Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Последни колебания дали да е Kia Sportage

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Последни колебания дали да е Kia Sportage

    Кията не е автомоил, подходящ за мъченията на които иска да я подлага Янко, макар да е достатъчно държелива.
    Зависи как искаш да я ползваш.
    Сравнително нискобюджетен джип със сравнително евтина поддръжка и прекрасна возия като за джип. Добър комфорт и достатъчен обем.
    За евридей кола, както съм казвал много пъти, аз не я приемам. Независимо дизел, или бензин-газ. Особено ако се пътуват големи разстояния.
    За специфични нужди като ходене на леки разходки, за риба и до вилата, става екстра.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #17
      От: Последни колебания дали да е Kia Sportage

      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
      Кията не е автомоил, подходящ за мъченията на които иска да я подлага Янко, макар да е достатъчно държелива.
      Зависи как искаш да я ползваш.
      Сравнително нискобюджетен джип със сравнително евтина поддръжка и прекрасна возия като за джип. Добър комфорт и достатъчен обем.
      За евридей кола, както съм казвал много пъти, аз не я приемам. Независимо дизел, или бензин-газ. Особено ако се пътуват големи разстояния.
      За специфични нужди като ходене на леки разходки, за риба и до вилата, става екстра.
      Колега имам въпрос ако си осигуря един мотор за резерва какви други изненади мога да очаквам? При положение че имам цял мотор

      Коментар


      • #18
        От: Последни колебания дали да е Kia Sportage

        За евридей карам ауди А6 14 години съм с аудита но много страх като видя черен път а все на черно ме тегли Признавайте тая кия всеки ден ли се чупи че съм се запътил към този модел Фен съм на Янко макар че в такава кал никога не бих се набутал

        Коментар


        • #19
          От: Последни колебания дали да е Kia Sportage

          Не, не се чупи всеки ден. Напротив. Но ако си се ползва за каквото си е създадена. Непретенциозен СУВ.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #20
            От: Последни колебания дали да е Kia Sportage

            Първоначално публикуван от defin13 Преглед на мнение
            За евридей карам ауди А6 14 години съм с аудита но много страх като видя черен път а все на черно ме тегли Признавайте тая кия всеки ден ли се чупи че съм се запътил към този модел Фен съм на Янко макар че в такава кал никога не бих се набутал
            И много гледай какво вземаш,и не се чупят всеки ден.
            Първоначалният избор е от голямо значение,води хора които разбират.
            Пробвай всичко,4х4 ,заден диф. за ЛСД....
            А за голямата кал не казвай никога,че апетита идва с яденето.
            Успех!
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • #21
              От: Последни колебания дали да е Kia Sportage

              Ами като изключим, че няма нито една врата която да се затваря нормално заради провисналите панти, няма прозорец да се отваря и затваря като хората, къде заради копчетата, къде заради механизма. Стойката за резервната гума и тя провиснала и всичко скърца и постоянно блъскаш коланите, защото не се прибират, супер умрелите чистачки, ключалки и т.н и т.н.Това разбира се са дребните неща, които ако не си много взискателен няма да ти правят впечатление. Оттам се започва останалото, основен ремонт двигател, пружини, амортисьори, луфтове в предните гуми, лагери по 100 пъти сменяни, къде що има помпи и те, хъбове, блокирал имобилайзер (това е много весело занимание), кормилни пръти, накрайници и куп още други неща не ми се излиза до навън да вадя тефтера да опиша пълната картинка цифром и словом. Та сега имам една кола с която като се движа със 100 се чуствам на ръба на най-лошото, и постоянно се чудя ще стигна ли накъдето съм тръгнал. И като оставим неустановимите шумове и пукания от тук оттам( особено на черен път), какво ми остава като удоволсвие от притежанието на въприсния "джип". Карам всекидневно една от 6-7 различни коли, като навъртам доста километри на ден,месец и година, но това усещане като в тази " кола" никаде не съм изпитвал освен при руските производители. Иначе ти си прецени, ако ти е хоби да се влачиш по сервизите и всеки да вдига рамене за уж елементарните проблеми, това е твоята кола, не се колебай ами дерзай.

              Коментар


              • #22
                От: Последни колебания дали да е Kia Sportage

                Не оспорвам мнението на колегата. Всеки от своя опит и от своята камбанария.
                Да не забравя да спомена и за очакванията. Аз от кола, която мисла да ползвам за джип, нямам особено големи очаквания, предвид, че съм проходил с Фероза, а тя е таралясник, трактор и спартанска машина. Ако колегата иска качествен, модерен, комфортен СУВ, то това не е неговия. Но в сегмента, Спортиджа е по-добре от много други и няма аналог като цена на придобиване и цена на поддръжка.
                При мен попадна случайно донякъде, защото ми се строши Ферозата тогава, а за вилата особено зимно време, не мога без джип.
                Нямаше по-евтина алтернатива, а всички Витари например, с 5-6-7 години по-стари, струват доста повече.
                А са купчини ръжди. В момента, не може да се купи по-евтина джипка от Спортидж първо поколение.
                За около 2000 година пък, дума да не отваряме изобщо.

                Аз лично, с моята сериозни ядове не съм имал. За година и половина, като почти година съм я ползвал за евридейка.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #23
                  От: Последни колебания дали да е Kia Sportage

                  Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                  .
                  Не е лоша кията ,наблюденията са ми от Пенчовата...,ма къде го видя тоя обем бре.
                  Е за тебе и Пенчо -да , ама ако влезем аз и Регулатора примерно неможем и затворим вратите бре.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Последни колебания дали да е Kia Sportage

                    Първоначално публикуван от dilyan_n Преглед на мнение
                    Ами като изключим, че няма нито една врата която да се затваря нормално заради провисналите панти, няма прозорец да се отваря и затваря като хората, къде заради копчетата, къде заради механизма. Стойката за резервната гума и тя провиснала и всичко скърца и постоянно блъскаш коланите, защото не се прибират, супер умрелите чистачки, ключалки и т.н и т.н.Това разбира се са дребните неща, които ако не си много взискателен няма да ти правят впечатление. Оттам се започва останалото, основен ремонт двигател, пружини, амортисьори, луфтове в предните гуми, лагери по 100 пъти сменяни, къде що има помпи и те, хъбове, блокирал имобилайзер (това е много весело занимание), кормилни пръти, накрайници и куп още други неща не ми се излиза до навън да вадя тефтера да опиша пълната картинка цифром и словом. Та сега имам една кола с която като се движа със 100 се чуствам на ръба на най-лошото, и постоянно се чудя ще стигна ли накъдето съм тръгнал. И като оставим неустановимите шумове и пукания от тук оттам( особено на черен път), какво ми остава като удоволсвие от притежанието на въприсния "джип". Карам всекидневно една от 6-7 различни коли, като навъртам доста километри на ден,месец и година, но това усещане като в тази " кола" никаде не съм изпитвал освен при руските производители. Иначе ти си прецени, ако ти е хоби да се влачиш по сервизите и всеки да вдига рамене за уж елементарните проблеми, това е твоята кола, не се колебай ами дерзай.
                    Или си я купувал в тъмното или без изобщо да я видиш! Толкова много неща не могат да се случат за кратко време - явно е била развалина. Имал съм бензинова 16V и дизел, за цена и качество е без алтернатива!
                    мисля, да зема а се замисля...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Последни колебания дали да е Kia Sportage

                      Еми, сравнявам го с този на джипките от категорията. Витара (дори дългата), Фероза...
                      Аз лично, останах очарован от комфорта които предлага за джип.Ел стъкла, ел огледала, климатик, мека возия, приличен интериор. МНОГО добре обезшумена в купето. Изобщо, караш джипка, а се чувстваш като в лек автомобил.
                      Не съм правил проучвания, не защото съм нямал време, просто никоя в категорията не предлага това за тая цена.
                      Затова се спрях на модела, без да мисля много.
                      Не съм разочарован, макар да има някои недоклатено измислени решения. Не съм имал трудности с поддръжката. Просто ми идваше лакома за ежедневно ползване и пътуване, а не е като да не съм пътувал с нея. Но да тръгна примерно до Италия с нея, както си тръгвам с леката кола, не си и помислям.
                      Не може да поддържа скорост над 110 за дълго, щото ще развие мигрена. Дори до София да ходя на работа трябва да се прибирам бавно по магистралата.
                      Сега ми е излишна.
                      Но когато е кално, си ходя на вилата с нея, да не си мърлям колата. Не че колата ми е някаква съпер кола, де.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Последни колебания дали да е Kia Sportage

                        Аз моята я имам от две седмици и съм супер доволен, супер практична кола, е все още съм и навъртял 500 км. градско , но днес ще я пробвам в посока Благоевград - Велинград и ще я видя как е по баирите. Частите са направо със смешни цени. Ако ти е влезла мухата нема кво да я мислиш. И аз отидох да си купя Субаро Форестър и се върнах с Кия.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Последни колебания дали да е Kia Sportage

                          Всичко го пише във форума. Няма скрито покрито за онсовните дефекти и неадекватните решения, както и ремонта им, било то по окачване, двигател или купе. Аз също много си я харесвам. Простичък автомобил с достатъчно комфорт инсилно непретенциозен. Събира и малкл по-големи гуми от фабричните без лифт - това се прави според мен задължително, без замисляне. От друга страна минимален лифт излиза евтино. Тия проблеми с главите... При Янко е от една торба дяволи и некоректен предходен ремонт, комбиниран с ръчкане в калта на ръба на възможностите. При дизелите обикновено проблема е от неподдържана охладителна система или от ръчкане над 3000 оборота за дълги периоди. Сашо е прав, дизела е бавен, не колосално бавен, но е муден.

                          В крайна сметка, наистина почти няма алтернатива за тия пари, освен фронтера А, която май не е лоша опция, но и там избора на двигател е трудно занимание... Отделно е по-стара и доста дървена.
                          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                          Коментар


                          • #28
                            От: Последни колебания дали да е Kia Sportage

                            Абе вземай я тая кия, не струва много и не е страшно да пробваш.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Последни колебания дали да е Kia Sportage

                              Един познат имаше дизелова кия- гореше като змей и не вървеше,а да не говорим колко се чупеше-раздатка троши,глава пука.Друг мой приятел имаше бензинова кия и по мой наблюдения беше по-здрава от дизеловата ама също гореше много и се трошеше,но повредите не бяха толкова сериозни.Сега първият кара нисан терано,а вторият чероки и казват,че и двете са по-добре от кийте.За кията в момента зависи и от състояние все пак са стари вече.
                              Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Последни колебания дали да е Kia Sportage

                                Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                                Или си я купувал в тъмното или без изобщо да я видиш! Толкова много неща не могат да се случат за кратко време - явно е била развалина. Имал съм бензинова 16V и дизел, за цена и качество е без алтернатива!
                                И аз съм на това мнение. Като си купувах моита преди 5-6 години. Прегледах всички дребни неща, щото съм от тези дето дребните неща ги дразнят. Оправих и възстанових всички копченца, за огледала, за прозорци, проблемни крушки по таблото, Абе всичко... Възстановяването в някои се свеждаше до пръскане на контсктите с контактен спреи. Чат пат работа с поялника и смазване на механичните части. Общо взето след тази интервенция проблеми в ремонтираните части за тези 5-6 години не съм имал. Смених 2 пъти машинка на вратита за 10-15 лв и това е. По окачването един път правих шарнири и 2 пъти задни пружини...
                                По принцип каквато и техника да взимаш втора ръка е добре да и се направи една профилактика и смазване...
                                Относно двигателя, какво псувате Кия, двигателя на бензиновата е FE на Mazda, псувате тях. Макар, че според доста хора двигателя е много здрав...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X