Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с ел. стъкло на Витарата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с ел. стъкло на Витарата

    Изведнъж спря да работи пасажерското стъкло и от двете копчета...ток най вероятно стига до там, защото като натисна копчето и гледам светещия часовник светлината му за момент намалява...усеща консумация...витарата е дълга база 1.6, 97к.с. 1995 година. Някои имал ли е подобен проблем и как да сваля кората, без да изпочупя щипките...има ли някоя тънкост?
    Благодаря предварително

  • #2
    От: Проблем с ел. стъкло на Витарата

    Пасажерското копче затваря верига спрямо същото, но от страната на шофьора, ако то не работи, не работи и другото на шофьорският панел. Започни първо от него, най-вероятно самото то е повредено, има вариант за липсващ минус. Кората се маха лесно, има видия в така наречената дръжка преди самото копче, махаш я и след това издръпваш към теб кората като започнеш в двата й долни края и движиш към средата от долу. От там се местиш по страничните кантове и я издърпваш накрая нагоре да излезе от чопа за заключване и леко над самата дръжка, която преди това си махнал с една видия и на два зъба, разкачаш и лостовете, с малки клещи се завъртат настрани пластмасовите държачии се измъкват. Успех.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с ел. стъкло на Витарата

      Блогодаря! Като натисна което и да било от двете копчета вътре в кората се чува цък...но нищо не се случва...като имам време ще разглобявам.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с ел. стъкло на Витарата

        Я виж да не си цъкнал малкото копченце от долу за защита от деца. С къса база съм и там под това за 2та прозореца има едно малко което изключва пасажерският прозорец. Няма да си призная колко часа разглабях и проследявах вериги докато стигна до него .

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с ел. стъкло на Витарата

          Вероятно с времето се натрупва и доста прахоляк по клемите.
          Добре е след като свалиш самото копчето да ги почистиш, като при възможност и смажеш със спрей вътре - колкото позволява.
          При мен проблема беше решен по този начин, след "деликатно" отваряне на въпросните ламаринки.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с ел. стъкло на Витарата

            Поради, нямане на време не съм се занимавал с стъклото, но днес и със шофьорското стъкло се случи същото...като се натисне усещам, че консумира ток, но не се сваля стъклото. И вече витарката стана неизползваема в жегата От седмица при палене и опит за сваляне на стъклото при първо натискане на копчето не се сваляше стъклото, при второ натискане се сваляше...и това го правеше когото витарата е седяла на слънце и вътре не се живееше....иначе на хладно се се сваляше, не знам дали има връзка това...Преди малко се опитах да свалям кората както trent ми каза, но нещо не иска...а ме е страх да напъна, за да ни я счупя...Може ли някой да препоръча, човек в София които го е правил това на Витара и може да отстрани проблема.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с ел. стъкло на Витарата

              Колега твоят проблем е , че ти е залепнало стъклото. И при мен се случва , особенно когато стъклото дълго време не е сваляно и едновременно с това при голяма жега. Пробвайте двама души , единият при отворена врата хваща стъклото с двете ръце от двете му страни и дърпа надолу , а другият при контакт натиска копчето за сваляне.
              Жапонците от икономия на бакър до толкова са се втилясали и са сложили тънки жици , че се усеща разлика в бързината на вдигане на дясното стъкло при ползване на шофьорското копче и пасажерското.При ползване на шофьорското копче вдигането е по бавно и се дължи на по голямата дължина жици до дясното стъкло и тънкото сечение на проводниците. Предполагам , ако се сменят проводниците с по дебели ще се увеличи скоростта на вдигане малко , а и по лесно ще се отлепя стъклото поради по голямата мощност в мотора при по малките загуби в топлина.
              При стопове и фарове същата работа .................... икономия.
              Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с ел. стъкло на Витарата

                Копчето можеш да свалиш и без да сваляш кората. С отвертка внимателно надигаш от единия край, после от другия.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с ел. стъкло на Витарата

                  Досега при мен все са попадали с механични проблеми, а не електрически. Износват се водачите на стъклото, започва да върви накриво, жилото среща по-голямо съпротивление, понякога се закъсва и блокира. Случва се износване и на ролката в самото моторче (там където се навива жилото), в следстие на което жилото се възкача едно-върху друго и пак блокира....

                  Сваляй кората и огледай. Най-напред електрически дали провери дали иде ток След това демонтираш механизма и се чудиш как да му баеш... Кората е сваля както е описал трент + това че се маха и капачето в ъгъла при огледалото за странично виждане. Щипките се откриват лесно и откопчават, като пъхнеш нещо тънко и широко(аз използвам метална линия), коеот придвижваш настрани и при достигане на щипка напъваш да я откопчаеш. С права отверка понякога се прецаква кората.

                  В Пловдив има хора дето се занимават с ремонти на ел. джамове. Обикновено 30-60лв е ремонта.
                  о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с ел. стъкло на Витарата

                    Аз имам проблем с износени водачи, знаеш ли къде продават? Намирам само цели механизми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с ел. стъкло на Витарата

                      Сутринта на хлад прозореца работи, стои ли витарата на слънце цял ден, не работят пробвах с 2-ри човек да не са залепнали...не става.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с ел. стъкло на Витарата

                        Пиши при това положение виждаш ли дали има консумация по светлината на лампите , когато натискаш копчето за сваляне?
                        И моите при топло и горещо трудно се вдигат , а понякога спират и им помагам с ръка. Явно триенето се повишава когато пластмасовите уплътнения и водачи се размекват. А залепването ми се случва рядко и то само при мн. топло време и ако не съм свалял стъклото известно време.
                        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с ел. стъкло на Витарата

                          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                          Аз имам проблем с износени водачи, знаеш ли къде продават? Намирам само цели механизми.
                          Краткият отговор - не.
                          Дългият - при един пич дето ремонтира такива неща в Пловдив съм ходил случайно и видях, че има цели камари с нови пластмасарийки - явно се снабдява отнякъде.
                          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с ел. стъкло на Витарата

                            Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                            Пиши при това положение виждаш ли дали има консумация по светлината на лампите , когато натискаш копчето за сваляне?
                            И моите при топло и горещо трудно се вдигат , а понякога спират и им помагам с ръка. Явно триенето се повишава когато пластмасовите уплътнения и водачи се размекват. А залепването ми се случва рядко и то само при мн. топло време и ако не съм свалял стъклото известно време.
                            Когато при натискане на бутона не се свалят, има консумация на ток, лампата премигва а и на оборотомера си личи.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с ел. стъкло на Витарата

                              Проблема ти е следният: уплътненията ти са стари, на водача(релсата) на стъклото вътре във вратата и хоризонталните, които уплътняват отвътре и отвън. Решението е следното, чисто нови(не знам от къде) или да свалиш всичи стари и старателно с обезмалсител и не много твърда четка да ги изчистиш. Прави ли го и при обилен дъжд?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X