Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Андроид приложение за локация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Андроид приложение за локация

    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
    На 90 % съм съгласен с горните + и -, с изключение на позиционирането по GSM мрежата - според мен работи адекватно.
    Напълно е възможно просто да сме имали различни очаквания, или по-точно аз да съм имал нереалистични очаквания А и както казах - още по възможно е това да са просто ограниченията на технологията (аз съм лаик в тази област, признавам си честно). Но ми се е случвало да позиционира и с 300-500 метра отклонение (само по ГСМ сигнал), което за мен не е приемливо. Иначе - по ГПС "кове" без забележки.

    П.С. Живота на батерията май се влияе и от това колко често "ръчкаш" в приложението. В началото, докато ми беше още интересно - влизах да наглеждам малката през 30 мин, и батерията зорлем изкарваше до 4-5 часа следобед. По нататък като ми мина мерака, се е случвало да изкара почти 2 дена с едно зареждане. И поне при мен - през апликацията може само да се изключва, но включването е само от физическия бутон на часовника.
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

    Коментар


    • #17
      От: Андроид приложение за локация

      За ГСМ локацията. Работи си но иска клетки. Ако има 3 клетки в обхват може да ти засече сравнително точни, но ако е една ти дава локация с радиус 500 метра.

      Коментар


      • #18
        От: Андроид приложение за локация

        Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
        За ГСМ локацията. Работи си но иска клетки. Ако има 3 клетки в обхват може да ти засече сравнително точни, но ако е една ти дава локация с радиус 500 метра.
        Аз също не знам принципа на локализиране по GSM клетките, но си представям, че при наличие на една клетка може да се дефинира само радиуса и затова не може да се очаква голяма точност, при две клетки пресечните точки на радусите на двете и при 3 горе/долу става работата
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #19
          От: Андроид приложение за локация

          Горе - долу и аз така си ги представям нещата. Затова не бих се учудил ако тези грешки с позиционирането само по ГСМ сигнал са в нЕкое зачукано село на средата на нищото. Но на мен ми ги даваше в квартали на София (Бояна, Горна Баня) където се съмнявам да има чак такъв дефицит на клетки?
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • #20
            От: Андроид приложение за локация

            Лично аз ползвам "Trusted contacts" (на Google)който е по-скоро за големи хора, но като идея е доста смислен. Ако потребителя изрично не каже "не искам да ме посочват на картата" до пет минути, то ти ще получиш възможно по-точна локация в Google maps-а. Т.е ти заявяваш, че искаш да знаеш къде е телефона и ако хлапето изрично не откаже то ти ще получиш къде е...
            Последно редактирано от господин никой; 15-06-17, 22:04. Причина: смислова добавка...

            Коментар


            • #21
              От: Андроид приложение за локация

              http://www.offroad-bulgaria.com/show...92#post3052892

              WG 2.7 CRD

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X