Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз с Land Rover Discovery 2 Td5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • И аз с Land Rover Discovery 2 Td5

    Привет на всички във форума на Land Rover.
    Сдобих се с това Диско:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170228_152453_resized.jpg
Прегледи:1
Размер:277.8 КБ
ID:6134436

    Макар, че не се наложи, все пак искам да благодаря на Радослав Стефанов за готовността да помогне при огледа.
    Благодарение на написаното във форума понаучих и някои неща за модела като предимства и недостатъци, но тепърва ще го опознавам.

    Предишният собственик се е постарал и е направил доста по него, но и за мен ще има работа.

    Първи впечатления - явно трябва да се кара като камион. Ускорение - мудно (като база за сравнение Спортидж 83 к.с. е осезателно по-пъргав). Максимална скорост на равно само за проба - до към 120, но повече не. Може да се дължи на по-големите гуми (265/75/16) или на по-ниско налягане (спирах на 5 бензиностанции и никъде нямаше работещ манометър).
    Също така може да не му достига въздух (възд. филтър се оказа много замърсен, а и засмукващата част на шнорхела е обърната назад?). При подаване на газ като че ли има някакъв свободен ход на педала, т.е. не реагира веднага, а се чува съвсем лека промяна в работата на мотора.
    Замерен разход за ориентир пълно-пълно при каране с максимално разрешената скорост по маршрута (без магистрала) с климатик - 12,5 за 100 км.

    Има и някои омаслявания. Най-належащо ми изглежда на задното колело от трансмисионно масло. При Спортиджа съм се сблъсквал с това и се оказаха два семеринга на полуоската, но тук доколкото се запознах с устройството има само един о-пръстен за уплътнение на главината. За съжаление не го намирам наличен в БГ.

    Всякакви коментари и препоръки са добре дошли. Ще докладвам за развитие по темата.
    БИО пчелен мед и пчелни продукти
    0888 66 59 73

  • #2
    От: И аз с Disco 2 Td5

    Колега честито и много безаварийни!,аз също съм хвърлил око на тази марка,но времето ще покаже,като за начало един малък съвет,обърни шнорхела напред и ще усетиш разликата,така както е при движение,особенно с по-голяма скорост,от завихрянето на въздуха се получава вакум и не му достига въздух.Поздрави!

    Коментар


    • #3
      От: И аз с Disco 2 Td5

      Честито ...много хубава машина
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • #4
        От: И аз с Disco 2 Td5

        Честито и много добре е станала, така се почва, и няма свършване.

        Коментар


        • #5
          От: И аз с Disco 2 Td5

          Браво, отличен избор.
          Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
          LZ2РSD

          Коментар


          • #6
            От: И аз с Disco 2 Td5

            Честито, добър избор. Тромав си е, дава каквото искаш на високите обороти. Разхода на гориво ми е около 10л за пример пътя Русе-Пловдив при скорост около разрешената.

            Коментар


            • #7
              От: И аз с Land Rover Discovery 2 Td5

              Честито за придобивката! Не е тромав, може би има проблем някъде, но първо едно преслушване с наноком или друга диагностика и тогава пипане. Гумите не са ли 245/75/16?
              Не бързай ако искаш да стигнеш
              __________________________________
              Discovery II TD5 10P

              Коментар


              • #8
                От: И аз с Land Rover Discovery 2 Td5

                Честито и добре дошъл. Не е тромав има някакъв проблем явно.
                Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                Коментар


                • #9
                  От: И аз с Land Rover Discovery 2 Td5

                  Честито и от мен и аз съм отскоро с такава машина и все още я разучавам !
                  Land rover 2.5 tdi
                  0884035413

                  Коментар


                  • #10
                    От: И аз с Land Rover Discovery 2 Td5

                    Благодаря за приветствията (и за коригираното наименование на темата).

                    Смених въздушния филтър и обърнах шнорхела напред, което доведе до подобрение - машината вече отговаря адекватно на подаването на газ, но само до към 2200 об. Примерно на 4-та, при скорост около 50 км/ч като се подаде газ още от 1500 об. се усеща добра тяга. Стигне ли до към 2200 об. обаче все едно нещо го спъва. На 5-та достига до към 2000 об. На свободна достига 4000 с лекота. Някъде във форума бях срещнал тема с подобни симптоми и виновникът май беше някакъв клапан. Търся къде да направя диагностиката, че в малкия град е по-трудно.

                    Разходът ще се окаже по-малък, понеже по километраж отчита по-малко изминати км от реалните. Гумите са 265/75/16.

                    Днес при спускане се усети едно равномерно потропване. При спряло положение го разклатих отзад за теглича наляво-надясно, при което се чува едно такова тропане. Понеже нямах подръка помощник, не можах да установя точно откъде идва, но ми се стори, че е от това, което в ръководството се нарича Watt's linkage. Може някой тампон да е за смяна. При първа възможност ще го огледам по-подробно на канал.
                    БИО пчелен мед и пчелни продукти
                    0888 66 59 73

                    Коментар


                    • #11
                      От: И аз с Land Rover Discovery 2 Td5

                      Честито и много безаварийни километри !!!
                      "Land Rover не губи масло, той маркира територия."

                      Искам България чиста!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: И аз с Land Rover Discovery 2 Td5

                        Честито! Много да и се радваш и тя теб! Дребни нещица винаги има, но ще ги пребориш!
                        LR Disco II 99 - TD5
                        www.lre-bulgaria.org

                        Коментар


                        • #13
                          От: И аз с Land Rover Discovery 2 Td5

                          Честито, това е марката за извън пътя! Виж настройките на компа, не би трябвало да е муден. Със здраве да се го караш и да сте доволни взаимно.

                          Коментар


                          • #14
                            От: И аз с Land Rover Discovery 2 Td5

                            Честито и от мен.Относно проблема със ускорението,прегледал ли си маркучите (особенно кривините) от турбото към охладитела и от него към всмукателния колектор.Датчиците за по сигурно си ги разкачи и припръскайж и зачисти със контактен спрей.
                            Use since:
                            OpenBSD 3.x
                            FreeBSD 4.x
                            Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                            Коментар


                            • #15
                              Re: И аз с Land Rover Discovery 2 Td5

                              Първоначално публикуван от inp Преглед на мнение
                              Привет на всички във форума на Land Rover.
                              Сдобих се с това Диско:

                              [ATTACH=CONFIG]917650[/ATTACH]

                              Макар, че не се наложи, все пак искам да благодаря на Радослав Стефанов за готовността да помогне при огледа.
                              Благодарение на написаното във форума понаучих и някои неща за модела като предимства и недостатъци, но тепърва ще го опознавам.

                              Предишният собственик се е постарал и е направил доста по него, но и за мен ще има работа.

                              Първи впечатления - явно трябва да се кара като камион. Ускорение - мудно (като база за сравнение Спортидж 83 к.с. е осезателно по-пъргав). Максимална скорост на равно само за проба - до към 120, но повече не. Може да се дължи на по-големите гуми (265/75/16) или на по-ниско налягане (спирах на 5 бензиностанции и никъде нямаше работещ манометър).
                              Също така може да не му достига въздух (възд. филтър се оказа много замърсен, а и засмукващата част на шнорхела е обърната назад?). При подаване на газ като че ли има някакъв свободен ход на педала, т.е. не реагира веднага, а се чува съвсем лека промяна в работата на мотора.
                              Замерен разход за ориентир пълно-пълно при каране с максимално разрешената скорост по маршрута (без магистрала) с климатик - 12,5 за 100 км.

                              Има и някои омаслявания. Най-належащо ми изглежда на задното колело от трансмисионно масло. При Спортиджа съм се сблъсквал с това и се оказаха два семеринга на полуоската, но тук доколкото се запознах с устройството има само един о-пръстен за уплътнение на главината. За съжаление не го намирам наличен в БГ.

                              Всякакви коментари и препоръки са добре дошли. Ще докладвам за развитие по темата.
                              Код:
                              При подаване на газ като че ли има някакъв свободен ход на педала, т.е. не реагира веднага, а се чува съвсем лека промяна в работата на мотора.
                              Такова нещо се чува и при мен. Но обороти са на към 700. леко пипане на гасъта и се чува поразлично и иска да се тресе и клати двигател, но повишване на обороти звука и тропане изчезва (тва е след основен ремонт).
                              Код:
                              Замерен разход за ориентир пълно-пълно при каране с максимално разрешената скорост по маршрута (без магистрала) с климатик - 12,5 за 100 км.
                              Толко е. По магистрала ше падне малко. Ако имаш аутопилот ще падне разхода на магистрала (може и до 10Л/100км) (ако нямаш имам аз един копмплект за автопилот)

                              Код:
                              12-06-17, 16:36inp
                              
                              От: И аз с Land Rover Discovery 2 Td5 Благодаря за приветствията (и за коригираното наименование на темата). Смених въздушния филтър и обърнах шнорхела напред, което доведе до подобрение - машината вече отговаря адекватно на подаването на газ, но само до към 2200 об. Примерно на 4-та, при скорост около 50 км/ч като се подаде газ още от 1500 об. се усеща добра тяга. Стигне ли до към 2200 об. обаче все едно нещо го спъва. На 5-та достига до към 2000 об. На свободна достига 4000 с лекота. Някъде във форума бях срещнал тема с подобни симптоми и виновникът май беше някакъв клапан. Търся къде да направя диагностиката, че в малкия град е по-трудно. Разходът ще се окаже по-малък, понеже по километраж отчита по-малко изминати км от реалните. Гумите са 265/75/16. Днес при спускане се усети едно равномерно потропване. При спряло положение го разклатих отзад за теглича наляво-надясно, при което се чува едно такова тропане. Понеже нямах подръка помощник, не можах да установя точно откъде идва, но ми се стори, че е от това, което в ръководството се нарича Watt's linkage. Може някой тампон да е за смяна. При първа възможност ще го огледам по-подробно на канал.
                              За тои клапан кои мислиш да мойе да е за управление на турбо. wastegate control valve. Питаи чичо гугле. Другия клапан кои мойе да провериш е преливен клапан (на траба междо турбо и филтер). МАФ ако ше го смениш... вземаи VDO (съкпо ама си заслужава)

                              Диагностика. Ако си около София мога да помогнем
                              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-06-17, 18:12.
                              o89 sedem sedem 33 986

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X