Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за 4х4 система Mitsubishi Space Runner 1.8

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за 4х4 система Mitsubishi Space Runner 1.8

    Колеги здравейте !

    Имам един въпрос за който не съм много сигурен .
    Колата е Mitsubishi Space Runner 1.8 бензин 4х4 . Наясно съм , че системата е фултайм с междуосев диф.


    Отзад има ЛСД касета . Така , да кажем че закъсам в кал и едно от предните колела буксува на място , според мен останалите 3 ще си кротуват .
    Правилно ли си мисля ?
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

  • #2
    От: Въпрос за 4х4 система Mitsubishi Space Runner 1.8

    Да, така е. Поради тази причина задължително има блокаж на междуосевия диф-било механичен, с виско, или електронна имитация. Сигурен ли си, че е с централен диф? Не е ли с вискомуфа?
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за 4х4 система Mitsubishi Space Runner 1.8

      Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
      Сигурен ли си, че е с централен диф? Не е ли с вискомуфа?
      Не , не съм сигурен дали е с централен диф и точно това се опитвам да си разясня.

      Има ли как да разбера сам , защото съм търсил инфо в българските сайтове и форуми но ....нищо ?
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за 4х4 система Mitsubishi Space Runner 1.8

        Огледай карантийте отдолу, след ск. кутия какво има...виското е доста разпознаваемо като детайл -да речем, масивен метален цилиндър. Въпреки, че може да е с виско и да е натикано в раздатката-на някой Игниси е така - един кардан назад с висящ лагер и това е.
        Животът е харизан кон според мен...

        Теди

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за 4х4 система Mitsubishi Space Runner 1.8

          Ще го огледам и да видим дали ще ми се изясни . Между другото един път преди да си взема тази кола говорих с един продавач който ми каза , че е страшно навътре със системите 4х4. Предполагам , че е колега , може и във форума някой да го познава , мисля че беше от Шумен или Разград.

          А че той ми обясняваше , че този автомобил е с торсен диф като на Aуди системата .


          Възможно ли е се пита в задачата и ако е така има ли начин да го позная ?
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за 4х4 система Mitsubishi Space Runner 1.8

            Не знам, честно казано...Фул-тайм с пълноценен междуосев диф предполага раздатка и два отделни кардана към двата моста. Ако имаш един кардан към задния мост, няма как да е с междуосеф диф.
            Животът е харизан кон според мен...

            Теди

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за 4х4 система Mitsubishi Space Runner 1.8

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170608_201522.jpg
Прегледи:1
Размер:113.5 КБ
ID:5756159
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170608_201512.jpg
Прегледи:1
Размер:100.4 КБ
ID:5756160

              Огледах го и даже го снимах. Вискомуфа нали ?
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за 4х4 система Mitsubishi Space Runner 1.8

                Да, виско е. Което значи, че няма нищо общо с куатро и торсен. Но, на питането ти в началото-при едно предно колело без сцепление, изправното виско много бързо предава 50% към задния мост, и ако е ЛСД не никак лош вариант. А оня пич сигурно е навътре в други материи, но 4х4 му куца доста...
                Последно редактирано от avzdrav; 08-06-17, 20:18. Причина: склероза
                Животът е харизан кон според мен...

                Теди

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за 4х4 система Mitsubishi Space Runner 1.8

                  Да , пича явно разбираше от материята защото ме държа на телефона 1 час да ми обяснява за системите 4х4 .

                  Добре , ако съм разбрал правилно колата се движи само на предно да кажем на сух асвалт и при преплъзване на предно колело се включва виското . През останалото време си карам само на предно ?


                  А дали ЛСД-то работи не знам , но на хлъзгав терен колата се държи много добре , два три пъти съм изкачвал баирчета в кал където си пробват от време на време джипките и нямах проблеми .




                  Те така , благодаря Здравко за помощта да ми се избистри положението в главата относно талигата. Ползвам я за семейна кола , но все пак да знам за какво става въпрос.




                  Наздраве и лека вечер от мен !
                  Който търси , намира !
                  Човекът е човек, когато е на път !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за 4х4 система Mitsubishi Space Runner 1.8

                    Да си я караш със здраве и късмет! Принципно почти цялата мощност се разпределя към предния мост, назад през муфата отиват около 5%. При разлика в оборотите между преден и заден мост изправната муфа се стяга и предава от 50 до 90% на задния мост. Скоростта на сработване на муфата е различна, при Синхро на ФВ е 0,25 сек или 1/4 оборот на колело. Карал съм синхро 4 г. и мога да кажа само добри неща-просто, ефективно, неубиваемо и не изискващо поддръжка.
                    Животът е харизан кон според мен...

                    Теди

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за 4х4 система Mitsubishi Space Runner 1.8

                      Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                      Да си я караш със здраве и късмет!
                      Благодаря за пожеланията и най-вече за информацията относно системата 4х4 на Рънърчето ! Друго си е като получиш инфо от човек който знае за какво става въпрос .

                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X