из чупките...

                      Т
                      Good guys drive Land Rovers!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въпрос за оптичен интернет

                        Първоначално публикуван от Turbozmej Преглед на мнение
                        Това си е меко казано неправилна инсталация! Изглежда е спазен ъгъла на завиване (bending radius), но е оставен да се рее във въздуха и е въпрос на време да преживее силни емоции.
                        Е нали в края на краищата някъде трябва да излезе от канала и да отиде до крайното устройство
                        Това вече е 'хвърчащата част' на инсталацията - на 10см от края на снимката е Алкателчето, което преобразува оптиката в LAN Просто ги помолих да оставят малко 'слабо' на оптиката, защото не бях сигурен къде ще сложа преобразувателя..
                        Правилна/неправилна инсталации - вече години си кара, защото както казах - мястото е зад бюро, където никой няма достъп
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Въпрос за оптичен интернет

                          Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                          @Павел Василев в крайна сметка какво реши оптика ли ще пускаш?

                          Ето малко цени:
                          Optical Media Convertor 1 Gbps - 60 лв за брой (за 1 кабел ти трябват 2)
                          PCIe карта с оптичен вход - 200 лв брой
                          Миналата седмица дадох заявка към офис на Булсата, чакам техниците да ме вместят в графика и да ми се обадят за монтажа, ама като знам по колко време се чака за дадена заявка, дано е скоро.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Въпрос за оптичен интернет

                            Аз имам предвид за вътрешната локална мрежа дали ще я правиш оптика

                            Коментар


                            • #29
                              От: Въпрос за оптичен интернет

                              Първоначално публикуван от Turbozmej Преглед на мнение
                              Използва се ADSS - All dielectric Self Supporting оптичен кабел.

                              Мога да ти навъртя разумно количество метри.

                              Като гледам на какво отстояние сте от контактната мрежа, инсталацият трябва да си е професионална.

                              Ако имате нужда - обадете се.

                              Т
                              Това работи от 4-5 години
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #30
                                От: Въпрос за оптичен интернет

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                ...
                                Относно металното жило в оптиката,имал съм случай да светне като реотан,оптиката се сгромолясва,но поражения по клиентските у-ва няма и няма начин и да има!
                                Я кажи това как сте го постигнали? (да светне де, иначе е ясно как пораженията са избегнати)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X