Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спирачния педал пулсира

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Спирачния педал пулсира.

    То ако е полуоска, нали се сещаш лагера на какво ще е заприличал...
    При рязко и дилно натискане пак ли го има пулсирането? Водачите като ги "раздвижихте", луфта как им беше?
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

    Коментар


    • #17
      От: Спирачния педал пулсира.

      Направи това което ти казах.
      Знам какво е пулсиране на педала, имах го при мен и се оправи с горното.
      Течноста в казанчето беше като сълза, но няма да ти казвам какво изтече.
      / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

      Коментар


      • #18
        От: Спирачния педал пулсира.

        Стоян - ами то на ляв завой доста шум има...
        За водачите - има луфт, доста...
        При силно натискане - трябва да пробвам.
        Емо - ще пробвам!

        Коментар


        • #19
          От: Спирачния педал пулсира.

          Е щом и от спирачната течност взеха да пулсират педалите ..........? Крива полуоска ъпсурт , а задни барабани също.Я качи на някой приятел дисковете от китарата да видиш.
          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

          Коментар


          • #20
            От: Спирачния педал пулсира

            Когато незнам нещо - питам, когато съм се сблъсквал с даден проблем и съм го отстранил по един или друг начин - го споделям, а който иска да вярва.
            Когато при мен се появи леко това пулсиране, първоначално не му отдадох голямо значение. В последствие, започна да ме дразни повече и когато предницата на колата започна да притреперва при спиране, се заех да търся проблема.
            Започнах от елементарните неща -нови накладки, раздвижване на спирачните апарати, почистване и смазване на водачи,като се надявах да се оправи,защото не ми се сменяваха дисковете,които видимо си бяха идеални.
            Не обезвъздуших системата, защото не намерих спирачната течност която бях купил преди.
            Покарах няколко дни за да улегнат накладките но промяна нямаше.
            Реших че дисковете са виновни и колкото и да не ми се сменяваха започнах да търся и сондирам мнения, за нещо по качествено.
            Така между другото, един ден видях сп.течност,имах свободно време и обезвъздуших предните колела. Изтече голям тиняк, като близо 10-на пъти съм обезвъздушавал всяко предно колело, докато не ми свърши шишето за доливане,а течноста беше сменявана основно преди 3 години.Задните ги оставих за следващия ден.
            Вечерта тръгнах да се прибирам с колата и О чудо -няма пулсиране в педала,няма притреперване в предницата, няма и помен от предишното състояние.
            Вече 2-ра година проблема не се е появил,а още съм си със старите дискове,като два пъти съм сменял накладки.
            Така че се почва от елементарните неща, които могат да ти решат проблема.
            / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

            Коментар


            • #21
              От: Спирачния педал пулсира

              Има ли налягане в системата,което се разбира при обезвъздушаването,няма как да е от течност.На старите коли пък въобще не се сменяваше.При тебе явно е някакво съвпадение ,проблема се е решил при сработване на новите неща ,ти в тоя момент си сменил течността и си решил че е от това .На 70%процента от колите надали е сменявана спирачна течност изцяло в системата освен аварийно или частично при интервенции по нея.Не казвам ,че е лошо да се сменява,но има ли налягане няма проблем.При затлачена система има мудно спиране или недоспиране дори всичко да е ново.Моя джип беше с блокирал водач на преден апарат,нито грее колело и спира като закован ,нямаше никакви симптоми и индикации за проблем видях при ревизия за накладки,беше като заварен ,правя ревизия 1-2 в годината или след гадно каране в кофти терени.При колегата проблема мисля че е механичен,не хидравличен,към проценти100>1.При тебее съвпадение,според мене.Колегата ще сподели предполагам и ако е от течност ще е прецедент ,а ти печелиш бира по куриер ,квато кажеш.
              Последно редактирано от faster; 11-06-17, 07:38.
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #22
                От: Спирачния педал пулсира

                Да вярно е - преди демокрацията не 70 а на 90% от колите, никой не сменяваше сп. течност, но тогава колите бяха други , а и течността беше друга.
                Също съм склонен да се съглася, че е възможно проблема да е механичен, а колегата да не го забелязва, или да не му отдава необходимото внимание : - примерно прекалено големи луфтовете във водачите, тръгнало уплътнение на някое от буталцата, спирачна помпа и карантията и, привидно читава огледална част на диска - но износена под формата на трапец / \ и така нататък. Обаче според мен, не може да се отхвърли и хидравличния проблем като евентуален виновник.

                А дали при мен е съвпадение - едва ли и много се съмнявам.
                Още повече, че с тази насока за спирачната течност, по спомен съм помогнал, на поне трима души от други авто форуми,(един с биене при спиране, друг с треперене във волана при спиране, трети с въпросното пулсиране/подритване на педала при натискане ) , които после са ми благодарили.

                В края на краищата , това е една евтина и бърза манипулация, която няма да навреди на колата и на джоба на колегата, а само ще е от полза - пък може и да се получат нещата и да се размине с по-голямо набутване и късане на нерви.
                / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                Коментар


                • #23
                  От: Спирачния педал пулсира

                  не се занимавай със стругари, барабаните се проверяват лесно. Вдигаш едото задно колело във въздуха (а ако си с ЛСД - направо целия мост), дърпаш леко ръчната и въртиш гумата. Ако са криви толкова, че да ти ритат педала, то си се чува.
                  При крива полуоска мята цялата гума, видимо. предните дискове, с все че са нови, не пречи да ги провериш и тях. на свалена гума, подлагаш 2 вулки (парчета тръба по 1 сант) и стягаш гайките, колкото да държат диска прилепнал до глажината. По начало се мери с индикаторен часовник на стойка, но ако нямаш, колкото за сверка, може и с едно стабилно закрепено какво-да-е криво желязо. Ако стърже тък-там, работата е ясна.
                  Случвало ми се е да ми дойдат чисто нови дискове криви, макар и само веднъж за засега.

                  Друг вариант е да натиснеш плавно спирачките на някое песъчливо място - която спирачка приритва, ще започне да блокира на пресекулки. Желателно е да си с другарче, което да гледа отстрани.

                  По принцип тия неща се проверяват с индикаторен часовник. Самият часовник с все магнитната стойка в Багира е 25 кинта. Китайски, вярно, но за целта по-хубав не ти ти трябва, а си 100% сигурен в резултата.

                  П.П. Спираната течност, така или иначе е препоръчително да се сменя от време на време. В сервизното ръководство си пише на колко, не помня наизуст, но не беше много дълъг интервала.
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Спирачния педал пулсира

                    Първоначално публикуван от vitar Преглед на мнение
                    При спиране спирачния педал пулсира. Поради това смених дискове с накладки отпред,
                    раздвижване на водачи и апарати, почистени главини без луфт, всичко перфектно...

                    Да, ама разлика няма - педала пак пулсира.

                    Идеи?
                    Ако всичко ти е ново и диска ляга на главината добре ( това може отново да го провериш за да е 100% сигурно, че няма пропуск ), остава да смениш спирачните маркучи щото имат навика като поостареят да надуват навътре като корозира металната оплетка в самия маркуч с годините и така се запушва, че сервото преодолява усилието за да бутне накладките, но на връщане няма как и някои от апаратите може да задържа / обикновено само единия, рядко и двата едновременно/ и от там може да закривиш диска дори и за няколко стотин колометра и то на извънградско. Отзад от натягане на барабаните може да усетиш същото почукване но на амбриажа, не на спирачния педал. Пробата е много лесна караш 20на км. извън и спираш плавно някъде за да провериш на ръка температурата на джантите, като подхождаш внимателно с приближаване на ръката ако усетиш жега значи някои апарат задържа. Джантите трябва да са почти студени при тази проба!
                    Real Recognize Real

                    Коментар


                    • #25
                      От: Спирачния педал пулсира

                      Има ли възможност да е крива главината. Последният път заради 0,08мм биене на главината си смених здравите дискове на колата.

                      Изпратено от моят SM-A320FL с помощта на Tapatalk

                      Коментар


                      • #26
                        От: Спирачния педал пулсира

                        Първоначално публикуван от dimichos Преглед на мнение
                        Има ли възможност да е крива главината. Последният път заради 0,08мм биене на главината си смених здравите дискове на колата.

                        Изпратено от моят SM-A320FL с помощта на Tapatalk
                        Според мен, не. И аз го играх филма, но заради тресене на волана при скорост над 130 и при най-малко натискане на спирачка над 115-120. Смених маркучи, водачи, шлайфах дискове, смених гумички на заподозрения апарат накрая смених комплект дискове с накладки. Без резултат! Оказа се главината.
                        Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                        Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                        Коментар


                        • #27
                          От: Спирачния педал пулсира

                          До колегата със прословутата ,,спирачна течност,,. Никога на никой от автомобилите , които съм имал до сега не съм сменял течността , а педал не ми е пулсирал. Веднъж ми пулсираше педал и то защото аз си бях виновен , че не си престъргах аз дисковете на струга , че нямах време а ги дадох на друг и му се доверих , а той естественно се бе у-рал. То и логично ако се замислиш няма как да стане тая работа. Проблема идва от странично биене /кривини/или в дисковете /нищо , че и вторите са нови/ или най малко вероятно крива главина.
                          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Спирачния педал пулсира

                            Спирачната течност принципно се сменя всяка година, иначе така като не се сменя си губи свойствата особенно ако поеме влага и последствията след това като ръждясали цилиндърчета и буталца, прецакани спирачни маркучи, гумички и други неща които сигурно не знам. Отделно дето като смених на една от колите ми спирачната течност / явно май и беше за първи път / колата спираче два пъти по-добре от преди смяната. Сменяйте си течността на две години и няма да имате никакви грижи.
                            Real Recognize Real

                            Коментар


                            • #29
                              От: Спирачния педал пулсира

                              Смених течноста, имаше нужда от смяна, доста беше тъмна.
                              За сежаление не е от нея, няма разлики в пулсирането.

                              За мен вариантите са задни барабани или крива полуоска, което пак е свързано с барабаните.

                              Като ги проверя, ще пиша!

                              Иначе, благодаря за полезните мнения!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Спирачния педал пулсира

                                Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                                До колегата със прословутата ,,спирачна течност,,. Никога на никой от автомобилите , които съм имал до сега не съм сменял течността , а педал не ми е пулсирал.
                                Голям подвиг и икономия си направил, ама жив и здрав бъди.

                                Колега Vitar, съжалявам че не се е отправила, но при мен сработи. Надявам се, че поне не съжаляваш за смяната на течноста,което е за твое добро.
                                Може да са барабани, дискове и още куп неща, но трябва да ги почваш едно по едно,ако искаш да решиш проблема.
                                Успех!
                                / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X