Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спирачния педал пулсира

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Спирачния педал пулсира

    Набелязахме ти много възможни причини и вероятни сюжети. Прави си един списък и давай наред. Взе да ми става много любопитно какво ще се окаже Обещай да пишеш!!
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

    Коментар


    • #47
      От: Спирачния педал пулсира

      Да, да... има варианти, дайте ми няколко дена, че и други задачки излизат...

      Обезателно ще пиша при развитие!

      Коментар


      • #48
        От: Спирачния педал пулсира

        Кольо всичко това го знам и съм напълно съгласен с теб само , че никак не обичам да се втилясвам чак толкова и да се вманячвам , че да сменям течност всяка година , а и колко влага ще събере системата та чак и някакво количество вода да се образува за една година.Имал съм кола на , която никога не е била сменяна течност за поне 20 год. период , но съм отварял заради някакъв проблем например теч от цилиндър. При отваряне в началото течността наистина е утайка от мех. примеси , лумен прах и фина ръжда , да текне вода не ми се е случвало/ виж за спортни цели там е друго/. Така , че за механични примеси , метални стружки , гумени стружки и др. също съм съгласен. Колеги има един лаф ,,Всеки според чергата си,, и кой когато иска и сметне за добре да си сменя течността на спирачките /,,Всеки башка луд,,/.
        Кольо не те разбрах само кокво общо има ръчната спирачка за кипването при положение , че при повечето коли принципа на работа на ръчната е чисто механичен , а не хидравличен , т. е. не участва налягането на спирачна течност?
        Айдее крайно време е проблема с тресенето на педала да бъде открит , какво толкова вариантите са няколко и са описани от този или онзи по горе в темата. Впрочем и мен ме чака цапаница в най скоро време , че и моята Китара плаче за смяна на заден десен спир. цилиндър. Миналата година смених заден ляв , но едни леваци в Царево в магазина объркаха модела та да не бия път до там се наложи с флекс , шмиргел и дрелка да пригаждам цилиндъра за моя модел./Дадоха ми алуминиев и със съвсем други размери и форма , а моя е от черна сомана , е сега този път смятам да внимавам в магазина. Поздрави и успех на колегата с Китарата.
        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

        Коментар


        • #49
          От: Спирачния педал пулсира

          Трапере, аз също изобщо не се вманиачавам, и никога не съм сменял спирачна течност заради това, че била стара. Единствено ако изтече по някаква причина.
          Вода няма и да видиш да текне, тя си е разтворена в течността. Тя(течността) е силно хигроскопична и разтваря всяка налична вода, и я разтваря много добре, та и да искаш-няма да видиш свободна вода в системата.

          Ръчната спирачка си е чисто механична на почти всички коли, но нали като я оставиш леко натегната води до загряване на барабан/диск-същото което се получава при интензивно ползване на крачната спирачка. Оттам се стоплят цилиндърчетата, и течността(водата в нея) кипва.
          Случвало ми се е на камиончето(Форд транзит), ма ей на-беше преди 3-4 години, а още си карам със същата течност.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #50
            От: Спирачния педал пулсира

            Първоначално публикуван от vitar Преглед на мнение
            JSAETD01V00115538

            Няма побългарявано, според мен.
            Просто е в доста лошо състояние колата, като цяло, дето се вика всичко си е оригинално, от завода не е пипвано нищо...
            Японка е, почвай да пипаш, иначе няма да стане.

            Коментар


            • #51
              От: Спирачния педал пулсира

              Проблема е намерен - крива задна полуоска.
              За спирачната течност - тя си беше за смяна, не съжалявам, че съм я сменил.

              Благодаря на всички за разискването, помогнахте ми много!

              Коментар


              • #52
                От: Спирачния педал пулсира

                Това и се очакваше , или аксиалното биене на криви дискове или радиалното биене на барабан в челюстите вследствие крива полуоска в задния мост на Китарата.
                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                Коментар


                • #53
                  От: Спирачния педал пулсира

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение

                  Ръчната спирачка си е чисто механична на почти всички коли, но нали като я оставиш леко натегната води до загряване на барабан/диск-същото което се получава при интензивно ползване на крачната спирачка. Оттам се стоплят цилиндърчетата, и течността(водата в нея) кипва.
                  Ще ме извиниш , но при барабанни спирачки отзад , дали ръчна или педал не знам как така лесно ще стопли буталцата , а от там чак да ,,заври ,,течността в цилиндърчетата??? Челюстта контактува с най много 3 или 4 кв. милиметра върху буталцето. Виж при дисковите спирачки и при мн. интензивно и джигитско натискане е възможно да се случи , поради простата причина , че там контактната площ с , която лежи буталцето върху накладката е много голяма.
                  Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Спирачния педал пулсира

                    Диференциалът даже завира, често за последно. И много работи завират, а че течността е завирала обикновено се разбира следващия път по някое надолнище.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #55
                      От: Спирачния педал пулсира

                      Мн. работи завират , но при спорт или тежък Офроад или ако говорим за тежко натоварени машини , влекачи тирове при , които трябва максимално добре да се използват и предавките по мн. стръмните нанадолнища. Ако завираха така дифовете и спирачните течности на леки автомобили по нормален асфалт и каране и спиране с акъл /мотора и компресията за спирачка/ то жив човек нямаше да остане с това творение аФтомобил , жип и отдавна да бяхме се отказали ние човеците от този вид транспорт. Сега сериозно , по горе става дума за барабанните спирачки.
                      Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Спирачния педал пулсира

                        Както писах по-горе-на мен ми се случи с Форд транзит. Именно от забравена ръчна спирачка.
                        Та кое как контактува, и колко стопля не съм мерил, но със сигурност знам,че нямах спирачки след 15 километра, та спирах със скоростите. Като слязох пред над ме лъхна миризма на "топло", огледах откъде идва-от задните колела. Още преди да пипна барабаните разбрах какво е станало, и просто влязох в кабината да пусна ръчната спирачка.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Спирачния педал пулсира

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Както писах по-горе-на мен ми се случи с Форд транзит. Именно от забравена ръчна спирачка.
                          Та кое как контактува, и колко стопля не съм мерил, но със сигурност знам,че нямах спирачки след 15 километра, та спирах със скоростите. Като слязох пред над ме лъхна миризма на "топло", огледах откъде идва-от задните колела. Още преди да пипна барабаните разбрах какво е станало, и просто влязох в кабината да пусна ръчната спирачка.
                          Пак добре , че се размина с по лошото.........машини , всичко можеш да очакваш от тях пущините.
                          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Спирачния педал пулсира

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение

                            Ръчната спирачка си е чисто механична на почти всички коли, но нали като я оставиш леко натегната води до загряване на барабан/диск-същото което се получава при интензивно ползване на крачната спирачка. Оттам се стоплят цилиндърчетата, и течността(водата в нея) кипва.
                            Случвало ми се е на камиончето(Форд транзит), ма ей на-беше преди 3-4 години, а още си карам със същата течност.
                            Даа при чисто механичната ръчна спирачка Коле това не може да се случи поради простата и елементарна причина , че когато я дръпнеш челюстите се отварят без участието на буталцата , а чрез ОТДЕЛНА лостова система /щанга/. По този начин нагрятата накладка не ти опира изобщо в челото на буталцето. Та това трябва най после да е ясно. Със здраве и всеки да си налива течности кога му скимне............!
                            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Спирачния педал пулсира

                              Абе така си е, няма спор. Но загряването е дълго, и отдава температура на всичко наоколо. Като цилиндърчето е от това "наоколо", и то доста близко.

                              Нали ти казвам-играл съм го това с ръчната, затова и съм толкова категоричен в мнението си.

                              Няма значение по какъв начин се стопля спирачната течност, ако в нея има разтворена вода-винаги ще се появи ефекта на мекия педал.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X