Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Форестър, Аутлендър или?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Форестър, Аутлендър или?

    Привет на всички колеги.

    Имам няколко конкретни въпроса относно моделите от заглавието, които до колкото четох във форума и гледах на живо са сравнително идентични- размери, задвижване, тип кола. Спрял съм се на конкретни бройки, но имам нужда от мнението на по-вещи от мен. И двата можела са базови (субару 2003 (202 000 км) и митсу 2004 (170 000км)), като разликата е, че субаруто е с 2 двигател, а митсубишито е с 2.4.

    Питанията:

    - Може ли MIVEC на Митсубиши да се газифицира? При 2.4 ще харчи не малко, което не знам дали няма да ме принуди в един момент да прибегна до тази възможност.

    - Наистина ли са толкова предразположени тези модели към ръжда (както четох в тема тук)? Поправимо ли е или си гние и в един моемент ставам Фред Влинстоун?

    - Според прочетеното поддръжката им е сходна като цена (митсубишито малко по-евтино излиза май). Кой двигател е по-надежде в дългосрочен план? Знам, че боксера се обслужва по-сложно, но при положение, че е надежден това не би трябвало да е толкова проблем.

    - Изпускам ли някой сходен модел?
    Критериите по които се водих са да е автомобил с добра устойчивост и проходимост над средната (защото сме къмпингари, ходим по язовири и поляни и с клио-то на моменти си е бая зор, а и ще се увеличим скоро). Да има 4х4, не задължително да е фул тайм, и вместимост за 5 човека. Бюджета също играе важна роля и ограничава избора - 6000 лв (само за колата без останалите харчове по придобиването).
    Та изпускам ли някоя алтернатива на тези два модела?

    Гледах hr-v и cr-v. HRV е тясно, а CRV са стари за парите, които имам налични.

    Голям плюс при дълъг път е круиз контрола на субаруто, но пък аутлендъра е с по-широка задна седалка и жена ми го хареса повече

    П.П. Гледам само базови форестъри, защото на вариантите с люк ми опира главата в тавана, а не съм 2 м. Това ограничава избора ми до 2 литвория двигател, без подгряване на седалките и без фарове за мъгла.

    Благодаря предварително за отговорите и съветите
    Последно редактирано от Irbis; 09-06-17, 11:55.

  • #2
    От: Форестър, Аутлендър или?

    Разгледай Хуйдай Сантафе.
    Задължително ли търсиш бензин?
    С газ автомобили с този размер и бутилка не остава много место в багажника.
    Най здравите са Хонда ЦРВ 2.0 бензин с бутилка на мястото на резервната гума.
    Цената е такава защото се търсят повече от другите
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Форестър, Аутлендър или?

      Моят Outlander е 2,0 136коня, двигателя е с код 4G63. Няма никакви проблеми с газта. Харчи колкото същият по обем двигател във Форестър (и такъв съм карал). Изънградското ти е 10-11 литра/100. Градското 15. С много пенсионерско каране, на бензин, съм ги смъквал до 8-8,5/100, но това означава скорости до и под 80км/час. Все пак едното е 1630 кила празно, другото към 1450 и са с постоянно зацепено 4х4 (симетрично). И двете на мен са ми много приятни на дълъг път. Мой тип автомолили са. Хем лек автомобил идеален и за града. Хем позволява разходки по полянки...

      Outlander-а има по-широка и по-дълбока задна седлака. Ако на задната седалка се возят възрастни - във Форестъра няма да им хареса. Иначе колите са общо взето един дол дренки и ръждясват еднакво. Гният на страх, като всеки японски автомобил на тия години, най-вече защото основно ги карат и в държави, където има нужда от тях - т.е. където има сняг - Швейцария, Австрия, Германия и на север.
      Ако пък е "италианка", знаеш къде може да са кусурите...

      От тия 6000 лв. за купуване имаш още ~700 за регистрация, ГО, винетка, данък. Отделно и Каско ако правиш, ще е още 400-500лв.
      После още 400 лв. обслужване на двигателя + допълнително каквито ремонти има нужда.
      900-1000 лв. газова с тороидална бутилка (Outlander-а и без това си идва с резервна гума тип "Патерица"), защото си харчат.
      Т.е. си приготвил минимум 8500-9000лв. налични, нали така? Без да броим Каското.

      Първите СантаФе-та несъм карал. Но хората са със смесени чуства и лично аз навремето не можах да разбера стават ли или не?

      Виж Ford Maverick 2 и близнака му Mazda Tribute 1. Двигателите са прости фордовски двигатели, същият клас са. Цените им са добри...
      Последно редактирано от Vitku; 09-06-17, 14:22.

      Коментар


      • #4
        От: Форестър, Аутлендър или?

        Outlander-а не е никак лоша машина.Добре върви,не изморява на дълъг път.На бензин разхода в действителност е около 10/100.Не съм имал лично мое такова,но съм карал и имам наблюдения.Предпочитам го пред субаруто,което за мен си е 4х4 комби а outlander градски suv.
        Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

        Коментар


        • #5
          От: Форестър, Аутлендър или?

          На тези километри - по-запазения.
          o888 37 63 69

          Коментар


          • #6
            От: Форестър, Аутлендър или?

            Първоначално публикуван от Vitku Преглед на мнение
            ...

            Виж Ford Maverick 2 и близнака му Mazda Tribute 1. Двигателите са прости фордовски двигатели, същият клас са. Цените им са добри...
            Сигурен ли си, че Форда не е Escape? Иначе Мазделата, въпреки, че не е никак лош автомобил, е по-назад като комфорт от Мица (признавам си, че не съм точно безпристрастен ), и някъде на кантар с Фори, поне за мен. Виж, като обслужване и поддръжка може и да е по-евтина.

            За сСубару - защо точно Форестър? Аутбека е къде-къде повече кола, като цена на поддръжка Аутбек с 2.5 не е съществено различен от Фори с 2.0, като проходимост - също, като комфорт е мнооого напред. 2.0, ако не е турбинираната версия си е леко умрял кон, така че ... погледни Аутбаците.
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #7
              От: Форестър, Аутлендър или?

              Здравейте и благодаря за отговорите.

              Rosen offroad предпочитам бензин

              Санта Фе - колкото четох във форума видях много противоречиви мнения и това + по-големия размер и нехаресването на колата от страна на половинката го елиминираха от списъка с варианти. Карал съм няколко пъти на дълъг път едно Санта Фе от 2009 и ми допада много, но са много над бюджета и цените на ремонтите също

              Въпроса с Хондада и възрастта си стои. Иначе съм наясно със здравианта на Хондите. Баща ми имаше един сивик, който беше железна кола, къде ли не сме ходили с нея. Планирам да я карам колата поне 5 години, а до тогава ще е на 20+, което е множко.


              Колега Vitku тази е с двигател 4G69, който е с някаква система за variable valve timing. Тази особеност ме притеснява относно възможността за поставяне на газова уредба. Този разход, който споменаваш е за бензин или газ?

              Да, и двете са от Швейцария и затова ме притенсява евентуаното гниене. Ти имаш/л ли си подобен проблем с твоята кола и как си се справил ако да?

              Подготвен съм за допълнителните разходи. Първоначално ще я оставя на бензин докато разуча вариантите за газ - къде има добри сервизи и каква газова и т.н. Бутилката ще е тороидална, а на резервната гума ще й търся място в багажника

              Маверика го бях забравил. Ще погледна какво се предлага. Мерси за идеята.

              По-запазен изглежда аутлендъра като интериор и двигател. Много тихо работи, направо мъркаше.

              tef4o форестъра ми е слабост от преди да имам книжка а и си мисля, че има по-високо стъкло, че на него огледалото за обратно виждане ми е почти под нивото на очите, а на аутбека не знам. Аутбека са чудни, една приятелка караше преди години и много пътувахме с него, но е прекалено дълга кола. Някак си имам убеждението, че е по-сложен и скъп за поддръжка.

              Благодаря ви отново за мненията.

              Коментар


              • #8
                От: Форестър, Аутлендър или?

                Първоначално публикуван от Irbis Преглед на мнение
                ......, но е прекалено дълга кола. Някак си имам убеждението, че е по-сложен и скъп за поддръжка. ...
                Разликата в цената на поддръжката е доста скромна и зависи повече от това на каква бройка си попаднал, отколкото до модела. Виж, за дължината си прав.
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #9
                  От: Форестър, Аутлендър или?

                  Първоначално публикуван от Irbis Преглед на мнение
                  ... Да, и двете са от Швейцария и затова ме притенсява евентуаното гниене. Ти имаш/л ли си подобен проблем с твоята кола и как си се справил ако да? ...

                  ... Колега Vitku тази е с двигател 4G69, който е с някаква система за variable valve timing. Тази особеност ме притеснява относно възможността за поставяне на газова уредба. ...

                  ... tef4o форестъра ми е слабост от преди да имам книжка а и си мисля, че има по-високо стъкло, че на него огледалото за обратно виждане ми е почти под нивото на очите, а на аутбека не знам. Аутбека са чудни, една приятелка караше преди години и много пътувахме с него, но е прекалено дълга кола. Някак си имам убеждението, че е по-сложен и скъп за поддръжка. ...
                  С ръждата оправия май няма ...

                  Те вече повечето коли са с variable valve timing, но тука май те е с 1 разределителен вал в главата докато при Субару е с 2, а там и главите са 2 ... На 2.0 и 2.5 атмосферните са с по 1 вал в главата и там я няма тая система.

                  Аутбек 2.0 няма. Само H4-2.5 и H6-3.0 са. Разликата в поддръжката на 2.0 и 2.5 не е кой знае каква, но на 3.0 е нагоре. Форко е на базата на Импрезата, и както на теория системата за AWD да е същата като тая на Легаси/Аутбек, май не е. В смисъл, че е малко по-проходим.
                  Но адаша ти каза правилно, че 2.0 е умрял кон. Имах Легаси Б13 - наистина беше така.
                  Субару-то го гледай за ръжда и да не е прегрявано, че ремонта на прегряването излиза около 1500, а ръждата ... с нея оправия няма

                  Коментар


                  • #10
                    От: Форестър, Аутлендър или?

                    Рав4 2ка.
                    8)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Форестър, Аутлендър или?

                      Благодаря ви отново за отговорите.

                      Варианта с MIVEC-а пропадна, съответно проблема с газифицирането му също

                      Стискайте палци на проверката в сервиза майсторите да кажат хубави думи за бройката митсубиши, която ще проверяваме. Ако се изкажат положително търсенето ще е към края си.

                      Аутбеците, Рав4-ките и Мавериците, които се предлагат в момента в София и околностите (защото нямам възможност да пътувам из страната в момента) са или над бюджета или не се класират по една или друга причина. Но са добри предложения, определено.

                      Ще пиша как върви търсенето или ще кача снимки, когато то завърши.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Форестър, Аутлендър или?

                        Може би не е моят модел Аутлендъра все нещо се обърква или колата е по-зле от очакваното или е добре ама има люк и ми е малка ...

                        Колеги, какво мислите за 2005 Киа спортидж дизел, автоматик? Знам, че реално е Хюндай Туксон, за който не съм чел най-хубавите ревюта, но пък в edmundus й дават висока оценка.
                        Какво мислите?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Форестър, Аутлендър или?

                          Първоначално публикуван от Irbis Преглед на мнение
                          Може би не е моят модел Аутлендъра все нещо се обърква или колата е по-зле от очакваното или е добре ама има люк и ми е малка ...

                          Колеги, какво мислите за 2005 Киа спортидж дизел, автоматик? Знам, че реално е Хюндай Туксон, за който не съм чел най-хубавите ревюта, но пък в edmundus й дават висока оценка.
                          Какво мислите?
                          Туксона/Спортиджа са по малки като размери от Аутлендъра.
                          Казах ти по горе да разгледаш Санта-Фе
                          И не случайно Киа са по ефтини от Хуйдая - има разлики в качеството.
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Форестър, Аутлендър или?

                            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                            ...
                            И не случайно Киа са по ефтини от Хуйдая - има разлики в качеството.
                            Маркетинг, маркетинг.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Форестър, Аутлендър или?

                              Последно Outlandеr-а голям ли е или малък? Все пак е къде 4,5 метра и половина - не е голям. Въпреки че една идея по-просторен от Forester-а, но иначе са си един дол дренки във всяко едно отношение. Абе нормално комби. Outlander-а си е Lancer отвсякъде, но с по-високо окачване.

                              Maverick 2/Mazda Tribute 1 гледа ли? Произвеждали са се в един същ завод на Форд в САЩ. Интериора е по американски дървен и грозен, но се свиква. Двигателите са фордовски. Задвижването също е американско - Борг Уорнър и диференциали на Дана, без оплаквания. Мисля окачването беше проектирано от Мазда... Типа задвижване е малко като на CR-V-то. Предимно предно и само при превъртане на предните колела - прехвърля повече момент към задните. С бутона LOCK, който го има в първа фаза само - стават като Outlander/Forester, т.е. прехвърля еднакъв момент към предни и задни колела. Тази система си има и предимства, де.
                              Maverick 2/Mazda Tribute 1 са една идея по-къси от Outlander-а, мисля около 4,3 метра, но пък са малко по-широки. Определено вътре има място за дебели американци.
                              Според мен имат някакъв фабричен проблем с интериора - всички които гледах са с адски захабе интериор и разлепени текстили по вратите, разбридани седалки...

                              KIA/Huyndai от тези години са много смесени впечатленията и аз лично навремето не се престраших и избрах японското.
                              Обаче ръждите... май наесен ще го продавам, просто не ми се занимава повече с ръжди. Мисля за нещо ново, то друго спасение няма.
                              Иначе предният капак забравяш то къде се отваря, защото (за разлика то френските чудеса дето ги карах навремето) просто няма каво да се бута там, само течност за чистачки.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X