Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Последни колебания дали да е Kia Sportage

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Последни колебания дали да е Kia Sportage

    Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
    Един познат имаше дизелова кия- гореше като змей и не вървеше,а да не говорим колко се чупеше-раздатка троши,глава пука.Друг мой приятел имаше бензинова кия и по мой наблюдения беше по-здрава от дизеловата ама също гореше много и се трошеше,но повредите не бяха толкова сериозни.Сега първият кара нисан терано,а вторият чероки и казват,че и двете са по-добре от кийте.За кията в момента зависи и от състояние все пак са стари вече.
    10 градско и 8 извън, ако е да гори като змей? Ако гори повече в нормални условия има проблем. За невървенето - така е, не върви. Лежерен автомобил е, мудна е и от 110 нагоре си е екстремизъм, но за тия пари - толкоз. Раздатката и главата са въпрос на експлоатация и поддръжка, както на текущия, така и на предните собственици.

    Иначе - бензиновата е на теория по-добрия избор.
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

    Коментар


    • #32
      От: Последни колебания дали да е Kia Sportage

      Хехе. Миналия ден пътувах София - Пловдив по магистралата и защото се свечеряваше а не исках да карам по тъмно. Като натиснах газта под 140 не падна до Пловдив. Вярно такъв тормоз не беше виждала от както съм я взел все с по 100-120 ама...
      Първите 10-20 км ти прави впечатление после не...

      Коментар


      • #33
        От: Последни колебания дали да е Kia Sportage

        Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
        10 градско и 8 извън, ако е да гори като змей? Ако гори повече в нормални условия има проблем. За невървенето - така е, не върви. Лежерен автомобил е, мудна е и от 110 нагоре си е екстремизъм, но за тия пари - толкоз. Раздатката и главата са въпрос на експлоатация и поддръжка, както на текущия, така и на предните собственици.

        Иначе - бензиновата е на теория по-добрия избор.
        Тая гореше над 10-12,не знам може нещо да е бъзикана,сравнение с моето терано което гори 10 и върви много повече,кията гореше повече и вървеше доста по-малко.Такова мнение съм си изградил за кията и само го изказвам и не спора с никой.Човека с дизеловата кия е вардярин и винаги си пази колите ползвал я е зимата и да ходи за риба с нея,а другите ми приятели с бензиновата кия са джалати и само ги трошат,ходеха при конете си с нея и за това съм останал с впечетление,че бензиновата е по-здрава на газ им гореше май 12/100 не помня точно.
        Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

        Коментар


        • #34
          От: Последни колебания дали да е Kia Sportage

          Аз днес направих първия си преход по баирите от Благоевград до Велинград. Впечатлен съм по-вече от колкото си мислех. По Предел върви на пета и въобще не се чуди, много са и къси или предавките или дифа. Но по баирите няма равна, като ракета е и въобще не се зачудва. Този път съм го пътувал с Витара 2.0 бензинова и беше доста по-мудна , а като дойде големия баир стигаше до трета. С Гранд Чероки 2.5 дизел беше най-зле. С Опел Монтерей 3.2 бензин беше най- добре , ама отиваме в друг клас. Страхотна джипка за такива терени, вярно по равното над 110 си е приключение, не че не върви но ме е страх, защото колегите казват да не се товари толкова много. Със 100 км/ч оборотомера е на почти 3000 оборота. Само това не ми харесва, ама пък и за къде да бързам .
          Не му мисли и си взимай една ако е на оферта.

          Коментар


          • #35
            От: Последни колебания дали да е Kia Sportage

            Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
            Аз днес направих първия си преход по баирите от Благоевград до Велинград. Впечатлен съм по-вече от колкото си мислех. По Предел върви на пета и въобще не се чуди, много са и къси или предавките или дифа. Но по баирите няма равна, като ракета е и въобще не се зачудва. Този път съм го пътувал с Витара 2.0 бензинова и беше доста по-мудна , а като дойде големия баир стигаше до трета. С Гранд Чероки 2.5 дизел беше най-зле. С Опел Монтерей 3.2 бензин беше най- добре , ама отиваме в друг клас. Страхотна джипка за такива терени, вярно по равното над 110 си е приключение, не че не върви но ме е страх, защото колегите казват да не се товари толкова много. Със 100 км/ч оборотомера е на почти 3000 оборота. Само това не ми харесва, ама пък и за къде да бързам .
            Не му мисли и си взимай една ако е на оферта.
            Ако кажеш и какъв разход е дала,но предполагам е около 8/100.
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • #36
              От: Последни колебания дали да е Kia Sportage

              ми честно да ти кажа днес едвам запали, беше засмукала въздух. До такава степен бях пресушил резервоара вчера и едвам стигнах до Петрол, да се възползвам от картата. Заредих за 40 лв. и стрелката стигна около 2 мин. преди средата. ДоНавъртял съм 146 км. и сега е една минута преди последното деление. Е два пъти вдигах 100-110, но по този път се кара с около 60-90- км/ч. и е само баири . Утре се прибирам и ще видя къде ще иде стрелката. Но по баирите е направо кеф да си я карам.
              Комшията във Велинград ми се присмя с неговата Витара. В гората била нива над Кията. Е ще направя снимки след преход с него, но след като бъде обслужена както трябва и леко доусъвършенствана. Като цяло съм много доволен, особено женат. направо е влюбена в нея. а това е най-големият плюс от всичко което предстои. Но ще снимам, ще пиша и основно ще питам.Леки и безаварийни на всички и скоро много кални.

              Коментар


              • #37
                От: Последни колебания дали да е Kia Sportage

                Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
                ...
                Страхотна джипка за такива терени, вярно по равното над 110 си е приключение, не че не върви но ме е страх, защото колегите казват да не се товари толкова много. Със 100 км/ч оборотомера е на почти 3000 оборота. Само това не ми харесва, ама пък и за къде да бързам .
                ...
                Като сложиш 215R15 или 215/80/15 всичко ще си дойде на място.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #38
                  От: Последни колебания дали да е Kia Sportage

                  Витара по-проходима от Кия или Фероза, е само Витара с преден мост от Ужаска. Колето знае. Не ми се говори за Макферсън и офроуд. Двойните носачи (А-рамена) са си двойни носачи. Независимо колко са тънки, Горните носачи на Кията, а и долните на Нивата, ме напушват на смях, като ги видя в сравнение с ферозовите, където всичко е с камионски размери. Затова наричам Ферозата " Малкия Патрол". Не може носач от тел, дебел колкото показалеца ми....
                  Спирам тук.
                  Към комшията, първата препоръка е да затапи ЕГР-а, особено ако ще слага по-големи гуми. Иначе ще кара тролей.
                  Затапването на ЕГР-а обаче довежда до по-голяма склонност към вдигане на температура при движение с висока скорост и високи обороти. Не ме питайте как го установих. Карал съм изкачването на траянови врата откъм Пловдив на пета с дигател за Ферозата в багажника и спътник. Температурата не мръдна с деление. Сега ако я опържа на Студена с тая скорост и празна, почва да се замисля да ми прехвърля средата.
                  Но по-добре със затапен ЕГР и "едно на ум".
                  Иначе преди 2000 оборота наистина е труп.

                  ПП: Забравих да спомена, че охладителната ми система е в безупречно състояние.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Последни колебания дали да е Kia Sportage

                    Вярно е, с 215р15 нещата идват на място с извънградското каране. Губи малко старта, но не е болка за умиране. ЕГР-а е задължително затапен. Вакумите проверени. Всички описани профилактики в темата за помпите направени. Ако е бензин, няма проблем с въртенето на по-големите джапанки.

                    [QUOTE] Тая гореше над 10-12,не знам може нещо да е бъзикана,сравнение с моето терано което гори 10 и върви много повече,кията гореше повече и вървеше доста по-малко.Такова мнение съм си изградил за кията и само го изказвам и не спора с никой.Човека с дизеловата кия е вардярин и винаги си пази колите ползвал я е зимата и да ходи за риба с нея,а другите ми приятели с бензиновата кия са джалати и само ги трошат,ходеха при конете си с нея и за това съм останал с впечетление,че бензиновата е по-здрава на газ им гореше май 12/100 не помня точно[/QUOTE]

                    Моята гореше толкова преди да се предаде помпата. Най-вероятната причина е това. Междувременно, нисана е доста по-модерен като горивна система и двигател. Отделно и струва двойно, ако са в еднакво състояние.
                    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                    Коментар


                    • #40
                      От: Последни колебания дали да е Kia Sportage

                      И аз да дам мойте 5 стотинки по темата, много е важно преди да купиш автомобил да знаеш за какво ще го ползваш.Ако ти трябва джип за черни пътища и лек офроуд кията се справя много добре, с по големи гуми става и за по тежък офроуд.Ако търсиш джип за пред кафетата и да караш в града по добре не си я купувай, много е трудна за каране, скоростите са къси, бавно ускорява. За града търси бензин автомат като Toyota rav 4 или Honda crv макар, че стават и за лек офроуд.Частите за кия са евтини при положение, че е джип, карам дизеловата от 3 години и нищо не съм и сменил освен масла, филтри и ремъци, а всяка седмица съм в гората.Ако ще караш повече по асфалт не я купувай, трудна за каране, мудна и харчи колко две леки коли.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Последни колебания дали да е Kia Sportage

                        Ако трябва да избирам от витара, кия и фероза ще взема кията без колебание.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Последни колебания дали да е Kia Sportage

                          Гледах днес една кия много ми допадна като модел , но имаше корозии по купето не много . но имаше направи ми впечатление че вратите са провиснали 95 година салона е супер запазен Човека си я кара и е много доволен . Това беше първия ми допир до модела и като модел ми допадна много , колебая се само обаче дали да е този екземпляр А честно казано заглеждам и фронтиери

                          Коментар


                          • #43
                            От: Последни колебания дали да е Kia Sportage

                            За мен Кията бие Фронтерата, и аз до скоро ги гледах, но след като си взех кия преди три седмици вече съм по вече от сигурен че това е правилният избор.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Последни колебания дали да е Kia Sportage

                              Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
                              За мен Кията бие Фронтерата, и аз до скоро ги гледах, но след като си взех кия преди три седмици вече съм по вече от сигурен че това е правилният избор.
                              По кои показтели колега , ако можеш да изясниш Аз не търся пъргавина , скорости и супер проходимост . Да става за кофти пътища да не се чупи всеки ден и да са евтини частите В кочината БГ това е критерия за средната класа

                              Коментар


                              • #45
                                От: Последни колебания дали да е Kia Sportage

                                Еми ще ти кажа че долен шарнир е 18лв, горен носач е около 30лв, заден амортикьо 30-на лева, преден под 50лв, е това са цени на които аз пазарувам, но не е проблем да ти закупя нещо ако ти трябва. По удобна е отзад, по маневрена, абе не съм очаквал така да ме впечатли, като имаш напредвид че кола под 5 м. в къщи не се приема за кола.Аз съм изключително доволен от таз колица, а си и ма и шперче.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X