Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Керемида Стралджа или Тондакс ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Керемида Стралджа или Тондакс ?

    Колеги имате ли наблюдения и впечатления за тези керемиди в периода след 2012 -2016г?
    1.Стралджа дали си подобриха качеството на изпичане ?
    а( Цената им е много атрактивна 0.73лв/бр- и са б-г производство дано да ги има и след 20г
    б( Тондакса много го хвалят 2.10лв/бр, но дали качеството им е добро, сега ги има ама след 10г?
    Чудя се от кои да сложа на новия покрив 200-м2.


  • #2
    От: Керемида Стралджа или Тондакс ?

    Първоначално публикуван от tatii Преглед на мнение
    Колеги имате ли наблюдения и впечатления за тези керемиди в периода след 2012 -2016г?
    1.Стралджа дали си подобриха качеството на изпичане ?
    а( Цената им е много атрактивна 0.73лв/бр- и са б-г производство дано да ги има и след 20г
    б( Тондакса много го хвалят 2.10лв/бр, но дали качеството им е добро, сега ги има ама след 10г?
    Чудя се от кои да сложа на новия покрив 200-м2.
    Имам покрив с Тондах вече близо 14 години и за толкова време няма нито една пукната керемида,другото е че лепят една към друга като врата на хладилник.Доволен съм!
    Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
    Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
    Враца

    Коментар


    • #3
      От: Керемида Стралджа или Тондакс ?

      За Тондакс не знам но комшията сложи Брамак преди десетина години и е много доволен . С български от новите не бих рискувал . На вилата половината покрив ми е с български от 1950 и не мърдат другата половина е с нови всяка година си сменям поне по десетина керемиди .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: Керемида Стралджа или Тондакс ?

        Вероятно има разлика при разходната норма. Тондах са много яки, ако можеш да си ги позволиш не се чуди.
        Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

        Няма вече Диско,няма вече Pinz...

        Коментар


        • #5
          От: Керемида Стралджа или Тондакс ?

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          За Тондакс не знам но комшията сложи Брамак преди десетина години и е много доволен . ...
          Брамак, ама по-добре да е от по-скъпите им модели, че на най-евтините покритието като че е доста нетрайно.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: Керемида Стралджа или Тондакс ?

            Развалиха производството и на Брамак.Май сме Държава 4 колено.
            Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

            Коментар


            • #7
              От: Керемида Стралджа или Тондакс ?

              Преди 10 години и ние бяхме точно пред тази дилема. Тондах или Стралджа. Сипахме и върху двете мостри по малко вода и познайте коя пое и се напои и коя не. много съм доволен от Тондах. за толкова време съм сменил само една. Вярно , по-скъпи са , но пък покрив се прави един път.

              Коментар


              • #8
                От: Керемида Стралджа или Тондакс ?

                Още един глас за Тондах.
                Имаше един модел(2010г.) правен в сръбския им завод слагаш го на релса напреки и се качваш(100кг+) да се люлееш на кантар отгоре ѝ. Едва ли има друга керемида дето да издържи този тест.
                Моя дом го направих с точно този модел боядисан в тъмно кафяво. За 7г издържа две много тежки зими, 2 градушки, едната от миналата година беше с едрина 3-5см и изкриви обшивката на покривните прозорци(добре че ги поръчах с удароустойчиви стъкла ), а керемидите са все едно сега съм ги сложил. Имам 20-на резерва, но като гледам май така и ще си останат. Очаквах цветното покритие да се олющи и скапе за тези години, обаче не е мръднало въобще.
                Интересното е, че цената тогава беше около 1,30лв/бр., Поротерм 25см блокове бяха по 2,14лв/бр и това бяха цени на обекта, а сега цените са ехеее...
                Така че горещо препоръчвам да слагате Тондах! По-скъпото сега ще доведе до нулеви разходи за ремонти в бъдеще, което предвид все по-скъпата и трудно намираема за тази работа работна ръка е нещо изключително важно според мен.
                ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                Коментар


                • #9
                  От: Керемида Стралджа или Тондакс ?

                  Завода в Стралджа не работи от години. Живея там и знам!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Керемида Стралджа или Тондакс ?

                    Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                    Още един глас за Тондах.
                    Имаше един модел(2010г.) правен в сръбския им завод слагаш го на релса напреки и се качваш(100кг+) да се люлееш на кантар отгоре ѝ. Едва ли има друга керемида дето да издържи този тест.
                    ...............
                    Полимерните.
                    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Керемида Стралджа или Тондакс ?

                      Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                      Полимерните.
                      Всичко пластмасово е... пластмасово.
                      Говорим за керемиди от глина все пак.
                      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                      Коментар


                      • #12
                        От: Керемида Стралджа или Тондакс ?

                        Първоначално публикуван от нихорлиев Преглед на мнение
                        Завода в Стралджа не работи от години. Живея там и знам!


                        Как не работи ? На пазара се предлагат керемиди Стралджа !!! Тогава къде ги правят
                        Китай
                        За брамака чухи видях че обикновения не е добре пие много вода

                        Коментар


                        • #13
                          От: Керемида Стралджа или Тондакс ?

                          Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                          Всичко пластмасово е... пластмасово.
                          Говорим за керемиди от глина все пак.
                          Полимерно-пясъчно. Все пак дават някакъв гарантиран живот 50години. Би трябвало да са читави.
                          пп. То и Глог е пластмасов, а е на въоръжение от поне 10-15 г. и никой не се е оплакал.
                          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Керемида Стралджа или Тондакс ?

                            Първоначално публикуван от tatii Преглед на мнение


                            Как не работи ? На пазара се предлагат керемиди Стралджа !!! Тогава къде ги правят
                            Китай
                            За брамака чухи видях че обикновения не е добре пие много вода
                            Даа поне от две години не работи,а че някъде още продават,последни издихания Сръбските на Младост вообще не са за подценяване!
                            Последно редактирано от Чавдар (V93); 11-06-17, 05:36.
                            Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                            Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Керемида Стралджа или Тондакс ?

                              Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                              Полимерно-пясъчно. Все пак дават някакъв гарантиран живот 50години. Би трябвало да са читави.
                              пп. То и Глог е пластмасов, а е на въоръжение от поне 10-15 г. и никой не се е оплакал.
                              Има ли някъде на картинка родни полимерни керемиди след 10 или 15-годишна експлоатация? А ГлоК едва ли го правят от рециклирана пластмаса, всяка партида с различен състав? Отделно, дето никой не си държи пищова 24/7, целогодишно на открито ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X