Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Андроид приложение за локация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Андроид приложение за локация

    Някои ползвал ли е нещо добро за локация на телефона. По принцип ми трябва да гледам къде ми е детето
    Сега ползвам един antitheft, ама много се мотаят с локацията което ме изнервя. Понякога ми дава и грешни резултати с разлика от няколко километра. Искам нещо дето като цъкна в рамките на минута ще ми каже къде точно се намира...

  • #2
    От: Андроид приложение за локация

    Доста приложения излизат, та що не вземеш да пробваш някое и друго и да видиш дали и кое ще ти върши работа?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Андроид приложение за локация

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Доста приложения излизат, та що не вземеш да пробваш някое и друго и да видиш дали и кое ще ти върши работа?
      Ами и това е вариант. Ама както каза не са малко,така, че ако има нещо изпитано дето върши работа, няма да е зле. Преди малко пробвах antithefta на avg. Пълна скръп. Локацията може да отнеме до 4 минути, чакаш 4 минути и никои няма. Вика опитайте пак (още 4 минути)...

      Коментар


      • #4
        От: Андроид приложение за локация

        Марин беше търсил преди време, ето я темата - цък, ако сподели впечатления дали е доволен...
        The Flat Earth Society has members all around the globe.

        Коментар


        • #5
          Re: Андроид приложение за локация

          На гугъл мапса има шеър локейшън. Шерни я и ще го виждаш на твоя мапс.

          Коментар


          • #6
            От: Андроид приложение за локация

            А добре ли е всеки да знае къде е детето ти? Иначе е интересно.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #7
              От: Андроид приложение за локация

              Колега вече повече от година инсталира на сина си часовник и е доволен... Китаец от Али-то...
              Да, има и негативи... Например като влезе в сграда започва да се лъжат координатите....
              Или пък докато е на екскурзия оставил часовника в хотелската стая докато си играе навън. И разни дечица докато си играели в стаята натискали SOS бутона, та бяха изкарали акъла на бащата
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #8
                От: Андроид приложение за локация

                Скоро ползвах едни от най-популярните приложения за локация , просто да видя за какво става въпрос .

                В началото уж вършеше работа , но трябва винаги следeните лица да имат връзка с интернет . Дали моя какaванин си изключваше нета нарочно не знам , но от време на време ми даваше , че не може да локализира обекта.


                И накрая ги махнах , то на едно нещо като не мога да му имам доверие по-добре да го нямам. Това е моя опит с тези приложения.
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • #9
                  От: Андроид приложение за локация

                  Е то имаше и тема тук, май ветропроучване беше.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #10
                    От: Андроид приложение за локация

                    Часовникът не му се изключваха данните... И има връзка с детето дори и телефона му да не е наблизо (приоритета май бе към телефона, но аварийно можеш да се обадиш и на часовника)..
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Андроид приложение за локация

                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      Е то имаше и тема тук, май ветропроучване беше.
                      В крайна сметка се спрях на MyKi. Засега го оценявам на около 6 от 10. Ако има интерес - мога и в детайли
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Андроид приложение за локация

                        пробвай това: https://www.life360.com/

                        Аз също имам вчепатления от MyKi - 5/10...
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • #13
                          От: Андроид приложение за локация

                          Мисля, че по- обстойно ще е от полза. Заедно слинка нВивито ще стане довра тема и база.
                          пп за момента личния ми интерес е поотложен
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #14
                            От: Андроид приложение за локация

                            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                            Мисля, че по- обстойно ще е от полза. Заедно слинка нВивито ще стане довра тема и база.
                            пп за момента личния ми интерес е поотложен
                            Моите 5 ст'инки за MyKi.

                            Плюсове:
                            - самият часовник е сравнително лек и малък, така че не е проблем за детето да го носи.
                            - много удобна каишка от мека гума
                            - позиционира както по ГПС така и по ГСМ сигнал
                            - позиционирането по ГПС е изключително точно, актуализира се в рамките на няколко секунди при зададена команда за актуализация. Явно ползват добър ГПС чип защото понякога успява да позиционира по ГПС дори и в закрито помещение (напр. втория етаж на двуетажна тухлена къща)
                            - има редица полезни допълнителни екстри - геофенсинг (с аларма към телефона на родителя при напускане на зададения периметър), същата аларма може да бъде активирана при положение че часовника напусне обхвата на зададена от потребителя Wi-Fi мрежа (напр. домашната мрежа). Аларма ако часовника се движи с над определена от потребителя скорост.
                            - получава се предупредително съобщение ако часовника е свален от ръката на детето (има оптичен сензор на гърба на часовника)
                            - тъчскрийн с удобни иконки "Мама" и Тате"

                            Минусите (според мен):
                            - позиционирането по ГСМ сигнал е пълен шит, независмо че уж по-новия модел ползвал и наличните ви-фи мрежи. Не знам дали е ограничение на самата технология (триангулация по ГСМ клетки) или разработчиците на часовника нещо са поспестили, но определено локализирането при липса на ГПС сигнал НЕ покрива моите очаквания и нужди
                            - Звука на часовника е много слаб, и почти не се чува в умерено шумно обкръжение (напр. магазин), което на практика обезсмисля иначе смислената екстра за локация чрез подаване на команда за 20-секундна аларма
                            - пробвахме телефонната връзка - също не останах очарован (засега съм я изключил, защото малката си играе с нея без още да разбира за какво да я ползва)
                            - каишката се скъса след само няколко месеца умерена употреба - но това според мен е неизбежно, защото иначе трябва да я направят от по-твърда гума, която пък ще е неудобна за детето. Така че го споменавам просто информация че каишката явно ще е консуматив, и ще трябва да се подменя 1-2 пъти годишно. Добрата новина е че е само 9 кинта, та не е драма.
                            - има още какво да се желае по отношение капацитета на батерията - отново явно неизбежен компромис. Със сигурност могат да сложат по-голяма батерия, но и часовника ще стане "водомер". Може би да помислят за батерии със соларно зареждане като на Касио...

                            И най-големия минус.... разработчиците явно са решили че понеже на тях всичко по часовника им е ясно, то така ще е и със всеки потребител. Освен няколко къси клипчета в нет-а (основно как да си инсталираме приложението), липсва всякаква друга информация (или поне липсваше когато аз купувах часовника) за това как да се оперира с него и приложението. Седиш и бучкаш с пръст на принципа "я да видим какво ще стане ако натисна това".

                            Та затова казах че засега съм 6/10. Ако сега трябваше да решавам дали да го купя.... по скоро отново бих го взел, но само поради липсата на по-смислено решение, не защото съм чак толкова доволен.

                            Дано съм бил полезен.
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Андроид приложение за локация

                              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                              Моите 5 ст'инки за MyKi.

                              Плюсове:
                              - самият часовник е сравнително лек и малък, така че не е проблем за детето да го носи.
                              - много удобна каишка от мека гума
                              - позиционира както по ГПС така и по ГСМ сигнал
                              - позиционирането по ГПС е изключително точно, актуализира се в рамките на няколко секунди при зададена команда за актуализация. Явно ползват добър ГПС чип защото понякога успява да позиционира по ГПС дори и в закрито помещение (напр. втория етаж на двуетажна тухлена къща)
                              - има редица полезни допълнителни екстри - геофенсинг (с аларма към телефона на родителя при напускане на зададения периметър), същата аларма може да бъде активирана при положение че часовника напусне обхвата на зададена от потребителя Wi-Fi мрежа (напр. домашната мрежа). Аларма ако часовника се движи с над определена от потребителя скорост.
                              - получава се предупредително съобщение ако часовника е свален от ръката на детето (има оптичен сензор на гърба на часовника)
                              - тъчскрийн с удобни иконки "Мама" и Тате"

                              Минусите (според мен):
                              - позиционирането по ГСМ сигнал е пълен шит, независмо че уж по-новия модел ползвал и наличните ви-фи мрежи. Не знам дали е ограничение на самата технология (триангулация по ГСМ клетки) или разработчиците на часовника нещо са поспестили, но определено локализирането при липса на ГПС сигнал НЕ покрива моите очаквания и нужди
                              - Звука на часовника е много слаб, и почти не се чува в умерено шумно обкръжение (напр. магазин), което на практика обезсмисля иначе смислената екстра за локация чрез подаване на команда за 20-секундна аларма
                              - пробвахме телефонната връзка - също не останах очарован (засега съм я изключил, защото малката си играе с нея без още да разбира за какво да я ползва)
                              - каишката се скъса след само няколко месеца умерена употреба - но това според мен е неизбежно, защото иначе трябва да я направят от по-твърда гума, която пък ще е неудобна за детето. Така че го споменавам просто информация че каишката явно ще е консуматив, и ще трябва да се подменя 1-2 пъти годишно. Добрата новина е че е само 9 кинта, та не е драма.
                              - има още какво да се желае по отношение капацитета на батерията - отново явно неизбежен компромис. Със сигурност могат да сложат по-голяма батерия, но и часовника ще стане "водомер". Може би да помислят за батерии със соларно зареждане като на Касио...

                              И най-големия минус.... разработчиците явно са решили че понеже на тях всичко по часовника им е ясно, то така ще е и със всеки потребител. Освен няколко къси клипчета в нет-а (основно как да си инсталираме приложението), липсва всякаква друга информация (или поне липсваше когато аз купувах часовника) за това как да се оперира с него и приложението. Седиш и бучкаш с пръст на принципа "я да видим какво ще стане ако натисна това".

                              Та затова казах че засега съм 6/10. Ако сега трябваше да решавам дали да го купя.... по скоро отново бих го взел, но само поради липсата на по-смислено решение, не защото съм чак толкова доволен.

                              Дано съм бил полезен.
                              Ако това са 5 стинки, то да дам и моите 0.5 стинки - концепцията е много смислена. На 90 % съм съгласен с горните + и -, с изключение на позиционирането по GSM мрежата - според мен работи адекватно. към плюсовете бих добавили възможността да се включва и изкл от "оператора". Аз му дадох оценка 5/10 главно заради малката автономност на батерията, която малко обезсмисля идеята...
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X