Обява

Свий
Няма добавени обяви.

въпрос за кожен колан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • въпрос за кожен колан

    Купих си колан от естествена кожа, като на място ми го нагласиха на дължина. Там не го пробвах. След известно време реших да го опитам и забелязах, че трудно уцелвам гайките на панталона - това се дължеше на факта, че майсторът го беше окрайчил твърде равен. Купих го на сергия от панаир, който вече беше разтурен, пък и реших лично да си го наглася. Изострих го точно като този, който ползвам обикновено и всичко е О. К.

    Обаче, забелязах, че където съм изрязал материал се наблюдява някаква слоистост на кожата (по-светъл слой), която липсва по дължината на колана. Там, където майсторът го беше рязал, също не се наблюдаваха слоеве. Въобще, страничната повърхност на целия колан е кафеникава, а където съм рязал се забелязва един по-светъл слой в кожата. Явно, след рязането, майсторът го е намазал с нещо. Имате ли предположение с какво?

  • #2
    От: въпрос за кожен колан

    Свинска мас.

    Коментар


    • #3
      От: въпрос за кожен колан

      Ако коланът ти е дебел 2.5-4 мм естественно е след окантването да виждаш по-светлата сърцевина на кожата.За свинска маз за първи път чувам,но ще ти кажа как аз се справям с проблема.Има специални бои-финиши но няма да те занимавам с тях-те се намират трудно,скъпи са а на теб ти трябва само за 1 колан.След като си го изрязал преди да го боядисаш трябва да изравниш среза-внимателно го минаваш няколко пъти с шкурка на трупче-първо с номер 400/600 после за да го полираш с 800/1000. След това си купуваш най обикновенна боя за кожа с цвят какъвти на теб ти харесва-с цвета на колана,по-светла,по-тъмна,металик.За боядисване на среза има специални инструменти-едните приличат на спринцовки с конусовидно валяче отпред но те струват от 30 лв нагоре,има и дървени наподобяващи дебел молив с с различни по ширина срезове по тях(за различна дебелина кожа.Но ти можеш и с обикновенна тънка четка да го минеш канта,като внимаваш да не оцапаш лицевата или тилната страна,все пак ако оцапаш бързо забърсваш с навлажнен парцал.И последно за да не пада и да не цапта боята канта го натриваш със восък.

      Коментар


      • #4
        От: въпрос за кожен колан

        Този колан не е кожен. За всеки случай пусни някое кадро, ама мисля че е от ментетата, дето са от два тънки пласта естествена кожа, а между тях има картон. И сетне по цялата дължина на колана два тегела, а ръбовете намазани с някакъв изкуствен материал наподобяващ восък.
        Дано да не е така. И ако не е намажи мястото на среза с байц за дърво с подходящия цвят и сетне с вакса за обувки целия колан, остави го няколко часа и го излъскай с четка за обувки и вълнен парцал, туй последното трябва да се прави периодично със почти всички кожени изделия.
        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X