Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Керемида Стралджа или Тондакс ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Керемида Стралджа или Тондакс ?

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Има ли някъде на картинка родни полимерни керемиди след 10 или 15-годишна експлоатация? А ГлоК едва ли го правят от рециклирана пластмаса, всяка партида с различен състав? Отделно, дето никой не си държи пищова 24/7, целогодишно на открито ...
    Взе ми думите от устата!!
    Принципно всеки има право на какъвто иска избор, ама създателя на темата ясно си каза какво пита.
    Както и да е, да сме живи и здрави още поне 30-40г., па ще гледаме , ще сравняваме и ще псуваме... [emoji3]

    Изпратено от моят HTC One с помощта на Tapatalk
    ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

    Коментар


    • #17
      От: Керемида Стралджа или Тондакс ?

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Има ли някъде на картинка родни полимерни керемиди след 10 или 15-годишна експлоатация? А ГлоК едва ли го правят от рециклирана пластмаса, всяка партида с различен състав? Отделно, дето никой не си държи пищова 24/7, целогодишно на открито ...
      За полимерните имам наблюдение от около 8г. Брадчеда си сложи на гаража, а след 2г. си покри и цялата къща.
      За сега не са мръднали на цвят и здравина
      Няма счупена керемида до сега, вода не задържат, малка роса да падне и веднага се стича, керемидата не пие вода !
      Много се замислям и за тях .Вече кажи-речи ще станат 10г. няма проблеми със тях момчето

      За стралджата разбрах - отпада

      Коментар


      • #18
        От: Керемида Стралджа или Тондакс ?

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Брамак, ама по-добре да е от по-скъпите им модели, че на най-евтините покритието като че е доста нетрайно.
        За Брамак не знам ама като бутаха старата къща на сестра ми старите български керемиди ги хвърляха от поне десетина метра височина и повечето падаха и оставаха здрави . Някои се завъртаха при падането и се забиваха в земята . Технологията на смесване и печене на керемидите е доста сложна и много малки отклонения правят керемидите крехки и хигроскопични .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #19
          От: Керемида Стралджа или Тондакс ?

          Малко личен опит. Покрих къщата с Брамак преди 5 години, като всичко е тяхно - обшивки, улами, капаци, снегозадържащи, вентилации... Нямам оплаквания, освен че много се пързалят и като се качи някой много се оплаква. Имах проблеми с комина и се налагаше качване от време на време. Минах на газ и комин ми не требе вече - йок проблем, дето се вика. Модела е с покритие, по-скъпият класик. Имам писмена гаранция 20 години беше май. Има бонус полица застраховка на покрива за 15 години, на стойността на материалите на Брамак. Относно Стралджата - срещу мен имам нова къща с такива, ами при всеки дъжд седят влажни 2-3 дена след това. За мен качествените керемиди са Брамак и Тондах. И че циментовите много тежали - вдигнете една. Аз избрах Брамак по причината, че имат сертифицирани от тях фирми, и ми пратиха такава. Работят по изискванията им за конструкция и начин на изпълнение. Къщата ми е строена 1930, всичко по покрива сега е перфектно, като си останаха старите греди, доволно сухо мише. Доволен съм. А търсене на читава бригада е трудна работа.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #20
            От: Керемида Стралджа или Тондакс ?

            То майстори има, обаче като никой не им харесва цените и бягат да работят на запад.Поради тая причина и производителите свалят качеството, за да останат на пазара.Иначе по темата, моята къща е покрита с керемиди, тип "европейски", разни и разнообразни-има Жеко Петков и Сие, Дѫлга-Лѫка-Тѫрново, има и Марица- с.Скобелево... всичките са доста корави. Преди две години някъде направихме ремонт на покрива, щото дъските се бяха изкривили, та единия скат е с нови, но не помня какви купиха майсторите тогава.

            Коментар


            • #21
              От: Керемида Стралджа или Тондакс ?

              Интересувам се от керемиди стралджа европа ако някой знае къде има в София ще съм благодарен да сподели.
              "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

              Коментар


              • #22
                От: Керемида Стралджа или Тондакс ?

                Виж евентуално при дистрибутора на СТралджа - Детекс.Макар че от тях разбрах преди няколко месеца че производство няма.

                Коментар


                • #23
                  От: Керемида Стралджа или Тондакс ?

                  Ако точно това е дилемата и аз съм за Тондах. Но за мен полимерните са номер едно. Освен всичко един огромен плюс е теглото им . При правилен монтаж са вечни и можеш всеки ден да играеш хоро върху тях без да мръднат. Преди няколко години имах колебание между керамика и полимер и избрах керамика сега съжалявам.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Керемида Стралджа или Тондакс ?

                    Те на тези по нашия край им казват "европейски"...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Керемида Стралджа или Тондакс ?

                      Аз ще се включа от страната на човек който е пробвал и ама в момента въпросните керемиди.
                      С "Брамак" съм си покрил гаража в града.Когато ги купувах преди 10 години бяха много симпатични,и ги хвалиха доста.
                      Да но всичко за мен се промени след като започнахме да ги слягаме.Първо в палета имаше поне десет счупени които нямаше как да видим в момента на покупката, и след транспортирането в къщи отказаха да ми ги сменят.Най гадния момент обаче настъпи при монтажа.При всяко стъпване се чупеше нещо.
                      Ъгълчетата им и сега са почти невидими.За десет години червения цвят е вече почти жълт.Не тече покрива но не смея да се кача за да не протече.
                      С две думи нищо хубаво не мога да кажа.
                      Съответно на новата ми къща бях поставен пред същата дилема.Приятел ми похвали Техносим.Същите като Брамак ама не са точно.
                      Първо при покупката ми на 1200 броя ми дадоха още 12 броя безвъзмездно,и ми казаха че ако има в палетите счупени ще ми ги сменят моментално.
                      Това казаха че е политика на фирмата.При нареждането не съм счупил нито една,повтарям нито една.За Тондах ,Смилен на Теодор Кабакчиев бащата имаше,много проблеми в последствие . Нещо бяха се нацепили след първата година и се оплакваше и щеше да прави рекламация !

                      Коментар


                      • #26
                        От: Керемида Стралджа или Тондакс ?

                        Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                        Аз ще се включа от страната на човек който е пробвал и ама в момента въпросните керемиди.
                        С "Брамак" съм си покрил гаража в града.Когато ги купувах преди 10 години бяха много симпатични,и ги хвалиха доста.
                        Да но всичко за мен се промени след като започнахме да ги слягаме.Първо в палета имаше поне десет счупени които нямаше как да видим в момента на покупката, и след транспортирането в къщи отказаха да ми ги сменят.Най гадния момент обаче настъпи при монтажа.При всяко стъпване се чупеше нещо.
                        Ъгълчетата им и сега са почти невидими.За десет години червения цвят е вече почти жълт.Не тече покрива но не смея да се кача за да не протече.
                        С две думи нищо хубаво не мога да кажа.
                        ...
                        !
                        Това са керемиди Брамак Атика на около 10 години на един хотел. Не съм чул оплаквания.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P_20170617_190505.jpg
Прегледи:1
Размер:735.6 КБ
ID:5756809


                        А това е същия модел на друго място на 1 зима

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P_20170320_135009.jpg
Прегледи:1
Размер:400.3 КБ
ID:5756810


                        Разликата е, че по-новите са по-лъскави. Счупени в палетите нямаше, освен няколко броя, които си ги счупихме ние след разтоварването (оказа се, че не издържали като ги лашне каросерия на камион). Юнаците, които правиха покрива, се разхождаха доста върху керемидите без поражения.

                        Та явно има Брамак и Брамак.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Керемида Стралджа или Тондакс ?

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5714.jpg
Прегледи:1
Размер:552.9 КБ
ID:5756992
                          Eто за това говоря.На живо е по гадно !

                          Коментар


                          • #28
                            От: Керемида Стралджа или Тондакс ?

                            Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                            Eто за това говоря.На живо е по гадно !
                            Това обикновения Брамак Класик ли е или Икономик? За тези ти вярвам и без снимки, защото ги гледах как са избелели по щендерите на търговците.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X