Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano 2 гаснe в движение след ремонт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Terrano 2 гаснe в движение след ремонт

    Прочети грешките с процедурата с кламера. Има я описана в ръководството. Така хем е най-сигурно какви са грешките.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Terrano 2 гаснe в движение след ремонт

      Драго, сменил съм всички филтри.
      Сега отивам на диагностика. Да видим какво ще прочетат.
      Спарки в PDF ръководствата или в хартиеното. Хартиеното е на италиански и съвсем не го разбирам. Може и грешките да излизат на италиански.

      P.S. Мина диагностиката. Проблема се оказа в педала за газта. Явно от по-високата влажност (в следствие прането на купето) или от наприскване е давал някакъв проблем - записал е грешка. Преди диагностиката за всеки случай пръснах със спрей за обезмасляване на спирачки дебитомера, че имаше малко масълце.
      Диагностиката показа, а после експериментирахме с откачен МАП, че датчика го няма и на 3 000 - 3 500 оборота и 3 - 4 предавка светва чека. Обаче това по никакъв начин не влияе на движението.
      Последно редактирано от mitio; 17-06-17, 18:45.

      Коментар


      • #18
        От: Terrano 2 гаснe в движение след ремонт

        Първоначално публикуван от mitio Преглед на мнение
        Диагностиката показа, а после експериментирахме с откачен МАП, че датчика го няма и на 3 000 - 3 500 оборота и 3 - 4 предавка светва чека. Обаче това по никакъв начин не влияе на движението.
        Щом само това остана и не влияе на движението карай и си свиркай.
        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

        Коментар


        • #19
          От: Terrano 2 гаснe в движение след ремонт

          Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
          Щом само това остана и не влияе на движението карай и си свиркай.
          Айде без глупости! Една от причините за скапване на тоя мотор е именно пренадуване. Без MAP сензор управлението на турбината никакво го няма. Отделно дето съм сигурен че без MAP не върви колкото когато всичко е наред. И да вдига скоростта, преходните режими надали са същите. Твърде вероятно и разхода да не е същия.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Terrano 2 гаснe в движение след ремонт

            А как се разбира дали пренадува.Защото продължавам да се заслушвам в фъскането на моето и на звука от разтоварването на турбината.Не мога да го разбера дали е нормално.На място няма нищо,като тръгна да набирам в един момент като че звукът от двигателя изчезва и се чува фъскане,като набере започва да се чува отново специфичното ръмжене на двигателя.Ако при набиране рязко отпусна газта се чува къррр. от турбината.Всичко друго е ок пали,работи,набира,не пуши,харчи 9-10 на 100.
            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
            0878739299

            Коментар


            • #21
              От: Terrano 2 гаснe в движение след ремонт

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Айде без глупости! Една от причините за скапване на тоя мотор е именно пренадуване. Без MAP сензор управлението на турбината никакво го няма. Отделно дето съм сигурен че без MAP не върви колкото когато всичко е наред. И да вдига скоростта, преходните режими надали са същите. Твърде вероятно и разхода да не е същия.
              Eee сигурно си прав за преходните режими на мотора , но да не забравяме , че и на човек понякога му писва да храни този и онзи монтьор. Та всеки според чергата си Спарки.
              Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

              Коментар


              • #22
                От: Terrano 2 гаснe в движение след ремонт

                Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                А как се разбира дали пренадува.
                С мерене, докато караш.

                Гламавото е че когато MAP сензора е откачен или не работи, компютъра няма никаква идея какво налягане е вдигнало турбото. Има някакво далечно приближение спрямо това, което отчита дебитомера и оборотите на двигателя. А турбото ти е с променлива геометрия и го ръководи компютъра. Това е като да караш със завързани очи и някой да ти диктува къде с колко да навиеш волана. Динамиката и прецизния контрол ги няма никакви.

                Просто си смени MAP сензора и приеми факта че ако искаш да караш терано с тоя мотор, всяка неизправност трябва да се отстранява максимално бързо и светенето на всякакви лампи по таблото, касаещи работата на мотора, е абсолютно недопустимо за нещо повече от добиране бавно и полека до най-близкия сервиз.

                Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                Eee сигурно си прав за преходните режими на мотора , но да не забравяме , че и на човек понякога му писва да храни този и онзи монтьор. Та всеки според чергата си Спарки.
                В общия случай гума се сменя значително по-трудно и по-бавно от MAP сензор. Въпрос на няколко болтчета и маркучета (евентуално). А казах че да не се оправи е глупост именно защото двигателя по принцип не се слави с велика надеждност и по западните форуми именно пренадуването се сочи като една от причините, даже когато MAP-а е в ред. Какво става когато компютъра си няма идея какво е налягането в колектора смятам няма нужда да си ядрен физик за да се сетиш. Твърде е възможно въпросното свистене да е именно заради пренадуване и отваряне на защитния клапан (обикновено или някъде по колектора, или някъде около турбото).

                Автомобил се купува именно според чергата. Знаеш ли как ми се ще да ида в магазина на Toyota и да си изляза от там с една 150-ка?
                Последно редактирано от sparkybg; 18-06-17, 20:42.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Terrano 2 гаснe в движение след ремонт

                  Уви днеска пак започна да гасне в движение, след което започна да работи по следния начин -> пали нормално и двигателя работи равномерно и след подаване плавно на газта стигне ли 1100 оборота и веднага угасва все едно съм върнал ключа от боша ... и така паля гасни паля гасни 10 пъти ... накрая я прибрах на скорост без газ. Майстора е на почивка 1 седмица през което време мисля аз да се позанимая с нея. Пробвах да сложа туба с гориво преди помпата за да видя дали не е случайно запушване откъм резервоара, но проблема си остана ... 1100 оборота и гасне.
                  Интересува ме някой знае ли къде се намира и кое е релето за електрониката на горивната помпа? Искам да го сменя за всеки случай, че съм чувал за подобно поведение на един passat AFN 1.9, при който се оказа лоша спойка на котвата на релето и след подмяна се е оправил.
                  Последно редактирано от thewizard; 26-06-17, 10:27.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Terrano 2 гаснe в движение след ремонт

                    Лампи по таблото ми никакви не светят.Майсторът ми съфорумец ми казва,че е нормално и всичко е наред,ама аз си вкарвам мухи.Проблемът е че човекът няма софтуер да го прочете в реално време.Може ли някой от Пловдив,който да ми препоръчате да свърши таз работа.Благодаря.Илъ пък от къде да свалим тоз софтуер.
                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    С мерене, докато караш.

                    Гламавото е че когато MAP сензора е откачен или не работи, компютъра няма никаква идея какво налягане е вдигнало турбото. Има някакво далечно приближение спрямо това, което отчита дебитомера и оборотите на двигателя. А турбото ти е с променлива геометрия и го ръководи компютъра. Това е като да караш със завързани очи и някой да ти диктува къде с колко да навиеш волана. Динамиката и прецизния контрол ги няма никакви.

                    Просто си смени MAP сензора и приеми факта че ако искаш да караш терано с тоя мотор, всяка неизправност трябва да се отстранява максимално бързо и светенето на всякакви лампи по таблото, касаещи работата на мотора, е абсолютно недопустимо за нещо повече от добиране бавно и полека до най-близкия сервиз.


                    В общия случай гума се сменя значително по-трудно и по-бавно от MAP сензор. Въпрос на няколко болтчета и маркучета (евентуално). А казах че да не се оправи е глупост именно защото двигателя по принцип не се слави с велика надеждност и по западните форуми именно пренадуването се сочи като една от причините, даже когато MAP-а е в ред. Какво става когато компютъра си няма идея какво е налягането в колектора смятам няма нужда да си ядрен физик за да се сетиш. Твърде е възможно въпросното свистене да е именно заради пренадуване и отваряне на защитния клапан (обикновено или някъде по колектора, или някъде около турбото).

                    Автомобил се купува именно според чергата. Знаеш ли как ми се ще да ида в магазина на Toyota и да си изляза от там с една 150-ка?
                    "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                    0878739299

                    Коментар


                    • #25
                      От: Terrano 2 гаснe в движение след ремонт

                      Най-лесно, евтино и сигурно - един бустметър за 30-тина лв , има и по-шарени за 60-80 лв .

                      Коментар


                      • #26
                        От: Terrano 2 гаснe в движение след ремонт

                        Свалих си километража и разпоих диода за MIL (Check Engine), пробвах го и видях, че свети т.е. не е изгорял. Когато дам на контакт трябва ли да светва лампата MIL поне за момент, защото при мен изобщо не светва, а и с кламера немога да прочета грешки ... пак не светва лампата изобщо.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Terrano 2 гаснe в движение след ремонт

                          Трябва да светка за малко след подаване на контакт.
                          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                          0878739299

                          Коментар


                          • #28
                            От: Terrano 2 гаснe в движение след ремонт

                            Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
                            Най-лесно, евтино и сигурно - един бустметър за 30-тина лв , има и по-шарени за 60-80 лв .
                            Какво трябва да е налягането при 3,0 при различните режими.От-до.
                            Благодаря предварително
                            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                            0878739299

                            Коментар


                            • #29
                              От: Terrano 2 гаснe в движение след ремонт

                              Нормално е към 0.9 до 1.0 бара ( свръхналягане) при макс натоварване ( педал до ламарината / баир нагоре ) при нетунингован мотор . Това не е точно за този мотор , но при повечето е така . Ако се мери софтуерно може да има скок до 1.2 и после да се кротне на 0.9 ( холд ).

                              Коментар


                              • #30
                                От: Terrano 2 гаснe в движение след ремонт

                                Вчера монтирах бустметър и при тест в градски условия не вдигна повече от 1,0.Уикенда ще го пробвам по баирите.
                                "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                                0878739299

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X